Reishi - přírodní lék na alergie?

Reishi - přírodní lék na alergie?
Nebylo by skvělé, kdyby se většině běžných alergií dalo zabránit jen tím, že bychom do svého jídelníčku zařadili extrakt z medicinální houby Reishi?
Alergie jsou velmi častou záležitostí. Jen ve Spojených státech získá každoročně alergii na pyl, na peří či štípnutí hmyzem 10-30% dospělých. Správný název pro tuto alergickou reakci je alergická rinitida (rýma) - 
jde o podráždění a/nebo zánět sliznice uvnitř nosu. Mezi časté symptomy patří ucpaný nos nebo rýma či zadní rýma. Běžnými projevy jsou také svědění, kašel nebo dokonce bolesti hlavy či únava.
Mohla by nám medicinální houba Reishi (Ganoderma lucidum) pomoci alergie úplně odstranit?
Odpověď na tuto otázku hledali japonští vědci Mizutani N, Nabe T, Shimazu M, Yoshino S, a Kohno S. Na Farmaceutické Univerzitě v Kóbe v Japonsku provedli studii, při které morčata se zvýšenou intranazální citlivostí  opakovaně vdechovala pyl z japonského cedru. Těsně před tím, než byla poprvé vystavena pylu, jim začali jednou denně po dobu osmi týdnů podávat houby Reishi.
Reishi měla ohromný účinek. Vědci zjistili, že denní dávka houby Reishi byla schopná potlačit oboustranné ucpání nosu způsobené pylem. Výsledky naznačují, že Reishi by mohla být využívána jako účinná látka k léčbě běžných alergií. Také se zdá, že dlouhodobé užívání Reishi by mohlo zabránit vzniku alergie jako takové.
 
Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center 
Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.