TCM Herbs Tygří pramen 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
Únava,vyčerpání,výhřezy konečníku a dělohy po porodech,chronický průjem,postupné ubývání až vymizení menstruace
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
22.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Doplňuje čchi Qi středního ohniště
  Zvedá pokleslý YANG

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Extrémní vyčerpání a únava (kupř. po sportu)
  Výhřez konečníku či dělohy
  Chronický průjem
  Postupné ubývání až vymizení menstruace

 
 
Popis - Klasická bylinná směs, která je určena pro stavy nedostatečnosti QI sleziny a žaludku, které vedou k oslabení a poklesu YANG. Dle čínské medicíny střední ohniště (slezina a žaludek) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krev.V případě oslabené funkce těchto orgánů dochází k nedostatečné tvorbě energie QI a krve a poklesu YANG. To vše se pak projevuje celkovou slabostí, která je způsobena buď vrozenou slabou konstitucí nebo následuje po dlouhodobé nemoci. Tato slabost se manifestuje ve 3 různých polohách: 1. poklesem a výhřezem konečníku, dělohy, močového měchýře a hemeroidy. 2. chronickým průjmem (bez bakteriálního nálezu) či řídkou stolicí s nestrávenými zbytky. 3. anémií u žen, které mají špinění mezi menzes či které mají častou menstruaci. K dalším příznakům oslabené QI sleziny patří chronická únava, zimomřivost, bledý obličej a kůže, studené ruce a nohy a všeobecný nedostatek energie, potřebný k základním funkcím lidského těla jako je mluvení či pohyb. Tygří pramen je vhodný i pro sportovce, jež potřebují ke svým výkonům „fyziologický doping“, neboť přirozeným způsobem zvyšuje energetické schopnosti organismu.

Rozbor bylin ve směsi - Císařská bylina Huang qi velmi silně doplňuje Qi a zvedá YANG sleziny a žaludku. Ministři Dang shen, Bai zhu a Zhi gan cao posilují Qi sleziny. První asistent Dang gui doplňuje Qi a vyživuje krev. Společně s bylinami doplňujícími Qi (zvláště pak s císařem) posiluje Qi, a tím současně oživuje krev. Druhý asistent Chen pi reguluje Qi. Jeho funkce v této směsi je dvojnásobná: 1. zlepšuje trávení spolu s bylinami doplňujícími Qi, které jsou dosti mastné a sladké a současně posiluje jejich působení 2. jeho vlastní funkce regulující Qi podporuje účinek směsi na zvednutí pokleslého YANG. Poslíček Sheng ma a Chai hu pomáhají zvednout pokleslý YANG, a to především ve spolupráci s císařskou bylinou.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti 3-12 let 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).
Upozornění: Tato směs je zahřívající, proto se nesmí užívat v případě horka či ohně z nadbytku (kupř. červený obličej a oči, horkokrevnost, vysoký tlak, podrážděnost, výbušnost, apod.). Vhodnost nasazení je v těchto případech nutno citlivě zvážit či konzultovat s terapeutem tradiční čínské medicíny.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.