TCM Herbs Baldachýnová komnata 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 

obezita, tinitus, epilepsie, neuróza, deprese, cholesterol, vředy, zánět žaludku, schizofrenie..

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
24.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Upravuje oběh energie QI
  Rozpouští hlen TAN
  Ochlazuje horko ve žlučníku DAN RE
  Harmonizuje žaludek WEI

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Obezita (typu vlhka a horka) s nekontrolovatelnými záchvaty hladu (tzv. vlčí hlad či bulimie)
  Meniérova choroba
  Tinitus (pískání v uších)
  Epilepsie
  Neurózy, nespavost, bušení srdce, bázlivost, podrážděnost
  Deprese
  Schizofrenie (počáteční stádium)
  Chronická gastritis, chronická hepatitis, vředová choroba
  Chronická bronchitis
  Zvýšený cholesterol a tuky v krvi

 
 
Popis - Tato směs upravuje disharmonii mezi žaludkem a žlučníkem, kdy nerovnováha mezi těmito 2 orgány vede ke vzniku horkého hlenu TAN RE. Žaludkem produkovaný hlen TAN blokuje hrudník, což se může projevit tlakem a roztažením na hrudi s nadměrným zahleněním a sliněním. Horko žlučníku DAN RE stoupá vzhůru a objevuje se pocit hořkosti v ústech a pískání v uších. Celkově pak horký hlen TAN RE blokuje dráhy, neumožňuje tzv. čisté a jasné energii jang vyživit ducha v srdci a současně zkalený hlen jin stoupá v protisměru, což se může projevit v praxi jako motolice či závratě, nevolnost či zvracení, podrážděnost, bázlivost, deprese, bušení srdce, nespavost, pískání v uších, v těžkých případech může tento stav vyústit až k epilepsii. Horko v žaludku WEI RE může vést také k nekontrolovatelným záchvatům hladu a následně k obezitě. Avšak rovněž lze tuto směs použít i při nechutenství, vzniklé po dlouhých a závažných nemocech.

Rozbor bylin ve směsi - Zhu ru je hlavní bylinou ve směsi a současně i nejdůležitější bylinou čínské medicíny pro ochlazení horka a rozpuštění hlenu ve žlučníku, současně stahuje vzbouřenou energii Qi a upravuje její oběh. Asistentem pak je Zhi shi, jež stahuje tok vzbouřené energie Qi a uvolňuje tak pocit tlaku a roztažení na hrudi. Ban xia a Chen pi vysušují vlhko a vylučují hlen, čímž upravují a harmonizují žaludeční energii Qi. Fu ling a Gan cao posilují slezinu, vysušují vlhko a harmonizují funkci středního ohniště, rovněž i zklidňují ducha. Sheng jiang upravuje vztahy mezi žlučníkem a žaludkem a napomáhá ostatním bylinám ve směsi zastavit zvracení. Da zao posiluje střední ohniště, obzvláště energii sleziny a žaludku, vyživuje srdce a zklidňuje ducha.

Dávkování - 3 x denně 4 tablety, děti od 3 let 2 tablety denně (v Číně používají dle potřeby a intenzity potíží dávku 2 – 3 x vyšší). Není určeno pro děti do 3 let a těhotné ženy.

Balení - 100 tablet / 30g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1 : 5)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.