Nejčastější dotazy

Jsem schopna si vybrat produkt sama nebo je nutné poradit se s lékařem?

U závažných zdravotních problémů je vhodné poradit se s odborníkem, který účinkům medicinálních hub rozumí . U méně závažných problémů či u preventivního podávání si můžete vybrat produkt sama podle popisu

Mohu kombinovat různé medicinální houby?

Ano, a je to velmi vhodné. Zvyšuje se tak výrazně jejich účinnost zvláště v posilování imunitního systému. Je třeba však vybírat podle příznaků Vašeho problému. V naší ordinaci často kombinujeme Cordyceps CS-4 (2caps ráno) a Reishi (2caps večer). Pracuje na přípravě komplexů medicinálních hub.

Mohu brát medicinální houby i preventivně?

Ano, je to velmi vhodné. Je dobré provádět preventivní „houbové kůry“ každý rok po dobu asi tří měsíců.

Proč uvádíte procento polysacharidů?

Komplexy polysacharidů patří k hlavním účinným látkám, kvůli kterým lidé medicinální houby užívají. Proto je procento polysacharidů důležité a každý seriózní výrobce by ho měl uvádět u každého produktu.

Jak mohou být vaše medicinální houby až 20x silnější než houbový prášek/biomasa?

V houbovém prášku/biomase je k dispozici 0,5 až 3% polysacharidů, záleží na houbě. V našich extraktech máme k dispozici většinou 20-25% polysacharidů. Tzn. že jsou 20x koncentrovanější než houbový prášek.
Obsah polysacharidů je nejvyšší v prvních deseti dnech růstu houby. Proto pro naší produkci užíváme mladší houby, protože mají vysoký obsah polysacharidů. Pokud je houba starší, obsah polysacharidů bude nižší – pěstování hub je levnější, pokud budete používat ty starší, protože budou těžší – dostanete více váhy za méně peněz, ale kvalita bude mnohem nižší (méně polysacharidů).

Takže pokud budete mít extrakt 1:10 ze starých hub, jejich kvalita (účinnost) bude nižší než u extraktu 1:5 z mladých hub. Takže koncentrace nemá u medicinálních hub žádnou vypovídající hodnotu.
Některé firmy dělají s houbami triky: k úpravě polysacharidů užívají škrob. Jelikož škrob je také polysacharid, není možné ho v ostatních polysacharidech identifikovat. V produktech MycoMedica škrob nepoužíváme – všechny šarže jsou testovány na množství houbových polysacharidů v nezávislé německé laboratoři.

Za jak dlouho mohu očekávat účinek medicinálních hub?

To je velmi individuální. Někteří pacienti nám hlásí zlepšení po pár dnech užívání. V průměru se u chronických onemocnění objevují výrazná zlepšení po dvou až třech měsících. Obecná poučka čínské medicíny říká: „Kolik roků nemoc trvá, tolik měsíců se léčí“. Je důležité snažit se upravit i svůj způsob stravování a celkový životní styl (pokud je třeba).

Mají vaše medicinální houby nějaké vedlejší účinky?

V naší praxi ani ze zkušenosti kolegů jsme zatím nezaznamenali žádné významnější vedlejší účinky. Jsou stále prováděny různé klinické studie, ani zde však žádné zásadní vedlejší negativní účinky medicinálních hub nebyly zaznamenány.

Jaký je rozdíl v účinnosti mezi práškem/biomasou z hub a extraktem?

Produkty MycoMedica jsou vyrobeny z extraktů medicinálních hub. Naši dodavatelé užívají speciálních postupů extrakce horkou vodou, aby byla zachována celá šíře spektra účinných látek, jako se nachází v surové houbě.

Výhody extraktu jsou dvě – biologická dostupnost účinných látek a jejich vyšší koncentrace ve výsledném produktu. Výhodou houbového prášku je jeho přírodnost a zachování poměru všech látek. Na druhou stranu lidé medicinální houby neužívají kvůli vitamínům, ale právě kvůli polysacharidům. Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. A člověk nemá potřebné enzymy pro trávení chitinu, takže při trávení nedokáže uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučí je.

Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Díky extrakci se zvýší podíl účinných látek až 20x.
Nevýhodou extraktů je jejich vyšší cena proti houbovému prášku, jelikož při jejich výrobě je spotřebováno mnohem více biomasy. Přesto se nám daří udržet ceny MycoMedica medicinálních hub na velmi dostupné úrovni.

Jak dlouho mohu užívat vaše medicinální houby?

To je velmi individuální. Vždy po třech měsících užívání doporučujeme alespoň 14ti denní pauzu.

Jakým způsobem se houby extrahují?

