TCM Herbs Patero uhašení sopky 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
Akné,kožní záněty,lupénka,kožní abscesy,ekzémy,lupy
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
27.9.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Vylučuje toxickou horkost RE DU a odstraňuje horký toxin z podkoží a kůže
  Ochlazuje krev XUE
  Působí protizánětlivě, zmenšuje otoky

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Kožní záněty
  Horečka
  Lupénka
  Kožní abscesy, boláky
  Ekzémy

 
 
Popis - Záněty kůže typu vředů, karbunklů, furunklů, akné, otoků kůže, která je tvrdá, zarudlá a bolestivá se v Číně léčí touto bylinou směsí. Dle čínské medicíny se jedná o nahromaděné horko, vlhko a horký toxin v dané oblasti. Nejčastěji jsou tyto obtíže způsobeny nesprávnou životosprávou (nadměrnou spotřebou mastných, tučných a kořeněných jídel), která má za následek kumulaci vnitřního horka či dokonce horkého toxinu. To vše vede ke vzniku zánětu v těle či horečce. Horký toxin se tlačí z těla ven přes kůži ve formě „drobných vulkánků na svazích bouřící sopky“, jak Číňané nazývají tento stav. Bylinná směs obsahuje 5 bylin, které vylučují horký toxin z těla, ochlazují horko a vlhko a snižují tak i horečku. V našich podmínkách bychom řekli, že tyto byliny tzv. čistí krev.
 

Kožní a podkožní záněty různého původu, například akné. Sklon k hnisání.

Hlavní zaměření
- kožní záněty s hnisáním
- akné
- zánět kůže u vlasových hranic (seborrhoická dermatitida)

Směs pro hnisavé vyrážky či plísňová onemocnění - lupy, červené kruhy na kůži, zejména u vlasové hranice či jiných ochlupených částech těla. Tento stav je vyvolán hromaděním nadměrného horka v organizmu, které vzniká z jídla, emočních poryvů a vrozené predispozice. Postihuje často mladé lidi, u kterých se typicky objevují zánětlivé kožní projevy (akné). Akné, kožní obtíže nebo záněty kůže jsou tím, co se v tradiční čínské medicíně nazývalo přítomností "horkého jedu". Směs je proto zaměřena právě na uvolnění zmiňovaných toxinů a odvedení zánětů z kůže a podkoží.

Poznámka
Z celostního pohledu čínské medicíny je akné a další zánětlivá kožní onemocnění postižením organismu jako celku. Proto i vlastní léčba musí být zaměřena nejen na zevní projevy, ale hlavně na stav organismu uvnitř těla. Byliny, obsažené ve směsi pročisťují krev - nositele toxických látek, ukládajících se v kůži a podkoží a podporující zánětlivé procesy.

Soudobý pohled
Bylo potvrzeno mnoho protizánětlivých účinků bylin ve směsi, zejména proti bakteriálnímu zánětu a hnisání. Kromě antimikrobiálního působení směs reguluje imunitu, kterou pomáhá účinněji začlenit do boje s infekcí. Zabývá se rovněž prokrvením postižené oblasti – přítokem čerstvé krve a odtokem škodlivin žilní krví. Má i všeobecně zklidňující efekt, což se cení u rozsáhlejších infekcí, spojených s agitovaností.

Kombinace s dalšími produkty
U výraznějších zánětů s hnisáním kombinovat s produktem STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE. Dávka se určuje dle charakteru - od poloviční k plné dávce. U seboroické dermatitidy se podává spolu se směsí Pilulka Hořce v případě mastných či mokvavých ložisek.

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Jin yin hua, která pročišťuje horkost z vrstvy QI a XUE a zmenšuje otoky. Ostatní byliny Ye ju hua, Zi hua di ding, Pu gong ying a Lian qiao pročišťují horkost, odstraňují jed, ochlazují krev, a proto se používají u léčby hnisavých lezí. Tato směs je základem mnoha ostatních směsí, které jsou určeny pro léčbu lokálních povrchových a hnisavých infekcí. Jejím mechanismem působení je pročištění horkosti a vyloučení jedu.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 do 12 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Pro urychlení léčby kožních zánětů se doporučuje užívat spolu s aplikací Chryzantémového krému (kód 383) nebo Oleandrového krému (kód 382). Účinek lze pozorovat po 1. týdnu, v závažných případech je nutná konzultace s lékařem.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.