Lingzhi kořen života

kořen života LINGZHI pod lupou


Dle posledních výzkumů 2003 China vykazuje LINGZHI  tyto efekty:


Imunostimulační účinky  ( posiluje imunitu bez poškození organismu při opakovaných infekcích a zánětech)

Antitumorózní účinky (stavy před či po chemoterapii a radioterapii, snižuje počet nádorových buněk a brání jejich růstu, zvyšuje interleukin H)

Antioxidační účinky (snižuje volné radikály, prodlužuje kvalitu života, zvyšuje produkci DNA v buněčných jádrech a zvyšuje počet buněk, které oddalují stárnutí)

Kardiovaskulární účinky (rozšiřuje koronární cévy na srdci, zvyšuje jejich prostupnost, zlepšuje cirkulaci krve v kapilárách srdečního svalu, ochraňuje srdce před krátkodobými nedostatky krve kupř.anginy pectoris, snižuje choleterol a krevní tuky, chrání organismus před srdečním infarktem či mozkovou mrtvicí.)

Ochrana a detoxikace jater (urychluje odbourání chemických léků a toxických substancí, které způsobují chronické poškození jater, pomáhá při chronické hepatitidě))

Diabetické účinky (redukuje cukr zvýšením hladiny glukózy v tělesných tkáních)

 Další podrobnosti a léčbu naleznete v knize Od pramene čínské medicíny  
 a v knize
Na frekvenci Čínské medicíny které jsou také v naší nabídce

 

Studie

GANODERMA lucidum - lesklokorka lesklá – reishi   -   ling-zhi

V Číně už po tisíciletí považují houbu Ganoderma (lat. Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka lesklá, japonsky Reishi, čínsky Ling-zhi) za vynikající léčivou rostlinu. Je prvním tzv. „potravinovým doplňkem” s léčivými účinky, který nemá žádné vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání. Podporuje obranyschopnost organismu, účinně napomáhá předcházení chorob. Ve spise „ Přehled léčivých rostlin” Dr. Li Shin-Chen, známý čínský farmakolog, zařazuje houbu Ganoderma podle barvy do šesti kategorií, jako černou, fialovou, modrou, bílou, žlutou a červenou.Úspěšné pěstování

Divoce rostoucí Ganoderma je velmi vzácná, její sběr je obtížný. Když už ji někdo najde, její účinek skoro vždy pomine následkem zestárnutí; doslova ztvrdne na povrchu, dokonce se může stát i jedovatou. Jakákoliv kontrola jakosti je nemožná vlivem nesystematičnosti sběru.
V r. 1970 pan Yukio Naoi, jeden z techniků výzkumného potravinářského ústavu university v Kjótu, úspěšně aplikoval metodu pěstování oddělováním spor při pěstování Ganodermy. Tato metoda byla v ČLR zavedena v r. 1975. Jelikož jsou klimatické a půdní podmínky mimořádně příznivé, tato metoda se velmi rozšířila.

 

 
Zvláštní účinky houby Ganoderma:

Ganoderma byla po více než tisíc roků zahalena do roucha tajemnosti. Lidé věděli pouze, že Ganoderma zachovává mládí a že její pravidelné užívání zajistí dlouhý život, nikdo se ale nikdy nepustil do řádného výzkumu, aby zjistil příčiny takovýchto účinků.
V posledních letech bylo na základě výzkumů čínských vědců i vědců jiných národností konečně odhaleno tajemství její výjimečné účinnosti za přispění analýz a pokusů spolupracujících nemocnic, universit a farmaceutických firem. Čistí krev, detoxikuje, nemá močopudné účinky, chrání játra, reguluje činnost střev, podporuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak, má uklidňující, kašel tlumící a odhleňovací účinky, a kromě toho také omezuje růst nádorů.


Nejdůležitější složky Ganodermy:

1. Organické germanium (Ge): Až na 1,5 násobek zvyšuje schopnost krve absorbovat kyslík, může zlepšovat trávení, může předcházet odumírání tkání. Podle výzkumů obsahuje Ganoderma 800 - 2000 miliontin germania, což je 4 až 6 x více než v kořenu panaxu (ženšen asijský).

2. Polysacharidy: Tyto organické sloučeniny posilují imunitní systém organismu a ničí viry. Japonské farmaceutické firmy je rafinují odpovídajícím způsobem pro léčebné účely a Zdravotnický odbor Koseisho je prohlásil za podporované léčivo v Japonsku.

3. Hořká chuť: Lékařští a farmaceutičtí odborníci neustále zkoumají tuto vlastnost. Výsledek: s největší pravděpodobností je to způsobeno společným působením germania a polysacharidů. Některé rostliny obsahují jednu nebo druhou složku, Ganoderma je však ze všech nejúčinnější. Kombinace složek je odlišná od jiných rostlin a v zájmu zachování vysoké účinnosti je důležité zachovat všechny základní složky.
Základní léčivé účinky Ganodermy:

Podle klinických pokusů Dr. Shigeru Yuji má následující základní vlastnosti, díky kterým je tak účinná:
1. Snižuje obsah cholesterolu a volných tuků v krvi.
2. Snižuje hladinu krevního cukru a reguluje činnost slinivky (pankreatu).
3. Snižuje obsah lipidů v krvi a stabilizuje membrány červených krvinek.
4. Jelikož obsahuje adenosin, může omezovat hromadění krevních destiček, rozkládat trombiny
(krevní sraženiny) a omezovat vznik trombózy.
5. Optimalizuje činnost kůry nadledvinek.
6. Podporuje obranyschopnost organismu a účinnost imunitního systému.
7. Zpomaluje stařecký pokles mozkových funkcí.
8. Omezuje vedlejší účinky antialergických přípravků.
9. Zabraňuje vzniku alergií následkem působení antigenů, a tím omezuje vylučování histaminů
buňkami.
10. Přispívá k prevenci vzniku nádorových onemocnění a blokuje látkovou výměnu nádorových
buněk:
a. Zabraňuje náhlým úmrtím pacientů s nádorovou chorobou následkem tumorové embolie.
b. Omezuje vznik trombózy, rozpouští trombiny, zvyšuje účinnost protinádorových léčiv.
c. Snižuje bolest způsobovanou rakovinou.
Je skutečně pravda, že Ganoderma je protilékem na onemocnění moderní doby a je „univerzálním lékem” na všechny nemoci?

Yukio Naoi, potravinářský vědeckovýzkumný ústav university v Kjótu:
„Je Ganoderma skutečně univerzálním lékem?“ Nehovořme teď o historických nemocech, objevujících se během historie lidstva, nýbrž o moderních, tzv. civilizačních chorobách. Abychom našli odpověď na tuto otázku, zkoumali jsme během třinácti roků opakovaně její účinky. Na základě těchto výzkumů jsme získali uspokojující výsledky.

Prvořadou otázkou je, zda může být Ganoderma účinná pro všechny choroby. Naše odpověď zní: Ano, protože je schopna udržovat zdraví moderního člověka. Ganoderma účinkuje i na nejslabší, nejchoulostivější místa lehce nemocného člověka; u skutečně nemocného potom problém zachycuje v jeho kořenech a umožňuje uzdravení.

Ganoderma má schopnost vyrovnávat nevyváženost organizmu a tím ho ozdravovat, a to bez ohledu na lidské rasy. V tomto ohledu má vždy stejné účinky; zkušenosti kdekoliv na světě jsou totožné.
Když organizmus nemocného člověka velmi dobře reaguje na Ganodermu, je to obdobné, jako když nastoupí maximální účinek patentovaného léku. Faktem je, že doposud nebyly u nikoho zjištěny negativní účinky.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.