Bolesti zad II.

 Houževnatost bambusového výhonku+ Vyhlazení slonové kosti+ Šaolinový olej


3.Stagnace vlhka a horka-SHI/RE
Tento stav je nejčastěji způsoben stagnujícím horkem a vlhkem v játrech a ve žlučníku. Tomu odpovídá i většina příznaků- červený obličej,hořko v ústech,zarudlé oči, sklon k vybuchům hněvu a podrážděnost, zácpa, bolesti hlavy, závratě, pískání v uších apod. Bolesti zad jsou chronické, trvalé, vystřelující i do horní páteře, někdy s pocitem horka či otoku v oblasti beder a pacient je většinou obézní. Bolesti se zhoršují teplem a zlepšují chladem. Často je tento stav doprovázen dnou, hypertenzí či zvýšeným cholesterolem a krevními tuky.
Bylinné směsi: Pilulka hořce+ Ochlazení žhavé lávy

4.Nedostatečnost jangu ledvin-YANG XU
Bolesti jsou chronické, tupé a objevují se v záchvatech, nejsou trvale, občas i s pocitem chladu v zádech. Zlepšují se odpočinkem, sezením a v klidu, zhoršují se pohybem, dlouhým stáním, při únavě či sexu. Ostatní příznaky odpovídají nedostatenosti jangu ledvin- bledost, zimomřivost, studené končetiny, měkkčí stolice, slabost či podlamování kolen, nechuť mluvit, slabý hlas,zadýchávání se, časté močení ve dne i v noci.únava, vyčerpání, snížené libido i erekce u mužů, sterilita u žen, apod.
Bylinné směsi: Slast uprostřed noci+ Šaolinový olej

5. Nedostatečnost jinu ledvin-YIN XU
Bolesti jsou chronické, hlavně v noci, mírně ostřejší. Ostatní příznaky odpovídají nedostatečnosti jinu ledvin-jasně červená líčka nebo čelisti,noční pocení,horkokrevnost, vnitřní neklid,nespavost, bolesti pat,sucho v ústech, vyhublost,suchá kůže,u žen suchá vagína,u mužů noční poluce.
Bylinné směsi: Svěžest podvečerní pagody+ Šaolinový olej


Další podrobnosti naleznete v knize Od pramene čínské medicíny                                                a v knize Na frekvenci Čínské medicíny které jsou také v naší nabídce.

 

 

Bolesti zad II

2.Stagnace čchi a blokáda krve-QI ZHI/YU XUE

Stagnace čchi odpovídá ischiasu( lumbagu), česky ústřelu, hovorově" mám plotýnky, zase mě chytly záda, mám zablokovaná záda". Příčinou je fyzické přetížení, úraz či nešikovný pohyb- lidově řečeno " zaskočená krev" , která náhle zaskočila nepřipravený či oslabený organismus.Bolesti jsou v tomto případě akutní, silné, ostré, bodavé, zhoršují se v klidu a zlepšují mírným pohybem, při větším pohybu, při chůzi a vestoje se opět zhoršují.
 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.