Orgánové hodiny

Od 23:00 hod. do 1:00 hodiny začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se mohou v tuto dobu budit anebo bohužel nemohou spát.

Od 1:00 hod. do 3:00 hodiny se zaktivují játra. V této době nastává útlum mozku (nastává jeho nejnižší okysličení), proto je třeba dávat pozor např. při nočním cestování nebo při nočních ...pracích na úrazy. V tuto dobu se mohou ještě budit lidé s problémy žlučníku. V tuto dobu se také nedoporučuje pít jakýkoliv alkohol, kouřit, požívat mnoho tučných jídel, kávu apod.

Od 3:00 hod. až do 5:00 hodiny ranní jsou v činnosti plíce, a proto se obvykle v tuto dobu budí nejen kuřáci, ale i astmatici nebo lidé s nemocní na průduškách, s rýmou a také se zánětem cest dýchacích. V této době také člověk pociťuje největší strach a úzkost. Každá maličkost či myšlenka roste do obrovských významů.

Od 5:00 hod. až do 7. hodiny je v největší činnosti tlusté střevo. Je dobré si v tuto dobu navyknout na vyprazdňování. Doporučuji vyhnout se jakémukoliv stresu a spěchu. Probouzejte se pomalu a postupně. Nemocní lidé se cítí právě v tuto dobu nejhůře. Je dobré začít den pitím vody s citrónem nebo různé vlažné čaje.

Od 7:00 hod. do 9:00 hodiny startuje svoji nejvyšší činnost žaludek. Důležité je v tuto dobu konzumovat vitaminy. Tělo by mělo být v teple. V tuto dobu nedoporučuji studenou sprchu nebo vlažnou koupel. Snídaně ve formě smoothie je v tuto dobu nejvhodnější.

Od 9:00 hod. až do 11:00 hodin má nejvyšší činnost slinivka břišní a slezina. V této době opravdu nepijte alkohol! Hlavně né na pracovišti...Je dobré jíst ovoce, nebo mlsat (nastala denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti). Vyhýbejte se přílišné fyzické činnosti. (pokud můžete...) Můžete však podávat vysoké duševní výkony. Kolem 11:00 hodiny přichází náš dopolední výkonnostní vrchol.
orgánová doba

 

 

 

Od 11:00 hod. až 13:00 hodin je ve vysoké činnosti srdce. Není vhodné jej zatěžovat velkým množstvím potravy. Zeleninový salát nebo květákové rizoto je super oběd. U mnoho z nás nastává mírný útlum. Dávejte v tuto dobu zvýšený pozor na úrazy! Dobrá je procházka nebo krátký spánek. Pokud můžete, dopřejte si jej.

Od 13:00 hod. až do 15:00 hodin je v činnosti tenké střevo. V této době se výrazně snižuje citlivost zubů a proto je vhodná doba pro návštěvu zubaře. Z vlastní zkušenosti vím, že to opravdu bolí méně... (nebo že by to bylo tou injekcí??? :-D) Začíná se nám zvyšovat fyzická aktivita.

Od 15:00 hod. až do 17:00 hodin nejvíce intenzivně pracuje močový měchýř. Dobré je hodně pít například bylinkové čaje, čerstvé zeleninové freshe, sportovat apod. Trávící systém je schopný přijmout vydatnější jídlo. Aktivita stále stoupá a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.

Od 17:00 hod. až do 19:00 hodin jsou v činnosti naše ledviny. Velmi potřebné je v co největší míře vyloučit vše, co jim může škodí, jako např. tuky, cukr, sůl, limonády, chemikálie, kávu, alkohol, chlad, stresy apod. Doporučuji vydatně pít! Popíjejte však celý den.

Od 19:00 hod. až do 21:00 hodin se dostává do činnosti naše krev. V této době nastává velmi dobře vnímání a citlivost. V tento čas doporučuji poslech hudby, sledování divadelních her či klidnou relaxaci. V této době je nejúčinnější působení antibiotik a je vhodné provádět mazání bolestivých míst.

Od 21:00 hod. až do 23:00 hodin jsou v činnosti “tři ohřívače”. Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. Nečiňte nic pro aktivaci těla ani mysli. Nikdy v tuto dobu nekuřte. Rovněž již vynechejte jakékoliv těžké jídlo, snad jen něco málo lehkého ovoce či zeleniny.

zdroj rawstrava.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.