Detoxikace gliového systému

Neuroglie (glie, gliová tkáň) je podpůrná tkáň, která spolu s neurony tvoří nervový systém. Gliové buňky mají velkou škálu funkcí, např. podpůrnou funkci, metabolickou (výživa neuronů), fagocytární a izolační (tvorba myelinu). Nacházejí se všude v těle, kde se nachází nervový systém. Detoxikace některých tkání se nemusí dařit právě proto, že v okolí dané tkáně je informační kanál mezi neurony a gliemi nefunkční a zanesený toxiny a tak, po podání správného preparátu na konkrétní tkáň či orgán, nedojde k dobré detoxikaci a ústupu potíží, nebo jen dočasně. Proto je výhodné, pokud si necháte přeměřit stav glií u terapeuta, nebo předpokládáte, že je tento systém zanesený toxiny a před detoxikací jednotlivých tkání tento systém vyčistíte. Toto je vhodné i například u dětí při , respektive nejlépe před očkováním a po něm. Poslední dobou se rozbíhá diskuze o nutnosti a povinnosti děti očkovat či ne. Tato diskuze pravděpodobně nikdy neskončí jednoznačným rozhodnutím, protože ještě dlouho nebude existovat důkaz, že mozek dítěte byl poškozen právě a jen očkovací vakcínou. To z toho důvodu, že není zatím možné dokázat, že gliový systém byl poškozen už při narození dítěte a očkovací látka jen spustila proces, který byl nachystán ( možný a diskutabilní je například autismus, různé hyperaktivní poruchy, poruchy učení, chování, fobie atd..) a nebo zda skutečně očkovací látka je samotnou příčinou zanesení gliového systému toxiny a ztráty jeho komunikační funkce. Proto čím dříve gliový systém dítěte vyčistíte a čím více odložíte povinná očkování, tím větší máte naději, že organismus dítěte si s očkovací látkou a všemi dalšími zátěžemi kolem vakcín poradí bez následků. Bez pochyby je nejlepší detoxikace matky ještě před početím a časná detoxikace dítěte. K detoxikaci malých miminek slouží nejlépe řada dětských olejů Bambi Oil 1-3 (používáme všechny) a nebo níže uvedené preparáty mazané na kůži bříška v polovičních dávkách 2 x denně.

 

toxická zátěž glií může být příčinou

 • zhoubných i nezhoubných nádorů
 • genetických poruch
 • autoimunitních onemocnění(roztroušená skleróza)
 • poruch produkce hormonálně aktivních látek
 • poruch produkce a funkce nervových mediátorů(přenašečů)

toxická zátěž tohoto systému může být získána

 • v průběhu života
 • v průběhu nitroděložního vývoje

protože gliový systém je prakticky všude v těle a zprostředkovává komunikaci mezi Gliemi a Neurony, je třeba aby tento systém byl zcela funkční a komunikace probíhala správně. pokud to tak není, nemusí se dařit detoxikace jednotlivých orgánů, protože detoxikované toxiny zkrátka nemají kam odejít.

Proto je vhodné použít i preparáty k detoxikaci gliového systému. Zda je či není gliový systém zatížen zjistíte s jistotou u terapeuta při proměření na přístroji Salvia. Tato zátěž bývá velice častá. Pokud nemůžete k terapeutovi, nebo sami nevlastníte Salvii a především s ní neumíte s jistotou pracovat, musíte se spolehnout na předpoklad, že tento systém je v některé své části v těle téměř jistě zatížen a nasadit preparáty k jeho detoxikaci.

Glie mohou být zatíženy

 • mikrobiálními ložisky-tato zátěž ale nebývá ani častá, ani zásadní pro jejich správnou funkci
 • Chronickými infekcemi-velice častá a podstatná zátěž pro funkci glií
 • anorganickými toxiny-především těžkými kovy
 • metabolity a potravinami(glutenem, gliadinem, živočišnými tuky, cukry, kaseinem a potravinami-např.nesnášenlivostí některých, i obecně zdravých a doporučovaných olejů, červeného vína atd. )
 • geopatogenními zónami a zářením
 • stresem a patologickými emocemi

preparáty k detoxikaci glií

základní preparát je Mezeg 

mezeg

ovšem neměl by stát v procesu detoxikace samostatně

K detoxikaci glií od chronických infekcí

Mezeg+Diamino+Spirobor-borelie( nebo NoBacter-všechny bakterie, Antivex-viry, Para-Para-paraziti, Yeast-plísně..)

