Thyreodren - štítná žláza

galerie preparátů

Onemocnění štítné žlázy patří k problémům, jejichž incidence v lidské populaci
stále narůstá. Nemoci se rozdělují na snížené funkce (hypofunkce) a zvýšené
funkce (hyperfunkce), ale z hlediska detoxikace to není podstatné rozdělení.
My totiž neléčíme žádné nemoci, ale můžeme detoxikovat štítnou žlázu,
eventuálně jiné struktury, které s ní souvisí.
Důvod nárůstu onemocnění štítné žlázy je celkem jasný. Štítná žláza patří do okruhu sleziny. Slezina je citlivá na energii, která vzniká myšlením s vyústěním do starostí a zodpovědnosti. Civilizace přináší stále větší a větší preference myšlení a používání mozku, což je samozřejmě spojeno s přemýšlením.
Ve společnosti se lépe uplatní lidé zodpovědní, přemýšliví, eventuálně ti, kteří si dělají osobní starosti i s osudem zaměstnavatele, pro kterého pracují, anebo ti, kteří si dělají starosti nad osudem svých zaměstnanců. To všechno poškozuje okruh sleziny, proto narůstají i jiné nemoci s tím spojené, jako například diabetes.
Ve štítné žláze dochází ke vzniku mikrobiálního ložiska, ale ještě častěji k usazování toxinů, které získáváme z životního prostředí a z jídla (toxické kovy, chemikálie, mykotoxiny* a další). Z hlediska psychického představuje štítná žláza v indickém energetickém systému čakru pět, která má energeticky na starosti vznik řeči. Víme, že řeč je nositelem interpersonálního kontaktu a výrazným způsobem ji používáme k vyjádření emocí. Říká se například, že se mu úzkostí stáhlo hrdlo a nemohl vydat ani hlásku.
A je také pravda, že lidé, kteří se chtějí někomu zalíbit, zvýší hlas o jednu tóninu. Chtějí-li naopak působit rozvážně, mluví hlubokým hlasem, protože vysoký tón hlasu působí dětským, nemoudrým dojmem apod. Emocionální problém lidí žijících v civilizovaném jednadvacátém století je stále hlubší a složitější, a proto i orgány ležící nad touto čakrou jsou ohroženy. Na štítnou žlázu však výrazně působí jiné orgány, a sice řídící orgány mozku, tedy hypotalamus a hypofýza.
Hypotalamus je vázán na emocionální centra, je navázán na mozkovou kůru a vegetativní nervový systém. Je tedy samozřejmé, že jeho funkce bude toxiny velice ohrožena. Proto se velmi často setkáváme s poruchou tohoto orgánu, který potom vzhledem ke své řídící funkci přenáší problém na orgány hormonálního systému, často tedy i na štítnou žlázu. Štítná žláza rovněž trpí častými poruchami imunity. Autoimunitní porucha, která je v této civilizaci rovněž
na vzestupu, napadá štítnou žlázu a vzniká tyreotoxikóza, tedy zvýšená činnost štítné žlázy a zánět štítné žlázy (Hashimotova struma*). Tyto poruchy vznikají rovněž z emocionálních důvodů, a to vlivem nároků na psychiku člověka, které jsou v industrializované společnosti opravdu vysoké.
ThyreoDren je pouze základní preparát využitelný k detoxikaci štítné žlázy. Nemá smysl jej podávat samostatně. Uplatní se pouze v kombinaci s VelienDrenem, protože zásadou správné detoxikace je odstranění mikrobiálního ložiska z mateřského orgánu, a tím je slezina.
Nemusí to však být vždy jen ona. Setkáváme se i s onemocněním štítné žlázy, při němž se tvoří vazivové uzlíky, a vazivo, jak víme, je pod kontrolou jater. Štítná žláza má i vazivové pouzdro a přepážky mezi jednotlivými lalůčky štítné žlázy.
Právě tyto struktury spadají do okruhu jater. Proto kombinujeme při detoxikaci štítné žlázy ThyreoDren nejen s VelienDrenem, ale velmi často také s LiverDrenem. MindDren patří mezi nejčastější preparáty k odstranění anorganických toxinů, jako jsou kovy nebo radioaktivní látky. Nalezneme-li kombinaci s poruchou imunity, eventuálně s řízením hormonálního systému, nabývá celá detoxikace ještě komplikovanějších rozměrů, protože musíme řešit imunitní nebo hormonální otázky.
Vše je uloženo v centrálním nervovém systému a my se musíme zabývat i psychickými aspekty tohoto onemocnění. Jak u hormonů, tak u imunity jsou velmi podstatné. ThyreoDren je pouze kamínkem ve složité mozaice dalších preparátů, protože hovořit o detoxikaci štítné žlázy a především být úspěšný znamená znát dobře všechny vztahy (energetické, psychické, tělesné i ty nervové). Bez tohoto preparátu bychom však velmi často neuspěli, protože odstranění mikrobiálních ložisek ze štítné žlázy, což má ThyreoDren na starosti, může být tím naprosto nejzásadnějším postupem, který pro obnovení činnosti štítné žlázy použijeme.
 
MUDr. Josef Jonáš
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.