Neplodnost

Neplodnost

Za schopnost otěhotnět odpovídá  u ženy dle tradiční čínské medicíny hlavně dráha ledvin a krev.

Dnešní doba je plná paradoxů. Na jedné straně se snažíme být co nejvíce úspěšní, progresivní nespoutaní a nevázaní, zkrátka být In, na druhé straně bychom ale rádi v budoucnu naplnili tradiční představy o životě včetně založení rodiny a výchovy dětí. Nějak to však nejde dohromady. Vždycky je něco za něco, jedno na úkor druhého, neboli každá sranda něco stojí a co nestojí nic, to nestojí za to. Za vše se v životě platí a každá akce má i svoji reakci.Skoro to vypadá, že vše,co jsme kdy v minulosti vykonali (dobrého i špatného) se nám později v různých podobách mnohonásobně vrací.....

Nejčastější příčinou neplodnosti u žen je nedostatečnost dráhy ledvin.
 Může se tak jednat o nedostatečnost jangu ledvin -YANG XU.

Jang ledvin je jakýsi fyziologický oheň života, který zahřívá tělo na provozní teplotu, a když chybí tak je v tomto případě půda zmrzlá a semínko se neuchytí.

K příznakům , které zde můžeme pozorovat, patří kromě neplodnosti či samovolného potratu v prvních dnech těhotenství rovněž i slabá a opožděná menstruace, zimomřivost, bolesti v bedrech, pískání v uších, závratě, slabost v kolenou, jasně bledý vzhled, únava či hojné množství světlé moči. Všechny příznaky se samozřejmě nemusí projevit a to platí i pro další situace.
Doporučená bylinná směs je
Slast uprostřed noci jež zahřívá a posiluje organismus.

Může se také jednat o nedostatečnost jinu ledvin-YIN XU
Nedostatečnost jinu ledvin zde představuje půdu, které chybí živiny, je jakoby jalová. Semínko se opět vůbec neuchytí, nebo uchytí, ale do 3 měsíce zajde  jakoby na úbytě, protože chudá půda už nemá co nabídnout. K příznakům , které zde můžeme pozorovat patří kromě neplodnosti či samovolného potratu do 3 měsíce těhotenství také slabá a opožděná menstruace,, bolesti v bedrech, noční pocení, sucho v ústech se žízní na malé loky vody, slabá paměť či malé množství tmavé moči.
Doporučená bylinná směs je
Lesk nefritového šperku jež vyživuje a posiluje jin ledvin

Může se také jednat o nedostatečnost jinu ledvin s prázdným horkem -HUO XU
Tento stav si můžeme představit jako předchozí případ, ale jalová půda je navíc ještě extrémně suchá až rozpraskaná.
K příznakům které zde můžeme pozorovat patří kromě neplodnosti vzniklé po porodu také silná menstruace, závratě, pískání v uších, noční pocení, sucho v ústech se žízní na malé loky, bolesti v bedrech, slabá paměť, malé množství tmavé moči, pocit horka v oblasti hrudi, na dlaních či ploskách zarudnutí líček či podvečerní pocit horka.
Doporučená bylinná směs Svěžest podvečerní pagody jež vyživuje a posiluje jin ledvin a ochlazuje prázdné horko v ledvinách.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.