Diabetes-Civilizační hrozba

Diabetes- Civilizační hrozba

Cukrovka je v rámci hypertenze velice častou doprovodnou nemocí, a ne zanedbatelnou.  

Statisíce cukrovkářů v naší zemi i po celém světě se stávají civilizační hrozbou.
Navíc se cukrovka objevuje v raném věku u dětí, jež mají tyto předpoklady od svých rodičů a rozšiřují tak hojné počty cukrovkářů.
Dětská cukrovka vzniká většinou náhle, stačí malý impuls, který je poslední kapkou či kaménkem do mozaiky (imunizace, antibiotika kortikoidy, stres, šok apod.). Její průběh se ovlivňuje podstatně hůř než u cukrovky vzniklé v dospělosti- to platí pro západní i bylinnou léčbu- je třeba doživotně užívat inzulín.

Cukrovka je nemoc tří ohnišť.
Tři ohniště jsou pomyslnou kategorií v čínské medicíně,
se skládá z horního ohniště ( plíce), středního ohniště( slezina) a dolního ohniště ( ledviny
)                                                  
Při postižení horního ohniště se objevuje výrazná žízeň po celý den, postižení středního ohniště je výrazný hlad až bulimie, a při postižení dolního ohniště pak časté močení. Často jsou postiženy dvě ohniště současně, někdy i tři. Vždy je však postižena slezina.
Terapie cukrovky je svízelná, neboť jak vidno, její průběh ovlivňuje mnoho faktorů a ne vždy  jsou všichni pacienti schopni a ochotni dodržovat pravidla hry, jež spočívají v přísné životosprávě.Z hlediska čínské medicíny je zapotřebí vyživit jin, snížit falešné horko, posílit slezinu a rozpustit hlen.
Optimálním bylinným prostředkem je Královská houba 
Coriolus spolu s bylinnou směsí Sladké plody z Yunnanu. Obě směsi se mohou používat spolu, současně a dlouhodobě.

Dalším velkým problémem diabetika jsou sekundární komplikace: poruchy zraku, poruchy necitlivosti nervů a obtížné prokrvování končetin, jež může vést až k diabetické gangréně, čili odumírání tkání s následnou amputací. Tyto veskrze krajně nepříjemné komplikace svědčí o pokročilém stadiu nemoci a jsou způsobeny přímo kritickým nedostatkem jinu jenž nevyživuje a nezásobuje (nepromazává) cévy a nervy, a současným nadbytkem hlenu TAN, jenž naopak cévy ucpává. Ty pak nemohou vyživit tkáně, stagnují v nich neodvedené metabolity a vzniká tak diabetická snět (gangréna)se zčernáním a odpadáváním měkkých tkání, jež se řeší částečnou amputací. Dlužno dodat, že pokud pacient dojde až do této fáze, není příliš disciplinovaný v životosprávě.

Terapie z hlediska čínské medicíny spočívá v užívání výše uvedených směsí, avšak ve zvýšených dávkách)kupř. dvojnásobných) Při gangrénách pak lze přidat bylinnou směs
Houževnatost bambusového výhonku která rozproudí stagnaci krve a urychluje regeneraci a hojení tkání.Toto vše ale až po návratu z nemocnice, neboť tento stav vyžaduje hospitalizaci a není určen pro samoléčbu!

Další podrobnosti naleznete v knize
Od pramene čínské medicíny                                               
a v knize
Na frekvenci Čínské medicíny které jsou také v naší nabídce.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.