Drbna

Toxičtí lidé  


Drbna
 

Drbna je nediskrétní, nejistá, malicherná, pokrytecká, ráda bagatelizuje, je rychlá v úsudku, drzá, lže, je tajnůstkářská, falešná, soupeřivá, netaktní, přesvědčená o vlastní nadřazenosti, povrchní, rázná, všechno zpochybní, dotěrná přehnaně kritická, neloajální, zvědavá, přízemní, zlostná.

V interpretaci informací je bez konkurence
. 
Ve vypouštění páry z úst nemá konkurenci. Pomocí telefonu nasbírá víc špíny, než vysavač v nádražní hale.
Drbna (v jidiš-venta) s oblibou roznáší různé historky, které si obvykle podle svého scénáře přibarvuje, nebo dokonce vymýšlí. Typická drbna je velmi zvědavá, vyžívá se v líčení cizího neštěstí. Je v sedmém nebi, když vám může vylíčit, jak vaše nejlepší kamarádka, přistihla při nevěře svého manžela. Div nepukne smíchy, když vám bude popisovat, jak po něm hodila lampu a rozsekla mu čelo. Drbny vedou zpravidla dost jednotvárný život. Mají silnou potřebu uznání ze strany druhých lidí. Domnívají se, že so vaše sympatie získají nejlépe tak, že vám budou dodávat informace. Jedna z mých klientek, typická drbna, otevřeně přiznala, že ráda sbírá a šíří pomluvy, protože jí to dodává v jejích vlastních očích na důležitosti. Kamarádky vždy netrpělivě očekávají její každodenní dávku novinek a dokonce ji podněcují, aby získala další zprávy o cizích záležitostech. Drbna se s oblibou hrabe v cizí špíně, ale o sobě mnoho nemluví. Její vlastní záležitosti jsou to jediné, co uchovává v naprosté tajnosti. Je pokrytecká a snadno vás dokáže zmást svou srdečností a roztomilostí, ale zatímco ji považujete za svou nejlepší kamarádku, ona z vás jen bez milosti ždímá informace. Nikdy se nestane, že by se na oplátku svěřila ona vám- tím se jen jistí, že se k ní nezachováte stejně jako ona k vám.

Lynette je díky své práci zasvěcená do soukromých záležitostí mnoha slavných a bohatých osobností. To ji dodává pocit jakési důležitosti. Na první pohled se zdá milá a hovorná. Živě se zajímá o tvé záležitosti a působí dojmem skutečně sympatické ženy. Ovšem po čase postupně poznáváš, že Lynette je vlastně nepřítel, který si počíná jako had číhající v trávě, připravený vysát z tebe cennou "šťávu" o kterou se pak s každým na potkání podělí. Lynette začíná útok tak, že se před vámi otevře a svěří vám intimní detaily ze života lidí, které obě znáte, sděluje dokonce i podrobnosti o svých bohatých, slavných klientech. Tím otupí vaši bdělost. Zdá se vám, že jste jediný člověk, kterému tyto soukromé informace svěří, protože vás má ráda a váží si vás. Začnete se cítit jako výjimečný člověk a její spolehlivý důvěrník. Ale ukáže se, nejen že Lynette vykládá tyto věci každému na potkání, ale napříště bude roznášet i to, co slyšela od vás. Informace, které jste jí dodali, se tak stanou součástí jejích pomluv.