VelienDren slezina a žaludek

galerie preparátů

VELIENDREN

V pentagramu sice slezina zaujímá významné jedno z pěti čelných míst, ovšem z hlediska současné medicíny mezi základní orgány nepatří. Játra, ledviny, plíce a srdce jsou orgány, bez nichž nemůže lidský organismus fungovat a musí zůstat na svém místě a pracovat, nebo být nahrazeny transplantací. Slezina není ovšem pro tělo nezbytná a po úrazech nebo při některých nemocech může být prakticky bez důsledku odstraněna.
Slezina bývá označována jako „ hřbitov krevních elementů“, ty po neplnění své životní pouti zestárnou a jsou slezinou likvidovány. V čínské  medicíně naopak slezina požívala zcela jiné vážnosti a některé směry ji označovaly dokonce za základní vitální orgán.

Také v detoxikaci nebývá slezina nijak často využívána, přesněji nenacházíme v ní příliš často toxické zátěže. V čínské medicíně ale bývá označována za „ strážce vazů, svalů a sliznic, ale také je orgánem vévodícímu lymfatickému a hormonálnímu systému.
Především jde ale o orgán zapojený do okruhu slezina-žaludek-slinivka břišní. Tento okruh se od ostatních liší, už jen tím že je na rozdíl od ostatních složen ze tří orgánů. Slezina ovlivňuje konstituci a tak lidé, kteří nemají dobře energeticky funkční slezinu, nemívají kvalitní svalstvo, podkoží ani vazivový systém. Bývají to lidé, jejichž tkáně jsou měkké, nepevné. Slezina rovněž ovlivňuje vznik hlenu.
 Lidé slezinového typu tedy nadměrně produkují hlen, který je typický pro jejich sliznice, především u dýchacího a zažívacího ústrojí.

Základním drenem, pro detoxikaci sleziny je VelienDren.  Nelze jej spolehlivě označit za nezbytný preparát z hlediska některých zdravotních potíží.
Slezina bývá poškozena druhotně, např. při nekvalitní tvorbě krevních elementů, kdy jich musí likvidovat velmi mnoho a tudíž se zvětšuje. Také při některých krevních a lymfatických chorobách dochází ke zvětšení sleziny. Není to proto, že by byla poškozena, ale vlivem jejího pracovního přetížení.
VelienDren tedy užíváme na základě pozitivního výsledku testování Salvií a myslíme na něj především při zvýšeném zahleňování sliznic a zhoršené slizniční odolnosti.


 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.