Bolesti zad I.

Bolesti zad
Koho nikdy nebolela záda, toho má štěstěna ráda, praví se v jednom českém pořekadle. Štěstí je vrtkavé a vzácné jako šafrán. Vždyť nejméně, každý druhý člověkví, co jsou to bolesti zad, ať už je to ischias, ústřel, tupé bolesti či ranní ztuhlost s pocitem rozlámanosti v zádech....
Potíže se zády patří totiž k nejčastějším steskům dnešního člověka. Na vině je jednostranná fyzická práce, (vysedávání u počítače nebo časté jízdy autem), přetěžování  při sportu, přepracování, konstituční dispozice, nadměrná sexuální aktivita, pobyt v chladu a vlhku ( i klimatizace) či u žen těhotenství a porody.

Bolesti zad si můžeme rozdělit na horní oblast( hrudní a krční páteř a na dolní oblast- bedra
 ( bederní a křížová oblast)

Nejčastější příčinou bolesti hrudní a krční páteře je z pohledu čínské medicíny stagnace čchi ve žlučníku a játrech. Jde většinou o kombinaci emočního původu a špatného držení těla.
Mezi nejčastější příčiny vyvolávající bolesti v bedrech patří stagnace vlhka a chladu v bedrech, stagnace čchi a blokáda krve v bedrech, nedostatečnost jinu nebo jangu ledvin a stagnace vlhka a horka v bedrech.

Bolesti horních zad
1 QI ZHI/YU YUE+ GAN QI ZHI

Stažení krčních svalů, trapézových a šíjových svalů, známé pod pojmem" mám krční páteř" či bolesti mezi lopatkami odpovídají stagnující čchi a blokádě krve spolu se stagnací čchi v játrech a žlučníku. Masáž, cílená cvičení, akupunktura, jóga a jiné terapie pokud se provádějí správně, prospívá cirkulaci krve a energie v dané oblasti.
Obvzláště pravidelné pomalé čínské harmonizační cvičení( tai-čchi, čchi-kong , osm kusů brokátu).
Bylinné směsi:
Zklidnění zčeřené hladiny+ Houževnatost bambusového výhonku

Bolesti dolních zad
1.Stagnace vlhka a chladu v bedrech- SHI/HAN

Bolest je akutní nebo chronická, zlepšuje se teplem a v klidu, zhoršuje se při vstávání, hlavně po ránu. Zhoršuje se při chladném a vlhkém počasí, při změně počasí a tlaku vzduchu. V pozadí je stav nedostatečnosti jangu ledvin, tělo se dostatečně neprohřívá a zevní chlad HAN a vlhko SHI mají možnost proniknout a usadit se v něm. Proto je nutné současně posilovat i jang ledvin. Níže uvedená bylinná směs je přímo excelentní pro tyto stavy-posiluje jang ledvin, vylučuje chlad a vlhko z oblasti beder a dolních končetin, posiluje čchi a krev a utišuje bolest.
Bylinné směsi:
Pevnost palácového pilíře + Šaolinový olejDalší podrobnosti naleznete v knize
Od pramene čínské medicíny  
 a v knize
Na frekvenci Čínské medicíny které jsou také v naší nabídce.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.