Hloh obecnýNemůže být srdce nemocné, když okolo rostou hlohy

 Crataegus laevigata- Hloh obecný
 
Jeho bohaté, husté sněhobílé květy vyplní celý jeho prostor, jako by ani neměl listy. Hlavním a nejvýznamnější léčebné použití hlohu vychází z jeho vynikajícího působení, na tak časté a nebezpečné srdeční choroby. Hloh je hotovým požehnáním pro nemocné srdce, posiluje a prokrvuje srdeční sval, odstraňuje silné bušení a arytmii, uklidňuje a povzbuzuje činnost srdce, rozšiřuje věnčité tepny kolem srdce, výrazně zlepšuje a stabilizuje srdeční činnost a blahodárně působí při angíně pectoris.
Mimo přímý účinek na srdce pomáhá i při průvodních chorobách.
 Reguluje krevní tlak, hlavně pokud je vysoký, uvolňuje a čistí vápenné usazeniny v cévách, čímž zlepšuje krevní oběh. Hloh působí velmi pomalu. Jeho příznivé účinky se projevují až po několika týdnech, někdy až měsících, během nich ho musíme užívat denně, bez přerušení. Účinky jsou překvapivě dobré a trvalé. Čaj nebo tinktura jsou v běžných dávkách neškodné.
 Ovšem užívat hloh se srdečními syntetickými léky se nedoporučuje!
Hloh se užívá preventivně, hned při prvních příznacích srdečních obtíží. Používá se také jako tišící prostředek, když nemůže někdo večer usnout, vypít šálek čaje z hlohu s medem. Tento čaj pomáhá i při celkové únavě a nedostatku energie, závratích a dušnosti, pocitech strachu a nervozity. Nejpraktičtější je použití hlohu ve formě tinktury, tu lze využít i k masírování bolavých míst při zánětech svalů, revmatismu a jiných bolavých místech.
 
zdroj zbynekmlcoch.cz
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.