TCM Herbs Křehkost svinutého lístku 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
Přípravek působí dobře při virózách,chřipce,bolestech v krku,zánětů průdušek a plic a zánětů spojivek.Utišuje kašel.Antibiotikum
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
22.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Z hlediska moderní medicíny přípravek příznivě působí při horečnatých onemocněních jako jsou virózy,záněty průdušek a plic.Působí i jako antibiotikum proti hemolytickému streptokoku

Působení:
  Uvolňuje horký vítr z horního ohniště FENG RE
  Usnadňuje oběh Qi z plic
  Utišuje kašel

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Virózy
  Chřipka
  Bolesti v krku
  Zánět spojivek

 
 
Popis - Tato směs je podobná bylinné směsy Chlad ranní mlhy (kód 002), od které se liší ve 3 aspektech: působí velmi mírně a jemně, tudíž je přímo šita na míru malým dětem. lze ji současně použít i na záněty spojivek (jak infekční, tak alergické), jež se projevují zalepením očí, pálením, slzením či zalepenými oči po ránu. utišuje i suchý kašel v počátcích nachlazení. Lze rovněž použít při náhlé ztrátě hlasu či chrapotu, vzniklé při viróze. Při přetrvávajícím suchém štěkavém kašli, je však třeba vyhledat lékaře k vyloučení nebezpečného zánětu hrtanu.
 

Náhle vzniklý kašel při chřipce, zánět nosohltanu. Záněty spojivek s pálením či svěděním očí.

Hlavní zaměření
- akutní infekce s kašlem
- záněty spojivek
- dětské virózy

Infekční onemocnění je v čínské medicíně připodobňováno napadení organizmu vnější škodlivinou, která do něj proniká nosem a ústy. Tato škodlivina se nejčastěji a nejvíce usazuje právě v těchto vstupních branách organizmu - v nosní dutině, nosohltanu, oblasti mandlí, či sestupuje dolů k hrtanu a průdušnici. Zde se projevuje celkovými příznaky - teplotou, pocitem slabosti, pocením, kašlem, zahleněním sliznic a zánětem. Ačkoliv se směs používá pro jakýkoliv věk, sestavena byla původně k léčbě dětských infekcí. Je ve svém účinku velmi mírná a jemně působící. Druhou doménou směsi jsou náhle vzniklé záněty spojivek, projevující se zarudnutím očí, pálením, slzením a ranním zalepením očí.

Poznámka
Směs se nasazuje co nejdříve po objevení se kašle, rýmy, přičemž ale bolest v krku či horečka nejsou moc výrazné. Narozdíl od produktu 002-CHLAD RANNÍ MLHY, se může podávat i po odeznění teplot - až do vymizení kašle. Při léčbě akutních infekcí a zahlenění dýchacích cest důrazně doporučujeme vynechat sladkosti a omezit mléčné výrobky! Tradičně se směs podávala s řídkou rýžovou kaší, vařenou několik hodin, která zajistila okamžitou výživu, potřebnou pro regeneraci sil po nemoci. K ústupu obtíží dochází do dvou dnů. Pozor na štěkavý kašel u dětí, kdy při neustupování kašle vyhledejte lékaře.

 

 

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Císařské byliny Sang ye a Ju hua rozptylují horký vítr a projasňují zrak. Sang ye navíc pročišťuje plíce a zastavuje kašel, zatímco Ju huapročišťuje horkost v horním ohništi. První dva ministři Lian qiao a Bo he posilují rozptylovací funkci směsi. Druzí dvaministři Jie geng a Xing ren svým sestupným působením pomáhají císařům napravit koloběh Qi plic, a tím zastavit kašel. Asistent Lu gen pročišťuje horkost a rodí tekutiny, a tím zastavuje žízeň a pocit suchosti v krku (viz Legendy psané bylinami). Poslíček Zhi gan cao pročišťuje horkost a harmonizuje působení ostatníchbylin ve směsí.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 do 12 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Vhodné zapíjet tablety větším množstvím slabého zeleného čaje pro zvýšení nástupu účinku. Zlepšení nastává do 2 dnů.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
 

 

Soudobý pohled
Bylinná směs je složena z osmi bylin, z nichž většina působí na stimulaci imunity a současně pomáhá postižené sliznici dýchacích cest, kde vylepšuje zánětlivé změny. Snižování teploty je velmi mírné. K této skupině patří listy moruše, květ chryzantémy, kořen platykodonu či plod zlatice převislé. Stonek rákosu obecného napomáhá obnovení sekrece v postižených oblastech sliznice, čímž zajišťuje obnovení přirozené mikroflóry a předchází komplikacím (kvasinky, vyprahlost v ústech, afty). Lékořice upravuje zažívání jako nutný předpoklad správné rekonvalescence po nemoci.
Morušové listy, chryzantéma i máta jsou rovněž prospěšné u očních zánětů. Patří k nejčastěji předepisovaným bylinám u těchto potíží.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.