TCM Herbs Úklid obilné sýpky 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
nechutenství,únava po jídle,tlak v žaludku po jídle,kašovitá či průjmovitá stolice
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
19.11.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Doplňuje čchi Qi sleziny
  Harmonizuje žaludek
  Upravuje oběh čchi Qi ZHI
  Rozpouští hlen TAN
  Utišuje bolest

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Nechutenství
  Zvýšená únavnost, zvláště po jídle
  Přetrvávající tlak v žaludku po jídle
  Kašovitá či průjmovitá stolice

 
 
Popis - Tato směs je určena k úpravě zažívacích obtíží, jako je pocit plnosti až do tupé bolesti v oblasti žaludku, nechutenství, zvýšená únava po jídle a průjmovitá stolice. V dnešní společnosti plné spěchu a stresu dochází velmi často vlivem nesprávného stravování, nevhodného složení stravy a konzumací jídla „za pochodu“ k zažívacím obtížím. Směs dobře působí i na stavy ranní nevolnosti u těhotných žen.

Rozbor bylin ve směsi - Císařskou bylinou je sladký a teplý Dang shen, který silně doplňuje Qi sleziny. Ministrem je hořký a teplý Bai zhu, který zpevňuje slezinu a vysušuje vlhkost. Obě tyto byliny společně silně obnovují transformační a transportní funkci sleziny, respektive Qi sleziny. Asistent Fu ling je sladké a neutrální povahy a vylučuje vlhkost. Spolu s císařem a ministrem posiluje slezinu. Poslíček Zhi gan cao ohřívá a reguluje Qi středního ohniště, harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi. Ban Xia je horká a ostrá, vysušuje vlhkost, rozpouští TAN a napravuje QI NI (protipohyb Qi) žaludku, čímž odstraňuje nevolnost a zvracení. Další císařskou bylinou je Chen pi, která reguluje Qi, harmonizuje střední ohniště, rozpouští TAN a vysušuje vlhkost. Tímto působením přímo odstraňuje pocity tlaku a dispenze na hrudníku či v břiše, kašel, nevolnost, zvracení a nepřímo rozpouští TAN posílením transformační a transportní funkce sleziny. Ministr Fu ling podporuje působení císařských bylin vyloučením vlhkosti ze středního ohniště a posílením sleziny, čímž odstraňuje palpitace a závratě způsobené stoupajícím TAN. Asistent Zhi gan cao se zde používá k posílení sleziny. Sha ren je horká, aromatická bylina ostré chuti, která přeměňuje vlhkost, otevírá žaludek, ohřívá slezinu a zastavuje průjem. Sheng jiang harmonizuje žaludek a působí proti rozvoji protipohybu Qi žaludku (WEI QI NI). Da zao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi a posiluje střední ohniště.

Dávkování - 3x denně 8 kuliček, děti od 5 do 12 let 3x denně 4 kuličky (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po třech až čtyřech týdnech.

Balení - 100 tablet / 30 g
 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.