TCM Herbs Průsmyk větrné hory 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
chřipka v počátečním stadiu,bolesti hlavy v počátku nachlazení,ztuhlost šíje a ramen při nachlazení,bolesti svalů
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
19.12.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Z hlediska moderní medicíny tato směs příznivě ovlivňuje bolestivé stažení svalů při horečnatých onemocněních.Uvolňuje

Působení:
  Rozptyluje vítr FENG
  Utišuje bolesti hlavy při napadení větrem
  Pročišťuje hlavu a oči

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Chřipka v počínajícím stadiu
  Bolesti hlavy v počátku nachlazení
  Ztuhlost šíje a ramen při nachlazení

 
 
Popis - Tato směs je zaměřena na počátek běžného nachlazení projevující se příznaky: třesavka a zimnice, výrazná zimomřivost, která se zlepšuje teplem, silné bolesti hlavy a obzvláště šíje, která je ztuhlá, což je způsobeno nejčastěji průvanem a ofouknutím po zpocení. Může se objevit i kýchání, kašel či vodová řídká rýma, vždy však v této fázi chybí pocení a není pocit žízně.

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Bo he, která rozptyluje vítr /povrchové vrstvy BIAO a pročišťuje hlavu a oči. Ministři Chuan xiong, Bai zhi a Qiang huo rozptylují vítr a současně odstraňují bolesti hlavy. Chuan xiong je zvláště účinný probolesti podél dráhy SHAO YANG (dráha žlučníku a trojitého ohřívače) - tedy pro bolesti hlavy na spáncích a na temeni. Qiang huo ovlivňuje bolesti vztahující se k dráze TAI YANG (dráha močového měchýře) - v zátylku. Bai zhi působí na bolesti \ průběhu YANG MING drah (dráha žaludku) na čele. Asistenti Jing jie a Fang feng odstraňují vítr z hlavy a otevírají povrchovou vrstvu. Fang feng také odstraňuje rozbolavělost celého těla. Poslíček Gan cao harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi. Jako další posel by se měl používat zelený čaj, který je chladný a hořký a pročišťuje horkost z hlavy a očí a zmírňuje nežádoucí působení teplých a vysušujících bylin ve směsi.

Dávkování - 3x denně 8 kuliček, děti od 3-12 let 3x denně 6 kuliček (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat již po jednodenním užívání. Vhodné je současné popíjení zeleného čaje, který podporuje průběh léčby. Jeho vlastnosti vyvažují horké a vysušující byliny obsažené ve směsi. Zelený čaj je ochlazující a obsahuje složky, které posilují imunitní systém a tlumí záněty.
Pozor! Tuto směs užívejte pouze v počátku chřipky!

Balení - 200 kuliček/36 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.