TCM Herbs Hbitost lučního štírka 100 tbl

Neohodnoceno
 
 
dětská podrážděnost a nesoustředěnost,poruchy spánku u dětí,opožděný tělesný a duševní vývoj dětí,snížená imunita,časté infekce horních a dolních cest dýchacích,prevence alergií
Dostupnost skladem do 2 dnů
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

¨Z hlediska moderní medicíny tento přípravek příznivě ovlivňuje centrální nervový systém,dýchací systém,kardiovaskulární systém,metabolismus glukózy,neurastenii a působí dobře při stresu

Jde o směs bylin,z nichž tři,které jsou zastoupeny v nejvyšším poměru,vyživují ledviny.Tím zajišťují vytvoření pevné půdy pod nohama,nutné pro vylepšení dalších tělesných funkcí.Při výživě ledvin tyto byliny působí hlavně na jejich Jin.Další skupina bylin zastoupená v přípravku zlepšuje trávení,pomáhá zvládat celkový neklid a podrážděnost.Poslední skupina ochraňuje povrch a obrannou energii.Působí preventivně i proti vzniku alergií.Napomáhá zvládaní stresu.

Tato bylinná směs je vhodná hlavně u dětí neposedných až hyperaktivních,spíše horkokrevných,většinou hubených,s častým nočním pocením na hlavě,krku či na prsou.Tyto děti se špatně soustředí,často mívají problémy ve škole,pramenící buďto z nesoustředěnosti,anebo z  určitých poruch mentálních funkcí-například dyslexie,dysgrafie apod.Tyto děti nemusejí být nutně náchylné k infekcím,ale když onemocní,mají obvykle vysoké horečky či výrazné projevy zánětu.Po těchto bylinkách však děti dobře prospívají a rostou.

Působení:
  Vyživuje YIN ledvin a plic
  Zastavuje kašel
  Utišuje dušnost

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Dětská podrážděnost a nesoustředěnost
  Poruchy spánku u dětí
  Opožděný tělesný či duševní vývoj v dětském věku
  Zhoršená imunita s častými infekcemi dýchacích či močových cest
  Prevence alergických a kožních onemocnění

 
 
Popis - Tato směs podporuje vstřebávání živin a stopových prvků. Receptura je šitá na míru dětskému organizmu, kde zajišťuje řádnou produkci vitální energie a vyzrávání tělesných a duševních funkcí. Po stránce tělesné se zabývá zejména imunitním systémem a po stránce duševní se předepisuje hlavně u dětské podrážděnosti a neklidu. Z pohledu čínské medicíny mají oba dva uvedené stavy společného jmenovatele; tím je vrozená nedostatečnost (podle čínské medicíny jde o nedostatečnost dráhy ledvin). Tato nedostatečnost vyvolává jakousi nestabilitu, pro kterou dítě snadno podlehne infekcím či „alergenům“, anebo nedokáže adekvátně zpracovat prožité vjemy a podněty a stává se neklidným a podrážděným.

Rozbor bylin ve směsi - Císařská bylina Shu di huang silně vyživuje YIN a esenci ledvin. První ministr Shan zhu yu vyživuje játra a zabraňuje úniku esence. Druhý ministr Shan yao doplňuje slezinu a současně zabraňuje úniku esence a doplňuje ledviny. K doplnění esence je nezbytné, aby byla dostatečně silná slezina(jako hlavní postnatální orgán doplňující esenci). Druhá skupina bylin má především odvádějící účinek a je přestavována asistenty. Ze xie pročišťuje a odvádí močí oheň ledvin. Používá se v této směsi také jako prevence proti nahromadění mastných a sladkých bylin v ledvinách. Mu dan pi pročišťuje a odvádí oheň jater a současně vyrovnává teplou povahu ministra Shan zhu yu. Další asistent Fu ling je nautrální povahy a odvádí vlhkost ze sleziny. Posiluje transportní funkci sleziny. Společně s Ze xie regulují metabolismus tekutin a podporují močení, a tím působí preventivně proti akumulaci tekutin. Mai men dong zvlhčuje plíce, vyživuje YIN a rodí tekutiny. Wu wei zi rozhojňuje YIN na úrovni plic a ledvin, rodí tekutiny a svíráním zabraňuje pocení.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 6-12 let 2x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Doba podávání je 3–5 měsíců. U dětí s narušenou imunitou se podává vždy v období klidu, při infekcích se vynechává a nasazuje se s jejich odezněním. U malých dětí je možno kuličky nadrtit a podávat rozpuštěné v tekutině či s jídlem.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.