Závodník

 

Toxičtí lidé
Závodník
Nikdy neuhodí ležícího – raději do něj kopne. Po straně si dělá legraci z přátel, kteří se mu nedokážou vyrovnat. Neumí udělat krok, aniž by někomu šlápl na patu.
Závodník je provokující, nebojácný, fanatický, nesnesitelný, podezřívavý, agresivní a vzteklý. Dělá naschvály, je lstivý, prchlivý a svéhlavý, rád pouští hrůzu. Je mazaný, konfliktní, nedůvěryhodný, pesimistický, nejistý, hádavý.
Závodníci stále hledají šanci, jak vás přechytračit a porazit. Všechno je boj, ať jde o získání místa nebo partnera. Pochlub se závodníkovi, že máš hezkého psa, a on ti řekne, že jeho pes je větší, hezčí a chytřejší. Řekni mu, jak ses dneska nadřel, a on ti vylíčí, jak těžko pracoval on a co všechno musel řešit. Se závodníkem nelze relaxovat. Je stále připraven ke skoku. Závodníci mají k lidem obecně špatný vztah, protože v nich spatřují především soupeře .
Zmíníš se například před závodníkem, že vaše společná známá dnes vypadá výjimečně dobře. Závodník ti nejspíš odpoví: „Už jsem zažil, že vypadala líp. Připadá mi nějaká unavená. Vidíš ty kruhy pod očima?“Závodníci bývají pozéři a patolízalové. Rádi se vychloubají svými minulými i současnými úspěchy.
Chtěli by druhým imponovat, ale ve skutečnosti mají tak nízké sebevědomí, že rivalita představuje jediný způsob kontaktu s ostatními lidmi.