TCM Herbs Vyvanutí dračí jeskyně 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
rýma,záněty dutin,alergická rýma,nosní neprůchodnost,otoky sliznice
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
22.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

 hlediska moderní medicíny tento přípravek příznivě ovlivňuje rýmu,výtok z nosu,ztráta čichu,problémy s dutinami a nosní obstrukce

Působení:
  Otevírá nosní otvory
  Uvolňuje povrch a rozptyluje vítr FENG
  Působí protizánětlivě a protialergicky

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Akutní a chronická rýma
  Alergická rýma
  Akutní alergické projevy v pylové sezóně
  Zánět nosních dutin

 
 
Popis - V současnosti velmi rozšířená směs pro léčbu alergické rýmy s pocitem ucpaného nosu a ztrátou čichu. Působí protizánětlivě a protialergicky. Může se užívat dlouhodobě během pylové sezóny ke zmírnění až odstranění alergických reakcí a zvýšené teploty. Výrazné účinky se projeví i při léčbě nachlazení, kde dominuje pocit ucpaného nosu s hojným tuhým nosním sekretem. Pohled čínské medicíny na alergie je odlišný od pohledu západní medicíny, která zkoumá, „na co“ je člověk alergický, ale Číňané uvažují „proč“ je člověk alergický. Podle klasické čínské medicíny se popisují dvě základní příčiny alergií – první je vrozená nedostatečnost dráhy ledvin a plic, druhá vzniká vlivem nesprávné životosprávy, kdy dojde k vyčerpání energie v těchto drahách. Výsledkem obou je snížená obranyschopnost organizmu, která dovoluje proniknutí vnější škodliviny do plic s následným zablokováním energie. Tato blokáda má za následek samotné alergické projevy.
 

Chronická rýma, záněty dutin. Zvětšená nosní mandle. Alergická rýma se svěděním či pálením sliznic, kýchání.

Hlavní zaměření
- chronická rýma
- záněty vedlejších nosních dutin
- zbytnělá nosní sliznice, nosní polypy
- alergická rýma v sezóně

Vyhledávaná směs na alergie a chronické záněty horních cest dýchacích (rýmu a záněty dutin). U alergií se má začít podávat těsně před začátkem sezony. Většina bylin ve směsi je známa svým protialergickým a protizánětlivým účinkem bez vyvolání nepříjemného útlumu. Tato bylinná směs působí na uvolnění horních cest dýchacích, které představují dle čínské medicíny "bránu do plic". Při průniku vnější škodlivé energie (infekční činitel či alergen) do organizmu se tato často usadí na povrchové úrovni, tedy v této "bráně" a tady překáží normálnímu koloběhu energie - látkové výměně, výživě, normální sekreci žlázek atd. Při dlouhodobém působení škodliviny postižená oblast "zatuchne", zbytní sliznice, přetrvává výrazná sekrece, komplikuje se stav okolní oblasti (vedlejší dutiny nosní, střední ucho), zbytní nosní mandle. Směs bylin ve Vyvanutí dračí jeskyně má zvláštní afinitu k alergiím, kde bez jakéhokoliv celkového tlumení upravuje přemrštěnou reakci organizmu.

Poznámka
Směs je určena pro již vyjádřenou rýmu infekčního či alergického původu, zánět dutin či nosní neprůchodnost. Nepodává se preventivně, v případě alergií se užívá s jejich nástupem. Při léčbě akutních infekcí a zahlenění dýchacích cest důrazně doporučujeme vynechat sladkosti a omezit mléčné výrobky!

Soudobý pohled
Je nutno pochopit, že alergen či mikrob není nutně škodlivým faktorem svojí povahou, protože velkému procentu lidí nevadí. Nesprávná je pouze reakce organizmu alergiků v případě alergií nebo lidí s oslabenou imunitou v případě vracejících se infekcí. A s touto reakcí je zapotřebí pracovat. Pouhá zábrana vyplavování histaminu, je sice prospěšná pro vymizení průvodních jevů, nemá však žádný vliv na další rozvoj. Přestanou-li se léky brát, nemoc se vrátí. Tak se čeká, jestli z toho dítě nevyroste, nebo jestli se „něco nezmění“. Kombinace jedenácti bylin ve směsi VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ má komplexní působení na organizmus z hlediska imunologického, přičemž cílovou tkání je sliznice nosu, dutin, nosohltanu a patra. Nosnou je zejména kombinace květu šácholanu, řepeně, schizonepety, klanoprašky a děhelu dahurského.


Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Xin yi hua vylučuje chladný vítr a uvolňuje nos (viz Legendy psané bylinami), Cang er zi uvolňuje povrchový vítr a uvolňuje nos, Jing jie uvolňuje z povrchu jak chladný, tak i horký vítr, Bai zhi uvolňuje chladný vítr z povrchu těla, zmenšuje bolest a uvolňuje nos, Ye ju hua vylučuje oheň a horký toxin z hlavy, Lian qiao vylučuje horký vítr z oblasti hlavy, Fang feng uvolňuje vítr a zmírňuje bolesti, způsobené chladným větrem, Jie geng naviguje energii bylin směrem k hornímu ohništi a napomáhá plicím, Wu wei zi posiluje plíce a ledviny, Jin yin hua vylučuje horký vítr z povrchu a horký toxin, Shi chang pu uvolňuje povrch, vysušuje hleny a harmonizuje střední ohniště, jež přeměňuje kalné vlhko a tím snižuje výtok z nosu, Huang qi podporuje obranou WEI QI, posiluje plíce a stabilizuje zevní ochranou vrstvu proti zevnímu větru, Gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V akutní fázi je možno (pro urychlení účinku) užívat dvojnásobnou dávku.
Rovněž se doporučuje při rýmě použít Šaolinový olej ,jež se mázne dle potřeby pod nos. Příznivý efekt vyvolává i kombinace s bylinnou směsí Chlad ranní mlhy . U alergií však musíme tento postup opakovat v přibližně týdenních intervalech během celé sezóny. Směs nemá preventivní účinky, proto je vhodné preventivně užívat přípravek Ebenový větrolam

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.