TCM Herbs Ladnost štíhlé gazely 100 tbl.

Neohodnoceno
 
Akce
 
Obezita a rychlé přibývání na váze,nadměrný tzv.vlčí hlad či nadměrná chuť na sladké,trávicí potíže,zvýšený cholesterol a tuky,otoky po těle v důsledku zadržování vody
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
26.9.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 

 

 

 

 • Odstraňuje stagnaci a akumulaci potravy JI SHI
 • Odstraňuje stagnaci čchi QI ZHI ze středního ohniště
 • Vysušuje škodlivou vlhkost SHI ze středního ohniště
 • Harmonizuje střední ohniště a funkci sleziny a žaludku
 • Odvádí vlhko a horko SHI/RE ze spodního ohniště
 • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE a rozpouští akumulace


Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Obezita či rychlé přibývání na váze
 • Nadměrný (tzv. vlčí) hlad či nadměrná chuť na sladké
 • Trávicí dyskomfort - pocit tíže po jídle, nadýmání, nafouknutí, měkčí stolice...
 • Zvýšený cholesterol a krevní tuky
 • Otoky po těle ze zadržování vody
   

 

 

 

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o moderní bylinnou směs, jež je šita na míru dnešnímu člověku a jeho "životosprávě". Obsahuje několik skupin čínských bylin jako jsou aromatické byliny (byliny voňavé), dále byliny odvádějící vodu TAN SHI a odfiltrovávající vlhkost SHI (byliny močopudné),  byliny odstraňující stagnaci potravy JI SHI ze středního ohniště (byliny odblokovávající), byliny  odstraňující stagnaci čchi QI ZHI (byliny rozprouďující stagnaci Qi), byliny rozprouďující blokádu krve YU XUE a  byliny odvádějící vlhko a horko SHI/RE ze spodního ohniště. Více se o tomto tématu dočtete v prospektu (či na našem webu) Cholesterol a obezita z pohledu TCM.


Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny
Aromatické (voňavé) byliny jsou štiplavé chuti a posilují střední ohniště tím, že vysušují škodlivou vlhkost, jež  primárně blokuje funkci sleziny. K takovým bylinám se řadí Cang zhu, jež vysušuje vlhkost a posiluje slezinu a žaludek.

Močopudné byliny jsou sladce fádní chuti a mají schopnost podpořit močení, odvádět z těla nadměrné či stagnující tekutiny, zprůchodňovat vodní cesty v těle (dle TCM platí, že voda má jít cestou vody) a odstraňovat otoky z nahromadění tekutin. Mezi tyto byliny se řadí Zhong ling a Ze xie, jež odvádějí vodu a odfiltrovávájí vlhkost (tzv. vypouští močový měchýř), čímž  vysušují nejen vlhkost SHI, ale i vlhký hlen TAN SHI.

Odblokovávající byliny jsou sladké chuti a vyrovnané povahy a podporují trávení  (doslova rozkládají stravu), posilují slezinu a žaludek, odstraňují stagnace, transformují akumulace (nahromadění) z potravy, snižují nadýmání a harmonizují střední ohniště. K těmto bylinám se řadí Mai ya, Shen qu a Lai fu zi.

Rozprouďující byliny jsou štiplavé a hořké chuti, mírně chladné povahy a jejich hlavním účinkem je harmonizace a zprůchodnění energie Qi, odstranění stagnace Qi a obnovení toku QI. Mezi tyto byliny patří Chen pi a Zhi ke (kupř. Chen pi rozptyluje zauzleniny a rozrušuje stagnace jako jsou shluky v břiše z akumulace stravy ze stagnace Qi apod.).

Byliny odvádějící vlhké horko ze spodního ohniště jsou hořké a chladné povahy a jejich hlavním účinkem je ochlazovat horko a vysušovat vlhko ze spodního ohniště, odstraňovat horké toxiny z potravy a posilovat YIN ledvin. Takovou bylinou ve směsi je Huang bai.

Byliny rozprouďující krev jsou jsou hořké a mírně chladné povahy a jejich hlavní funkcí je rozproudit krev, rozpustit sraženiny a odblokovat krevní stagnaci YU XUE, čímž současně i ochlazují horko v krvi RE XUE. Jediným zástupcem ve směsi je Dan shen, Gan cao se jako u všech ostatních bylinných směsí dodává pro jeho celkový harmonizační účinek všech bylin a také pro jeho vynikající schopnost eliminovat následky otravy, ať už z léčiv či ze stravy.

 

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V případě vynechání či zapomenutí jednotlivé dávky lze užít následující dávku v dvojnásobném množství (kupř. při opomenutí ranní dávky 4 tablet si v poledne lze vzít 8 tablet, stejně tak místo 3x denně 4 tablety lze užít ráno a večer 2x6 tablet apod.). Tablety by se měly užívat nejlépe 15 minut před jídlem nebo 30 minut po jídle (neznamená to nutně jíst!) a to lze několika způsoby:

 1. jednoduše spolknutím celých tablet a zapít vodou
 2. tablety zalít ve sklenici 2 dcl horké vody, rozmíchat a teplé vypít (podobně jako hořkou kávu, ale zde i s bylinným lógrem)
 3. pro některé děti se osvědčil i tento způsob: rozdrtit tablety na prášek a přidat je do čaje či polévky či smíchat rozdrcený prášek spolu se Sladovitem (ječmenný slad z prodejen zdravé výživy), aby tak byly hořké tablety pro ně poživatelné

Vhodné (a téměř nutné) pro dosažení kýženého efektu užívat spolu s Nápojem pěti hvězd (kód 850), který se popíjí během dne, ráno pak zase k snídani Nápoj čínských MUDRců (kód 900).

 

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - silné nedostatečnosti YIN a tělních tekutin JIN YE  (tato směs vysušuje a odvádí vlhko), stejně tak ji neužívat v těhotenství (směs rozprouďuje stagnaci Qi).

 

 

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5, tzn. že na 1 g bylinných tablet je při výrobě použito 5 g surových bylin)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.