 ( pro detoxikaci od mikrobiálních zátěží se ukázalo, že je naprosto nezbytné použít preparát NoDegen jak bylo uvedeno před několika měsíci, ale je nutné použít i preparát Diamino. Detoxikace je nikdy nekončící vývojový proces. Tento preparát je možné v kombinaci s antimikrobiálními preparáty použít velmi úspěšně i u akutních onemocnění a to společně např. Diamino+Antivex. Někdy stačí i jen jeden den k úplnému ústupu potíží. Zbytek preparátů je možno uschovat na příště.:-) )

K detoxikaci anorganických toxinů

Mezeg+MindDren

K detoxikaci od metabolitů

Mezeg+Metabex

další vhodné preparáty

Mezeg+EviDren+PeesDren+Streson+Emoce+Geosmog

 Jakýkoliv z toxinů může narušovat jakoukoliv tkáň v těle a její správnou funkci. Jsou některé toxiny typičtější pro některé tkáně, ale zdrojem nemoci může být jakýkoliv toxin v jakékoliv tkáni. proto když detoxikujeme například gliový systém, který je intoxikován například stresem, metabolity a chronickými infekcemi( nebo jakýmkoliv jiným toxinem) tak podané preparáty nefungují jen na gliový systém, ale vyhledají všechna dostupná místa v těle, kde se daný toxin vyskytuje a pomohou ho odstanit. jejich dosah je tedy několikanásobně větší, než je tomu u klasických ĺéků, které jsou lidé zvyklí užívat na jednotlivé příznaky nemocí.

Kromě detoxikace jednotlivých orgánů pentagramu (slezina, plíce, srdce, játra a ledviny) a jiných tkání, je velice důležitá detoxikace mozku. V mozku se nacházejí centra pro imunitu kůže, depresi, autoimunitní onemocnění, úzkost, strach, protivirovou, protinádorovou a protimetastázovou imunitu a další druhy imunity. Rozhoduje se v něm o tvorbě novotvarů, cyst, myomů, benigních útvarů, uzlů ve štítné žláze atd. Neexistuje žádný jeden universální preparát k detoxikaci při nějakém problému. Vždy musíme detoxikovat daná místa v mozku od toxinů, které se tam nacházejí a těch může být několik a jsou u každého jiné. Detoxikuje se tak dlouho, dokud se dané místo zcela nevyčistí a například novotvary tím dostanou šanci se stahovat, nemají již impulsy ke svému růstu, imunita se zlepšuje a psychika vylaďuje. Toto je u každého různě dlouhý proces, který jde někdy velice snadno a někdy je plný překážek a slepých uliček, stejně jako je komplikovaná lidská psychika i celý organismus. Nedá se tedy přesně říct co je třeba využívat za preparáty a jak dlouho to bude trvat. pokud se nedaří na 100% je třeba pátrat po dalších toxinech znovu a dál. Také proto někteří lidé, kteří nepochopili princip detoxikace, princip předávání informací ve vesmíru i organismu a nepochopili, že v podstatě vše co se na světě nachází je jeden propojený živý organismus, který si předává informace se budou po prvních neúspěších, nebo dokonce zhoršení svého stavu od detoxikace odvracet. Detoxikace nic nezhoršuje, jen otevírá to co už v těle bylo a škodilo skrytě, ale o to nebezpečněji. Časté je to například u ekzematiků, kdy při detoxikaci často dochází k masivnímu zhoršení ekzému. Zde i velmi často pomohou kombinace preparátů k očistě gliového systému uvedené výše a zprůchodní informační kanály a umožní odvod toxinů z kůže. Nejlépe je samozřejmě nechat si vyměřit co přesně kůži dráždí, ale není to nezbytně nutné.

Gliový systém je velmi důležitou součástí našeho organismu a jeho správná funkce a čistota je důležitá pro zdraví celého těla

:)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.