Jazyk a pět chutí

orgány čínského pentagramu
Jazyk a Chuť
Jazyk jako takový patří do okruhu orgánů srdce, pokud tedy budeme mít nějaký problém s jazykem, zkusme nejprve (nebo zároveň) detoxikovat okruh srdce: například preparátyCorHelp neboCorDren
Významnou úlohu jazyky je zajišťovat lidskou řeč. Proud vzduchu procházející hrtanem do dutiny ústní je modulován hlasivkami a poté, usměrňován příslušným postavením jazyka. Tím jsou vytvářeny základní zvuky-fonémy, které tvoří základ jednotlivých slov. Pokud byl ve středověku někdo příliš kritický k nekalým praktikám vrchnosti, byl mu vyříznut jazyk, dotyčný zcela ztratil schopnost vyjadřovat se slovy, tedy artikulovat.
Do okruhu srdce patří obecně emocionální schopnost vyjadřovat sám sebe-schopnost sdílet s okolím svoje pocity a zkušenosti prostřednictvím slov, schopnost nestydět se za svoji emocionální stránku osobnosti
Ne nadarmo se praví, že srdce je sídlem citů, pokud se podaří vyčistit toxiny v samotném srdci, emocionální složka člověka se velmi často upraví k větší citové stabilitě, tudíž se dotyčný při příštím citovém podnětu okamžitě nerozpláče, tak jako dříve.
Dnes se budeme zabývat jinou schopností jazyka-rozeznávat základní chemické obsahy směsí přijímaných potravou nebo ochutnávat dosud neznámé látky. Děje se tak prostřednictvím receptorů umístěných na jazyku. Příjem potravy obecně souvisí se základními lidskými pocity, které je nutné hned na začátku rozlišovat. Na jedné straně je to hlad a pocity hladu, na druhé straně je to chuť na nějaký konkrétní druh potravy. Zatímco pocit hladu má přimět člověka k doplnění energetických zásob v organismu (ponejvíce jsou to škroby nebo cukry), chutě mají nasměrovat člověka, jehož organismus je správně metabolicky zharmonizovaný, k přijetí konkrétních látek, kterých má tělo nedostatek, anebo naopak k odmítnutí sousta již v ústech a k následnému vyplivnutí. Centrální úlohu při pociťování hladu hraje hypothalasmus. Hlavním ukazatelem při rozhodování hypotalamu je hladina glukózy v krvi. V okamžiku, kdy hladina klesá, hypothalasmus dostane informaci a do vědomí člověka přinese pocit hladu.
V hypotalamu jsou dvě základní centra-jádra: centrum hladu a centrum sytosti. Centrum hladu se aktivuje při vyčerpání energetických zásob v organismu a centrum sytosti zase dává organismu signály v okamžiku doplnění zásob. Zničení těchto jader nebo porušení jejich funkce vlivem toxinů či infekčních ložisek vede ne jedné straně buď k odmítání potravy, na straně druhé k přejídání. Hypothalasmus detoxikujeme preparátem Hypotal.
Chuť však až tak bezprostředně s energetickými potřebami organismu nesouvisí. Jídlo totiž může dobře posloužit jako droga- například když řešíme stres přejídáním. Nervový systém přejedeného žaludku vyprodukuje hormon spokojenosti (serotonin) což je stejný hormon, jaký se v limbickém systému mozku vyrábí pro vytváření pocitů spokojenosti dobré nálady.Podle současných poznatků lékařské fyziologie existují u člověka chuťové receptory citlivé na hořké, slané, sladké, kyselé, umani (masité, pikantní, chuť sojové omáčky) „ vápníkové“ a tučné. Tradice starověké čínské medicíny je mírně odlišná, přesto její pohledy stále platí.
Podle pentagramu čínské medicíny přináleží každému z pěti orgánových okruhů jedna ze základních chutí. Její nerovnováha ve vnímání člověkem (její odmítání či přílišné vyhledávání nebo neschopnost ji vnímat vůbec) svědčí o problémech v příslušném okruhu. Přílišná a častá chuť na sladké svědčí o nerovnováze v okruhu orgánů sleziny a souvisí též s emocionalitou starostí a přemýšlivosti. Používáme preparáty Velien Help a VelienDren.
Pokud člověk neustále přesoluje, má chuť na slané nebo ustavičně slanou chuť v ústech i když nic slaného nepozřel, pak se zabýváme okruhem orgánů ledvin, které detoxikujeme preparáty UrinoHelp a UrinoDren.
Pokud má člověk stále pocit hořka v ústech či vyhledává hořké pokrmy nebo nápoje, (tonic, campari), zaměříme se také na okruh srdce a ošetřujeme preparáty CorHelp a CorDren.
Neustálá chuť na kyselé (jedinec je dokonce schopen pít ocet) svědčí o dysbalanci okruhu orgánů jater a v těchto případech použijeme preparát LiverHelp a LiverDren.
A konečně pikantní ostrá chuť, která ve skutečnosti není pravou chutí, patří do okruhu orgánů plic. Přílišná chuť na ostré a pikantní pokrmy či neschopnost pozřít ostré sousto – obojí napoví, že bude žádoucí věnovat se okruhu plic.(přípravky RespiHelp a RespiDren)
Chuť a její vnímání souvisí obecně s okruhem orgánů sleziny. Detoxikace tohoto okruhu je proto základní podmínkou pro nastavení správných prahů vnímání chutí. Na výběr jsou preparátyVelienDren nebo VelienHelp.
Protože některé vlastnosti pokrmů, které nazýváme chutí, zajišťují čichové receptory, umístěné v dutině nosní, je třeba detoxikovat také okruh orgánů plic a to opět preparáty RespiHelp a RespiDren.
Nezapomínejme také na detoxikaci od toxických kovů- ty mohou měnit elektrickou vodivost a tím i vnímavost nervů v ústní dutině. Tuto očistu provádíme přípravkem Antimetal. Detoxikaci samotné dutiny ústní pak preparátem OroDren.
zdroj: Ing.Vladimír Jelínek
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.