Osteoporóza 2

Osteoporóza

1-15392619

 

Jedná se o progresivní systémové onemocnění, charakterizované úbytkem kostní hmoty a prořídnutím kostní tkáně. Důsledkem je především zvýšená lomivost kostí, ale i bolest, která postihuje okolní tkáně, jako jsou klouby, svaly a šlachy. rozeznáváme osteoporózu místní, která vznikne například v místě zlomeniny kosti, a osteoporózu generalizovanou-primární. Ta může mít příčiny neznámého původu, proto také bývá nazývána osteoporóza idiopatická. Dále existuje osteoporóza sekundární, vznikající při různých chorobách, jako je onemocnění jater, ledvin, zažívacího traktu, při dlouhodobém znehybnění, hormonálních poruchách, případně vlivem farmak-zejména kortikoidních hormonů. 

Koho postihuje ?

Osteoporóza se vyskytuje především u žen, a to hlavně u věkové kategorie nad 65 let. Po ukončení růstu v dětském věku zůstává kostní hmota konstantní až do 50 let. Poté dochází u žen ke zrychlenému řídnutí kostní tkáně. K výrazné akceleraci tohoto procesu dochází po vyhasnutí produkce estrogenu. Jakmile však dojde k výrazné akceleraci a progresivitě procesu řídnutí, jde zejména o přítomnost toxinů v několika strukturách podílejících se na kvalitě kostní tkáně. 

Pomohou potraviny s vápníkem ?

fotojídlo

V moderní době není třeba zůrazňovat potřebu vápníku - jde spíš o schopnost organismu vápník ze stravy vstřebat a zabudovat do tkání. Nadměrné množství cukru okyseluje prostředí těla. To však není slučitelné se životem, proto musí být toto prostředí neutralizováno a k tomu jsou využívány právě neutralizační účinky vápníku na kyseliny. Také rafinování cukru, tdy odstranění příměsí, různých minerálů, stopových prvků či vitamínů patří mezi problmatické zvyky lidské společnosti, protože aby byla tato látka v organismu řádně využita a zapjena do látkové výměny, musí být doplněna o chybějící minerály, mezi které patří právě vápník.

Co ještě má vliv na osteoporózu ?

Na osteoporózu má vliv také celkový stav hormonů, který je řízen z hypofýzy a je realizován prostřednictvím vaječníků. Pohlavní hormony jsou však produkovány i nadledvinami. Právě nadledvinky silně podléhají stresu, a tak je doprovodnou léčbou osteoporózy také detoxikace psychické oblasti. Přípravky Joalis Emoce, Nodegen či Streson mohou z dlouhodobého hlediska toto onemocnění pozitivně ovlivnit. 

Jak se nemoc zjišťuje ?

Osteoporóza se diagnostikuje především stanovením kostní hmoty. Díky spojení s počítačem je možné určit procento úbytku kostní tkáně. Toto vyšetření se doplňuje i stanovením hladiny vápníku v krvi, která bývá často zvýšená jeho vyplavováním z kostí. Léčení je rehabilitační, dietologické a farmakologické. V rehabilitaci se používají především cvičení na zlepšení svalově-kloubní balance. Z hlediska dietologického je doporučován zvýšený přísun vápníku, především z mléčných výrobků, a také snížení množství cukru. Ten ůže totiž vzhledem ke své kyselosti využívat vápník k neutralizaci.

Proč by se lidé měli detoxikovat ?

Racionální a sofistikovaný postup v detoxikaci kostí má u osteoporózy zásadní vliv na rychlost úbytku kostní tkáně, která patří mezi základní projevy této systémové choroby. Detoxikací je ovšem pozitivně ovlivněna i celková kondice pacienta - ten se po odstranění únavy cítí lépe, začíná se více pohybovat a má celkově větší energii, kterou může realizovat změny ve své výživě. Je však nutné počítat s emocemi, které člověka ovládají podstatně důrazněnji než rozum, a proto se nám ani přes veškeré snahy nepodaří změnit životní styl, protože jsme pod vlivem špatného emocionálního programu. Ten má za úkol rozrušit a dát prostor nastavení nového programu právě preparát Emoce. 

Jak se dají odstranit infekční ložiska ?

Infekční ložiska v kostní tkáni, tedy v kostní hmotě i dřeni, odstraňujeme přípravkem OsteoDren, příslušné aktivní složky obsahuje i preparát Imun. Hlavním klíčem k odstranění ložisek v kosti je okostice. Mateřským orgánem k souběžné detoxikaci kostí jsou ledviny,na které použijeme přípravek UrinoDren. V kostní tkáni se však vyskytují i další toxiny, především z oblasti toxických kovů. Pro kost je specifická přítomnost olova, ale mohou to být i další těžké kovy. Navíc zde můžeme nacházet i radioaktivní či chemické látky.

osteodren2

 

Existuje možnost prevence ?

neutral

Prevence osteoporózy, proti názorům současné medicíny, možná je. Je to především primární očista kostní tkáně, žláz s vnitřním vylučováním, ovlivnění vstřebávání minerálních látek a vitamínů a v neposlední řadě normalizace hormonálních funkcí. To vše může tato detoxikační medicína nejen slíbit, ale i zajistit.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.