ArtiDren-klouby

galerie preparátů

ArtiDren je detoxikační preparát z kategorie Drenů. To znamená, že takový preparát bude účinkovat na odstranění mikrobiálních ložisek z určité oblasti. Jak už sám název napovídá, articulatio znamená latinsky kloub, a proto bude tento preparát zaměřen na odstranění mikrobiálních ložisek z kloubů.
Mikrobiální ložiska představují nejčastější toxickou zátěž a jejich setrvání v orgánu, anebo naopak odstranění záleží na emocionální zátěži dotyčného jedince. Jestliže se podaří odstranit příslušná emocionální blokáda, která udržuje mikrobiální ložisko v kloubu, je ložisko odstraněno. Pokud v preparátu není obsažen příslušný typ emocionální blokády, ložisko se odstranit nepodaří. Člověk je tvor emocionálně komplikovaný, není proto možné, aby v nějakém reálném preparátu byly všechny emocionální zátěže, které se u lidí vyskytují. Z tohoto důvodu bude takový preparát účinkovat pouze na určitou skupinu lidí. Tato skupina lidí se bude stále rozšiřovat podle toho, jak sbírám do tohoto preparátu různé emocionální zátěže dalších lidí, tedy těch lidí, které v registru ještě nemám. Možná že je to nekonečný příběh, ale rozhodně se takový preparát stále zlepšuje a má stále širší účinek na větší procento klientů. Tím však problematika tohoto preparátu nekončí.
Kloub sestává ze tří důležitých částí: kloubní chrupavky, kloubní synovie a kloubního pouzdra. Kdybychom se na to podívali z procentuálního hlediska, zjistili bychom, že nejvíce bolestí kloubů je způsobeno záněty kloubního pouzdra, na druhém místě by stálo poškození kloubní chrupavky. Třetí, nejvzácnější problém se týká zánětu synovie. Kloubní pouzdro je vazivová tkáň sestavená především z vaziva kolagenního. V kloubu se však vyskytuje také vazivo elastické a některé další typy. Vazivo je pojivová tkáň a chrupavka je rovněž pojivo, tedy přímý příbuzný, ba dokonce sourozenec vaziva. Zatímco vazivo disponuje relativně slušnou schopností regenerace, chrupavka má minimální, nebo pomalou, tedy dlouhodobou schopnost regenerovat. Jestliže vlivem mikrobiálního ložiska dochází k zánětu kloubního pouzdra, po odstranění ložisek se pouzdro zcela zregeneruje a může se stát opět plně funkčním. Chrupavka, která je zatížena ložisky, však vinou mechanických vlivů degeneruje, opotřebovává se, a proto je i po odstranění ložisek regenerace minimální, anebo dlouhodobá, která trvá řadu let. Záleží ovšem také na výživě. Například vitamin C je důležitým regenerátorem u chrupavky. Při jeho nedostatku chrupavka strádá po stránce výživy. Další výživové podmínky známe z televizních reklam: důležité složky, které tvoří kvalitu chrupavky, jsou glukosaminsulfát a  chondroitinsulfát.
Vazivo, tedy i chrupavky, patří do okruhu jater. Játra, jak už jsme si v řadě článků vysvětlili, tvoří nejzatíženější orgán našeho těla, a to nejen po stránce fyziologické, ale také po stránce psychické. Patologickou energii jater totiž živí stres a agrese. Stres je přímým produktem existenční nejistoty. Proto také většinu lidí klouby bolí a u velkého procenta z nich ve druhé polovině života klouby degenerují. To tedy znamená, že se opotřebovává také chrupavka. Synovie je pod vlivem sleziny a tvoří epitel, tedy další typ tkáně, který má oporu ve slezině. Jelikož kloubní problematika je v populaci značná a mnozí lidé přicházejí s bolestmi kloubů, šlach a svalů, bylo potřeba doplnit arzenál preparátů, které na tento problém budou účinkovat. Pamatujme si tedy, že k ArtiDrenu vždy přidáváme LiverDren, někdy VelienDren. Klouby jsou silně emocionálně zatížené orgány, a proto neváháme s doplněním celé komplexní terapie o preparáty Streson a Emoce.
Protože problémy s klouby jsou i součástí širších problémů organismu, nejsou nikdy izolované, bylo potřeba vytvořit preparát, který postihne potíže s vazivem v širší míře. Problémy s klouby, tedy s kloubním vazivem, bývají signálem některých dalších vazivových defektů. Ty mohou být skryté, anebo se projevují tak nenápadně, že nikoho ani nenapadne, že by mohlo jít právě o vazivo. Bude třeba naučit se diagnostikovat tento problém. Abychom se nezabývali klouby a nepřehlédli přitom závažné onemocnění cév, gynekologických orgánů, srdce a podobně, z toho důvodu budeme preparát Conectid přidávat k tomuto kloubnímu léčebnému komplexu.
K preparátuArtiDren pak budeme přidávat ještě další preparáty, o kterých se však zmíním někdy příště. V tuto chvíli bych chtěl upozornit na možnosti preparátu Biosalz v kombinaci s MindDrenem, protože „odsolení“ kloubů je rovněž významným detoxikačním počinem. Obecně se uvádí klišé, že klouby jsou v závislosti na okruhu ledvin. To však můžeme s jistotou tvrdit pouze do určité míry. Právě usazování různých metabolitů a solí hraje svou roli a ledviny rozhodují do značné míry o minerálním hospodářství. Také úzkost vede ke kloubnímu poškození. Úzkostní lidé mají s klouby a páteří větší potíže než lidé psychicky vyladění. Proto je závislost kloubů na okruhu ledvin poněkud jiného druhu, než si obecně myslíme. Pro naši detoxikaci je třeba držet se především vlivů jater – ta hrají zásadní úlohu v konfiguraci vaziva. V každém případě je ArtiDren jeden z preparátů, který je podáván často. Jelikož medicína nemá pro vyléčení kloubních problémů téměř žádné prostředky, lidé s tímto typem potíží se na nás často obracejí.
Pozor na glukosaminsulfát a chondroitinsulfát při borrelióze Známá chondroprotektiva glukosaminsulfát a chondroitinsulfát jsou kontraindikována při lymeské borrelióze. Obě tyto látky se používají do kultivačního média pro růst borrelií a podporují tak jejich množení. Bolesti kloubů při lymeské borrelióze se proto po užívání glukosaminsulfátu či chondroitinsulfátu mohou výrazně zhoršit.
MUDr. Josef Jonáš
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.