Problémy s vlasy

 

Problémy s vlasy
Kvalitní vlasy jsou ukazatelem zdraví každého člověka a zároveň i špičkou ledovce jeho energetické výbavy a esence JING. V Číně je vlasům přikládána obzvláštní pozornost a vlasy Číňanů tomu odpovídají- jsou silné, husté a nešedivějí předčasně. „Vlasy jsou nadbytkem krve a ledviny se projevují ve vlasech“ tvrdí učebnice čínské medicíny. Padání vlasů či předčasné šedivění (před 40 rokem života) značí ubývání ledvinné esence, jež představuje energetickou výbavu a rezervu organismu. Vyčerpání této esence může být způsobeno vrozenou konstituční nedostatečností, nadměrnou duševní a fyzickou prací, nadměrným sexuálním živote, či u žen hormonální antikoncepcí.
Vypadávání a šedivění vlasů-nedostatečnost JINU a KRVE-XIE XU a XUE XU
Vlasy jsou mastné, lesklé, s lupy, hlava svědí, vlasy začínají padat od temene či spánků, předčasné šedivění po celé hlavě. Dalšími příznaky může být pískání v uších, bolesti v bedrech, závratě, rozostřené vidění, únava a vyčerpání.
Nedostatečnost ČCHI a KRVE-QI/XUE XU
Vlasy jsou tenké a suché, bez lesku, vypadávají stejnoměrně a postupně, předčasné šedivění začíná od vrcholku hlavy. Dalšími příznaky může být bledost, únava, mravenčení či necitlivost končetin, bušení srdce, zadýchávání, slabý hlas či únava.
Doporučené bylinné směsi v tomto případě jsou Hříva černého vraníkaNáramek osmi perel
Horko v krvi generuje vítr-RE XUE+ NEI FENG
Vlasy začínají vypadávat náhle v chomáčích, vznikají kulaté lysinky. Dalšími příznaky mohou být tiky, třes hlavy či končetin, motolice, závratě, mravenčení či necitlivost končetin, bolesti hlavy nebo pískání v uších.
Blokáda KRVE-YU XUE
Vlasy vypadávají částečně či zcela, v závažných případech i obočí a vousy. Dalšími příznaky mohou být bolest hlavy, žízeň bez chuti pít, bledý, matný obličej či nachově zbarvené rty.
 
Více informací najdete v knize Na frekvenci čínské medicíny a v knizeOd pramene Čínské medicíny, které jsou také v naší nabídce
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.