Poranění a úrazy

Poranění a úrazy

Veškeré poranění a úrazy, ať už jsou to zlomeniny (fraktury) vykloubení (luxace) kloubní výrony (distorse), krevní výrony (hematomy) pohmožděniny (kontuse), natržené či přetržené vazy a šlachy, tenisové lokte, karpální tunely apod. - způsobují z hlediska čínské medicíny stagnaci čchi a blokádu krve. Bolest je hlad tkáně po energii, protože přerušením toku krve a energie nedochází k patřičné výživě dané oblasti a objevuje se bolest. K utišení bolesti je pak zapotřebí rozproudit blokádu a přivést novou, regenerující výživu.

 Bylinné směsi: Houževnatost bambusového výhonku+ Šaolinový olej

 Karpální tunely    

 

Blokáda krve, ať už z nedostatku či nadbytku, může vést i ke vzniku tzv. syndromu karpálního tunelu. Jedná se o bolestivé trvalé stažení zápěstních šlach a vazů.  

 Stav nedostatku odpovídá nedostatečnosti krve, která se následně zastaví, čímž vzniká blokáda krve z nedostatku YU XUE. Nejsou pak dostatečně vyživovány periferní přetěžované oblasti, obzvlášť předloktí. Nejčastěji se tento stav vyskytuje u žen, které mají nízký tlak, silnou menstruaci, hodně porodů, užívají hormonální antikoncepci apod. Bolesti jsou vrtavé, bodavé, zhoršují se v noci a v klidu, zlepšují se pohybem a přes den. Ostatní příznaky odpovídají oslabení krve s následnou stagnací YU XUE -bledost, bolestivá menstruace, opožděná menstruace, nízký tlak, závratě apod.  

Jak v prvním, tak i v druhém případě není operace dlouhodobým řešením. Vždycky je totiž zapotřebí rozpustit funkční blokádu krve a rozproudit a následně vyživit krev.

 Bylinné směsi: Jemnost nebeské víly+ Šaolinový olej

 

Další podrobnosti naleznete v knize Od pramene čínské medicíny   

a v knize Na frekvenci Čínské medicíny, které jsou také v naší nabídce.

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.