Minemax -multiminerální preparát

galerie preparátů

Minemax*

Preparát Minemax*  patří do trojice preparátů Vitavite*, Vitatone*a Minemax*, které tvoří ucelenou řadu zásobující organismus vitamíny, minerálními látkami a stopovými prvky.  Minemax* je složen z minerálů, stopových prvků a informačních složky. Obsahuje vápník, měď, chrom, hořčík, mangan, selen, vitamín C. Škále těchto nezbytných prvků je velká, od populárních prvků jako je magnesium nebo kalcium, až po málo obvyklé stopové prvky, které však organismu potřebuje stejně nutně jako ty všeobecně známé.

Nelze v tomto přehledu vyjmenovat účinky jednotlivých prvků na organismu, ačkoliv jsou tyto účinky velmi dobře probádány a můžeme se o nich dočíst v celé řadě publikací.

Rozhodně si však musíme uvědomit, že není jediná buňka v lidském těle, která by nepotřebovala optimální zásobování minerálními látkami a stopovými prvky. Nepochybuji, že v lidské stravě je těchto látek dostatek. V průběhu století se však lidská strava výrazně změnila a průmyslové zpracování ochuzuje potraviny o minerální a stopové prvky. Také naše chuť je zjemnělá, přítomnost velkého množství těchto látek je v potravě „ cítit“ a tak např. zelenina, má-li být jemná -neutrální chuti, jich musí obsahovat co nejméně. Přítomnost dusičnanů zrychluje růst rostlin, ale zároveň ochuzuje o zmíněné látky. Čím pomaleji rostlina roste, čím přirozenější jsou podmínky jejího vývoje, tím vyšší a vyváženější je obsah prvků v ní. Stejně to platí i o zvířecím mase-biologické chovy jsou podstatně bohatší nejen o vitamíny, ale i o minerální látky. Velmi škodlivým procesem je vymílání obilnin a dalších průmyslově zpracování přírodních potravin.
Na druhou stranu křemík, vápník a jiné látky v přírodě velmi bohatě zastoupené a tak i při našem necitlivém způsobu nelze tvrdit, že by se tělu v podstatné míře nedostávaly. Stejně jako u vitamínů se však využití těchto látek kladou překážky, a to např. v zažívacím ústrojí kde může nastat stav špatné vstřebatelnosti těchto elementů. Tyto látky se lépe vstřebávají v podobě tzv. organických komplexů, tedy navázány na některé organické látky jako jsou citráty, laktáty, orotáty, apod. Proto nejsou minerální látky z minerálních vod pro organismus nijak zvláště prospěšné. Vazba minerálních látek na organické sloučeniny je možné jen při vyvážené stravě. Proto je multiminerální  preparát Minemax* zvolen v tekuté formě, která zabezpečuje vhodné podmínky pro vstřebávání potřebných látek v zažívacím ústrojí. Velký problém nastává při využití těchto látek v buňce.
Toxická zátěž buňky zhoršuje zužitkování, čehož si mohou všimnout lidé, užívající pravidelně detoxikační preparáty. Zesílí jim vlasy, nehty a zkvalitní kůže. Organismus se celkově stane hutnějším, pevnějším což je právě dáno lepším využitím minerálních látek. Informační složka v preparátu Minemax* zabezpečuje účelné využití minerálních látek a stopových prvků buňkou- a to je nejdůležitější a největší pozitivum preparátu Minemax*Přítomností informační složky se stává preparát Minemax* absolutně originálním preparátem na světovém trhu, a troufáme si říci, že zmíněný problém s využitím nabízených látek buňkami, nedokáže žádný jiný preparát vyřešit.
 Dobré zásobení organismu vitamíny a minerálními látkami považujeme za důležitý krok pro schopnost organismus detoxikovat se. Detoxikační medicínou chceme dosáhnout toho, aby organismus revitalizoval svou schopnost anti detoxikace. Tedy detoxikace bez zevního zásahu a pomoci. Vitamíny a minerální látky jsou v tomto směru významným faktorem. Při nedostatku těchto látek se projevuje celá řada problémů, dráždivost a výkonnost nervového i svalového systému, snížená kvalita vlasů, kůže, nehtů, zhoršení
zraku i paměti.

Preparát Minemax* se tak zařadil do trojice, jimiž chce firma Joalis zasáhnou další důležité vitální procesy v lidském organismu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.