preparáty k posílení imunity

Mezi poruchy imunity řadíme různé druhy selhání schopnosti organismu poradit si s cizorodou látkou, kterou neumí vyloučit a rozložit.

Mezi nejzávažnější poruchy imunity řadíme selhání protinádorové imunity kdy organismus člověka přestane správně plnit svou funkci při likvidaci zvrhlých buněk, tedy buněk s narušenou genetickou výbavou.

Další častou poruchou imunity je alergie. jedná se o proces, který spustí vlivem narušení imunitního systému toxiny nepřiměřené reakce a organismus se chová jako by byl těžce napaden.

Jinou poruchou je atopický ekzém kdy se nepřiměřená reakce organismu projevuje na kůži dlouhodobým chronickým zánětem.

Setkáváme se také s revmatoidní reakcí při které organismus nepřiměřeně reaguje především na toxiny v kloubech, případně ve svalech, vazech, fasciích

Velmi závažnou imunitní poruchou, která je na vzestupu je porucha autoimunitní. Je to stav kdy organismus místo aby řešil cizorodou bílkovinu tak napadne tkáň v níž se nachází i nějaká toxická látka. Dochází pak k souboji mezi organismem a napadenou tkání a k chronickým zánětlivým procesům v nichž obvykle vyhraje imunitní porucha a postupně tkáň orgánu a jeho funkci téměř zničí. Tento stav může postihnout jakoukoliv tkáň organismu včetně tkáně nervové.

Nejznámější je oslabená imunitní reakce. To znamená, že mechanismy imunitního systému jsou příliš slabé, aby se vyrovnaly s cizorodou látkou a tak se může stát, že nestačí zastavit množení mikroorganismů.

 

Imunita může být zesilována například horečkou a nebo oslabována například stresem. Hovoří se o tom, že stres je schopen snížit výkonnost imunitního systému během několika desítek minut a to velmi výrazně často až o polovinu. proto jsou někteří lidé tak často nemocní ačkoliv jejich imunitní systém jinak dobře funguje. Stačí přitom stresové situace ve školce, škole, zaměstnání nebo kdekoliv ve společnosti. V tu chvíli, je li organismus vystaven silnému, nebo chronickému stresu, není schopen odolat žádné infekci. Začne usazování toxinů a rozbíhá se další kolotoč.

Přírodní prostředky na posílení imunity fungují pouze dočasně a to v době, kdy je v organismu přítomna jejich účinná látka. Za jejich přítomnosti a v době jejich užívání dochází ke zvýšené aktivitě imunitního systému. Užívání těchto imunostimulantů, vitamínů apod. nemá trvalý charakter. Detoxikační medicínou se naproti tomu snažíme dosáhnout a většinou i dosahujeme trvalého efektu zvýšení výkonosti a regulace imunitního systému.

Pomocí detoxikačních preparátů ke stimulaci imunity se orientujeme především na mozek. Imunitu kroě mozku ovlivňují i další orgány jako je thymus, kostní dřeň, slezina, lymfatický systém, Peyerské plaky na rozhraní tlustého a tenkého střeva. Rozhodující úlohu však hraje mozek, respektive určitá centra. Řízení imunity se nachází v části zvané Telencephalon, konkrétně v parietálním laloku. Při práci s přístrojem Salvia se nehledá žádný specifický toxin, který by konkrétně byl zodpovědný za poruchu imunity. Je třeba zjistit v jednotlivých centrech pro poruchu imunity jaké toxiny tam jsou a dále určit jaký orgán z pentagramu u daného jedince tato centra ovlivňuje svými toxiny. Nejdůležitější je vztah mezi játry a centry pro imunitu. jakýkoliv toxin v tomto orgánu ovlivňuje výskyt toxinu i v řídících centrech pro imunitu v mozku. Proto je třeba detoxikovat játra a to od celé řady toxinů a to emocionálních, stresových, mikrobiálních ložisek, volných infekcí, anorganických a organických toxinů, metabolických toxinů. Jakýkoliv z těchto toxinů může poškodit imunitu. Dále je velmi často zapojena slezina, která ovlivňuje lymfatický systém, dále zodpovídá za kvalitu sliznic a také kostní dřeně. I ostatní orgány mají vliv na imunitní systém, například plíce, které produkují většinu histaminu a hrají proto důležitou úlohu například při kopřivkách a jiných histaminových alergických reakcích. Z tohoto povídání je patrné, že imunita není záležitostí jednoho konkrétního orgánu, nebo tkáně. Dále, že jakýkoliv toxin v těchto orgánech může být příčinou poruchy imunity. nedá se tedy říct, že pokud máte nějaký toxin v daných tkáních, který je příčinou selhávání a poruch imunity u vás, tak že tento stejný toxin bude mít jiný člověk se stejnou poruchou imunity. Není žádný důležitý a nedůležitý toxin. jakýkoliv toxin může být příčinou.

Z preparátů k posílení a harmonizaci imunity je zásadní použití preparátu NoDegen na začátku detoxikace, nebo pokud už máte nějakou detoxikaci za sebou tak zopakovat po Nodegenu znovu základní preparáty. Pak použijeme základní preparáty LiverDren, VelienDren, CorDren, RespiDren, UrinoDren. Dále můžeme kombinovat preparát Nodegen s preparáty mikrobiálními a podle nových poznatků přidáme i preparát Diamino. tedy NoDegen, Diamino, Spirobor, Antivex, NoBacter, Herpeson apod. Nejčastěji narušují svou přítomností imunitu viry obsažené v preparátu Antivex a herpetické viry v preparátu Herpeson.

Dále využijeme univerzální detoxikaci za pomoci prearátů MindDren, PeesDren a EviDren. dalším preparátem je Digest, který napravuje nesprávné vstřebávání vitamínů a minerálních látek. Lidé, kteří berou vitamínové preparáty mají často paradoxně jejich nedostatek. Preparát Digest pracuje s trávicími enzymy a napravuje tuto poruchu. Rovněž preparáty na emoce Emoce, Streson mohou být pro imunitu podstatné.

 

 

 zdroj. Mudr. Jonáš

 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.