MycoMedica produkty se extrahují velmi šetrným způsobem horkou vodou.

Jsou vaše houbové extrakty bezpečné?

Ano. Všechny šarže MycoMedica medicinálních hub jsou kontrolovány nezávislou německou laboratoří
 

Mohu užívat léky v průběhu chemoterapie?

 
Na rozdíl od běžných produktů tradiční čínské medicíny (které obvykle zlepší vedlejší příznaky chemoterapie, ale zároveň oslabí její agresivní účinek při ničení rakovinových buněk) jsou medicinální houby velmi vhodné pro užívání i během chemoterapie. Je vhodné začít užívat medicinální houby před započetím s chemoterapií. Bylo již provedeno mnoho klinických testů a studií, které prokázaly synergický efekt chemoterapie a medicinálních hub. Nejen, že se zmírní vedlejší projevy chemoterapie, ale celkový efekt léčby se zesílí. To samé se týká i radioterapie. Užití medicinálních hub při chemoterapii či radioterapii vždy konzultujte s ošetřujícím lékařem!

Je lepší užívat medicinální houby na lačno či spolu s jídlem?

Medicinální houby je vhodné užívat na lačno. Optimální odstup od jídla je 20 min před jídlem či 30 min po jídle. Není zde obava z interakcí s potravinami, ale jde o maximální využití účinných látek. Kapsle je vhodné dostatečně zapít obyčejnou vodou či slabým čajem. Nezapomínejte dodržovat přiměřený pitný režim.

Jak zjistím dávkování u svého problému?

Dodržujte doporučené denní dávky. Pokud budete užívat medicinální houby na nějaký konkrétní zdravotní problém, je nejlepší poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny .

Mohu se medicinálními houbami předávkovat?

Není to pravděpodobné. Přesto dodržujte doporučené dávkování. Zvyšovat samovolně dávkování není efektivní, tělo více účinné látky nevstřebá a je pak vyloučena z těla ven.

Jsou medicinální houby vhodné pro děti?

Ano, ale je třeba podávat dávky přiměřeně k věku. Např. děti ve věku od sedmi do desíti let by měly užívat polovinu doporučené denní dávky.

Může extrakce poškodit účinné látky?

Právě naopak. Účinné látky jako jsou polysacharidy a jiné bioaktivní látky jsou v houbě obsaženy v buněčných stěnách, které jsou chráněny chitinem. Člověk nemá enzymy, které by dokázali chitin při trávení rozložit. Je třeba provést šetrnou extrakci horkou vodou, aby došlo k vyextrahování všech bioaktivních látek. Na všechny šarže MycoMedica produktů jsou dělány testy na množství polysacharidů obsažených v extraktu – toto množství je uváděno u každého z výrobků.

Existují nějaké interakce mezi medicinálními houbami a léky/jinými doplňky stravy?

Nejsou nám známé žádné negativní interakce mezi medicinálními houbami a léky či jinými doplňky stravy. Obecně je však vhodné dodržovat princip „na lačno“ i ve vztahu k lékům / jiným doplňkům stravy.

Mohu jíst medicinální houby spolu s dalšími doplňky stravy?

Ano, je však vhodné dodržovat princip „na lačno“ i ve vztahu k lékům či jiným doplňkům stravy.

Pokud mi začnou medicinální houby zabírat na hypertenzi, mohu si sám vysadit léky, které mi předepsal lékař?

Ne. Léky Vám může vysadit pouze lékař, který Vám je předepsal.

Mohou obsahovat želatinové kapsle BSE?

V žádném případě. Veškeré kapsle procházejí přísnou kontrolou a ke všem šaržím máme příslušné certifikáty.

Mohou obsahovat Mycomedica medicinální houby těžké kovy či radioaktivitu?

Ne. Díky přísným podmínkám při pěstování nemohou Mycomedica obsahovat těžké kovy ani jiné nevhodné látky. Někteří výrobci vystavují houby radiaci, aby zničili mikroorganismy. MycoMedica medicinální houby nejsou vystavování radioaktivnímu záření v žádné fázi výroby. Na každou šarži jsou dělány testy v nezávislé německé laboratoři. Mohu užívat medicinální houby s konvenční léčbou? Ano, nebyly zaznamenány žádné negativní interakce s léky. Přesto je vhodné se předem poradit s Vaším ošetřujícím lékařem či odborníkem na medicinální houby

Moje dítě nedokáže spolknout celou kapsli, co s tím?

Můžete vysypat extrakt z kapsle a podávat bez kapsle. Extrakt lze i rozpustit v tekutině či smíchat s jídlem – čaj, džus, přesnídávka...
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.