Začínající cukrovka

Na začínající cukrovku upozorňuje celá řada příznaků

Denně si diagnózu diabetes 2. typu nově vyslechne 150 Čechů. Zatímco ještě před několika lety byly tou nejohroženější skupinou osoby starší 60 let, dnes se toto onemocnění nevyhýbá ani třicetiletým. Za vše mohou genetická zátěž a špatný životní styl. Největším problémem přitom je, že jeden ze tří nemocných o svém onemocnění v podstatě neví, nemá zatím větší potíže, a proto ani potřebu vyhledat lékaře. Neléčením problému si ale může velmi ublížit.

Cukrovka znemožňuje tělu využívat sacharidy v potravě na energii. Výsledkem je zvýšená hladina krevního cukru, která, pokud není dlouhodobě regulována, vede k onemocnění srdce, k nervovému a orgánovému poškození, ke ztrátě zraku a k dalším komplikacím. Po upadnutí do hyperglykemického kómatu může jedinec dokonce bojovat o život.

Připravili jsme pro vás nejčastější příznaky, které mohou na onemocnění včas upozornit, abyste měli šanci zajít včas k lékaři, a předejít tak většině komplikací.

1. Žízeň – patří mezi první příznaky, jež mohou na cukrovku upozornit. Sucho v ústech, časté močení (i vícekrát za hodinu) a někdy i neobvyklé hubnutí či naopak přibírání na váze, které žízeň obvykle doplňují.

2. Bolest hlavy – abnormální hladina cukru v krvi může způsobovat také bolesti hlavy a únavu.

3. Infekce a špatně se hojící rány – upozornit na cukrovku mohou i časté kvasinkové infekce či infekce močových cest, případně boláky na kůži, které se pomalu hojí. Dále svědění kůže, a to především v oblasti třísel.

4. Pocit špatného prokrvování periferních částí těla (nohy, ruce) – pocit mravenčení

5. Časté stavy prudkého hladu, které ovšem vedou ke snižování hmotnosti.

6. Sexuální dysfunkce – cukrovka může poškozovat cévy a nervová zakončení v genitáliích, což vede ke ztrátě libida u obou pohlaví, u mužů navíc k erektilní dysfunkci a neplodnosti, u žen k vaginální suchosti.

7. Polycystistická ovaria (cysty na vaječnících) u žen – mohou způsobit inzulínovou rezistenci, která může vést ke vzniku cukrovky.

8. Rozmazané vidění – vysoká glykemie může způsobit vyboulení oční čočky a člověk má pak problémy s ostřením zraku.

9. Více pigmentu v kožních záhybech – kožní receptory reagují na velké množství inzulínu tak, že se v kožních záhybech začne tvořit více pigmentu (nejčastěji se tak děje v oblasti krku).

 

zdroj: novinky.cz

K detoxikaci použijeme

Emoce+Metabol+Metabex

VelienDren+PankreaDren

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.