Žiletka

 

toxičtí lidé
Žiletka
Neušetří své přátelé ničeho, a zvlášť´t ne kritiky-ani parní válec nedrtí tak jako oni-jsou „ostřím“ společnosti, jazykem by mohli stříhat živý plot.
Žiletka je člověk, arogantní, neupřímný, vše bagatelizuje, je plný nenávisti přesvědčený o vlastní převaze, namyšlený, útočný, přemrštěně kritický, uštěpačný, pohrdlivý, zlomyslný malicherný a nejistý.
Žiletky mají o sobě tak špatné mínění, že nestále hledají vady u sebe i u druhých. Největší radost jim v životě působí ponižování druhých a také si rádi na ostatních „smlsnou“. Jestliže s nimi sedíte v restauraci nebo na letišti, neustále vás udolávají svými postřehy. „Podívej se na tu ošklivou ženskou“ nebo Ty nešiko!“ Objektem jejich zlosti se stáváte i vy.
Specialitou žiletek jsou dvojsmyslné komplimenty, slova na první pohled milá, ale skrývající v sobě nějaký háček. Například „ V té sukni nevypadáš tak zle“, což ve vás může vzbudit podezření, že jindy zle vypadáte. Žiletka je typem člověka, který na zprávu o vašem zvýšení platu reaguje poznámkou, že „holt pracujete v dobré firmě, když vám můžou zvyšovat plat jen jako pobídku k lepší práci“. Když držíte dietu a hubnete, žiletka vám řekne „Nesmíš tak rychle ubývat na váze, nebo se rozstonáš“ Takovému člověku není nikdy nic dost dobré -vždycky si najde vadu nebo skulinku.
Žiletky musí zadupat druhé do země, aby si podpořily své vlastní sebevědomí. Nejistí, plní odporu k sobě samým, cítí se ohroženi vámi i ostatními lidmi v okolí. Jistotu mohou získat jen jedním jediným způsobem, prostě ji seberou ostatním a postaví je na svou úroveň. Na svět se dívají „pokřiveným okem“ a jsou schopni najít vadu na každém.
Pavel je typická žiletka. Oběd v jeho společnosti je obvykle tak vyčerpávající, že člověka přechází i chuť k jídlu.“ Podívej se na toho chlápka-je jak žebrá.“ „Ta servírka má zadek jak almaru.“ „Vidíš tu holku, má určitě umělá prsa. Jsou tak velká, že jí za chvíli vypadnou na stůl.“ To je jen několik příkladů z jeho obvyklých komentářů.
Jeho řeči o nešťastném děvčeti a jeho poprsí o jejím partnerovi, o jídle, a vůbec o všech přítomných jsou stále hrubší a hrubší, až to všechno končí výbuchem neovladatelného smíchu.

zdroj: Lilian Glass