Bezpečnost produktů TCM Herbs

Bezpečnost produktů TCM Herbs
Bezpečnosti a kvalitě produktů naší společnosti TCM Herbs s.r.o. je věnována v celém průběhu výrobního procesu maximální pozornost.
Níže uvedenými postupy Vás provedeme celou velmi složitou škálou různých kontrolních a schvalovacích procesů, kterou absolvují naše produkty na cestě ke konečnému zákazníkovi.
 
Čína
GMP - Good Manufacture Practice - certifikát, který uděluje vláda např. z Austrálie či Ameriky těm produktům, které splňují pravidla výroby dle západních parametrů. To znamená, že se ve zvýšené míře dohlíží na výběr druhů a kvalitu bylin, kontroluje se přítomnost těžkých kovů, aflatoxinů a jiných cizorodých látek. Podmínky pro udělení GMP jsou velice přísné a proto držitelem tohoto ocenění vysoké kvality není mnoho výrobců v celé Asii.
 
 
Naším hlavním dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong Pharmaceutical Co. z Taiwanu a která byla založena v roce 1938 a patří proto i k nejstarším a zároveň i nejrenomovanějším firmám v této oblasti. Tento obchodní partner byl vybrán s ohledem na jeho důslednou laboratorní kontrolu, kterou věnuje celému výrobnímu procesu. Belgická firma Medichin vyrábí z koncentrovaných čínských bylin v poměru 1:5 v podobě prášku (jako kakao) bylinné tablety bez použití syntetických přísad, jako pojivo slouží mikroceluloza (v dávce 0,3%). Jedná se o 100% přírodní bylinné produkty a které mimo jiné neobsahují žádný lepek. V současné době veškerou produkci bylinných tablet zajišťuje pro naši firmu, jež je i výhradním distributorem, právě tato belgická firma Medichin.
 
Jednotlivé byliny (183 druhů) jsou testovány v renomované akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsén a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny).
Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické a syntetické látky, ani antibiotika, kortikoidy či kyselinu aristolochovou.
Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří jak z hlediska kvality (složením), tak i kvantity (koncentrací) bylin a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 106 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v této oblasti čínské medicíny představit (a dopřát).
Česká republika
Produkty TCM Herbs s.r.o. jsou v ČR schvalovány následujícími institucemi:
  • Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) - posuzuje zařazení produktů mezi léčiva či doplňky stravy. Státní zdravotní ústav (SZÚ) - vyjadřuje se ke kvantitě obsažených bylin, čímž garantuje i bezpečný účinek bylin na lidský organismus. Vyjadřuje se ke kvalitě produktů, což zahrnuje toxikologická vyšetření na těžké kovy (rtuť, olovo, kadmium, arsen) a vyšetření na bakteriální kontaminaci (E.colli, Salmonella a plísně). Schvaluje veškeré údaje uvedené na etiketě produktů.
  • Ministerstvo zdravotnictví ČR - vydává souhlas (tzv. HEM) podle ustanovení §11 odst. 2 písm. b) bod 3 a odst. 4 zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů s uvedením do oběhu potravin určených pro zvláštní výživu (doplňku stravy). Na základě schválení SZÚ Ministerstvo zdravotnictví ČR notifikuje kosmetické přípravky.
  • Státní zdravotní ústav, Národní referenční centrum pro kosmetiku - testuje a schvaluje kosmetické přípravky, jako jsou např. regenerační krémy, náplasti, šampony, spreje.

     
Produkty tradiční čínské medicíny jsou dále kontrolovány:
  • Státní zemědělská a potravinová inspekce (SZPI) - odebírá vzorky výrobků na stanovení těžkých kovů, bakterií, plísní a kyseliny aristocholové, dohlíží na dodržování správnosti údajů uvedených na etiketách.
  • Státní ústav kontroly léčiv (SÚKL) - kontroluje možnou přítomnost syntetických kortikoidů v regeneračních krémech.
  • Celní úřad a Inspekce životního prostředí - má na starosti kontrolu dovozu ekologicky ohrožených druhů bylin, které podléhají CITES.
 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.