Dřímající vulkán

Dřímající vulkán

 

 

Celá léta si ji nevšímá, ale zastřelil by každého, kdo se jen podívá jejím směrem. Tvrdí, že zakope válečnou sekeru, ale ve skutečnosti stále ohřívá staré historie.

 

Spící vulkán je nesolidní, nekomunikativní, náročný a vybíravý, malicherný, nedůvěryhodný, slabý, hádavý, nerozvážný, nestálý, popudlivý a nevypočitatelný.

Lidé tohoto typu, mohou vzbuzovat obavu, protože nikdy nevíme, co se děje v jejich nitru. Jsou to chodící časované bomby. Dřímající vulkán může navenek vypadat jako člověk, který se velmi dobře ovládá, je klidný usměvavý a přátelský. Nikdy nedá najevo, že nastává problém, nebo že ho někdo-třeba vy-nebo něco vyvedlo z rovnováhy. Nikdy ti neřekne, že považuje tvé jednání za nevhodné. Působí dojmem vtělené dobroty, člověka, který by ani mouše neublížil.

Ale v určitém okamžiku, naprosto bez varování, nastane erupce a láva se rozlévá na všechny strany. Takovou reakci může vyvolat cokoli- třeba nevhodné slovo, nebo jen pohled. Tento typ vybuchne strašným hněvem, nešetří nadávkami a každému kdo se mu namane pod ruku, vyčte všechno špatné, co ho v životě potkalo. Jeho chování nejen šokuje, ale budí i strach. 

Linda byla klidná, dobře vychovaná, jemná a křehká žena, trochu uzavřená, ale velmi pracovitá. Tichá jako myška, vyhýbala se všem kontaktům s ostatními kolegy, byla naprosto nenápadná. Když bylo třeba, dokázala velmi srdečně přivítat hosta, ale bylo to pro ni velice vysilující.

Doktor Rearden byl dost náročný člověk, energický a plný nadšení. Zabýval se spoustou věcí, jež mnohé vyžadovaly okamžité řešení. Proto často volal ze své kanceláře na Lindu“ podej okamžitě to číslo“, připrav hned tu zprávu“, potřebuji tě teď hned“. Linda nikdy nejevila známky nervozity, tři roky poslušně vykonávala příkazy.

Ale jednoho dne, když na ni doktor svým obvyklým způsobem křikl „ Lindo potřebuji okamžitě tu zprávu, všeho nech, a přines ji!“ vtrhla Linda rozlíceně do jeho kanceláře, žíly na spáncích a krku naběhlé, vzteky celá rudá a zařvala: Už toho mám dost, a dělá se mi zle, když na Vás jen pomyslím. Nebo si myslíte, že jste bůh, když jste slavný. Mě tím neohromíte. Mám Vás po krk! Rozmetala papíry na jeho stole, kopla do odpadkového koše a pak vyběhla a zmizela. Víc se neukázala. Doktor celý vyděšený se bál nejen o sebe, Lindu, ale i o další osoby, které se jí připletou do cesty.

Dřímající vulkán je tak přeplněný vztekem, že strach z fyzického napadení není v jeho případě zcela neopodstatněný. Nelze to podceňovat. Krajním případem tohoto typu jsou lidé, kteří jednoho krásného dne vyjdou na ulici s flintou a začnou bezdůvodně střílet do nevinných kolemjdoucích. Kdykoliv k takovému masakru dojde, při rozhovorech s lidmi, kteří dotyčnou osobu znali, slyšíme vždy totéž: Byl takový příjemný, Připadal mi tak hodný.

Dřímající vulkán je ze všech toxických lidí nejnebezpečnější, nikdy není jisté, kdy dojde k explozi. Vulkány hromadí všechno napětí v sobě a pečlivě to ukládají, jako by jejich mozek neustále registroval všechno, co je dráždí a co zraňuje jejich city.

 

 

 

 

 

Toxičtí lidé