Revmatoidní artritis

Revmatoidní Artritis

Z čínského pohledu je tento stav podobný přehřívajícímu se motoru,(oheň) jenž spaluje nejen vodu, ale i vysušuje olej (jin a krev). Je tedy zapotřebí snížit přehřívání motoru a doplnit vodu s olejem.
V praxi se nejčastěji setkáme s těmito možnostmi:

1. Napadení zevním větrem, chladem a vlhkem-FENG/HAN/SHI 

Bolesti z chladu jsou silné a lokalizované na jednom místě, bolesti z větru jsou stěhovavé a přemisťují se z kloubu na kloub, bolesti z vlhka doprovází pocit tíže a necitlivosti. Vždy je však v pozadí nedostatečnost jangu ledvin, jenž umožňuje vstup těchto škodlivin do těla. Bolesti jsou obzvlášť výrazné při změně počasí, zlepšují se teplem a zhoršují chladem. Ostatní příznaky záleží na stavu nedostatečnosti -bledost, zimomřivost, studené končetiny, bolesti v bedrech, únava, vyčerpání, časté močení světlé moče apod.

Bylinné směsi: Pevnost palácového pilíře+ Šaolinový olej

Bolesti jsou chronické, se zarudnutím a otoky, s pocitem horka v kloubech. Zlepšují se chladem či studenými obklady. V laboratorních nálezech jsou známky zánětu, jako je např. zvýšená sedimentace, zvýšený počet bílých krvinek, zvýšené zánětlivé faktory jako je CRP či pozitivní revmatoidní faktory HLA B 27 apod. Zvýšené mohou být i krevní tuky, cholesterol nebo kyselina močová s kreatininem. V pozadí bývá i horko v játrech, jež postupně vede ke stagnaci vlhka a horka v játrech a ve žlučníku. Je to stav podobný horké trubce s kalnou vodou, která se po čase odpařením zahustí a ucpává (blokuje) příslušnou oblast. Ostatní příznaky odpovídají stagnaci vlhka a horka v játrech a žlučníku- červený obličej, zácpa, hořko v ústech, sklon k výbuchům hněvu, podrážděnost apod.

Bylinné směsi :Ochlazení žhavé lávy + Šaolinový olej   

Bolesti jsou silné, ostré, bodavé a klouby ztuhlé. Zhoršují se klidem a po ránu, zlepšují rozhýbáním a přes den. Blokáda krve vede časem ke vzniku ohně, který se usídluje v játrech. Proto je zapotřebí rozpustit nejen blokádu krve, ale i ochladit oheň jater.

Bylinné směsi: Houževnatost bambusového výhonku+ Pilulka hořce+ Šaolinový olej

 

Další podrobnosti naleznete v knize Od pramene čínské medicíny  
 a v knize Na frekvenci Čínské medicíny, které jsou také v naší nabídce.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.