Nafoukaný snob

Nafoukaný snob


 

Bude tě mít rád jenom v případě, že budeš mít rád stejné lidi jako on. S oblibou se seznamuje s lidmi, kteří ho znát nechtějí. Potřeboval by plastiku nosu, aby se mu pořád nade vším neohrnoval. Nosí hlavu tak vysoko, že mu vzadu na krku dělá hrb.

Nafoukaný snob je přesvědčený o vlastní nadřazenosti, namyšlený, povrchní, arogantní. Všechno bagatelizuje, je malicherný, rezervovaný, nejistý, slabý, nepřívětivý, nekomunikativní, samolibý, nepřátelský, nedružný, upjatý. Nade vším ohrnuje nos, všechno zlehčuje, je neupřímný, plytký a papežštější než sám papež. Nafoukaný snob pohrdá celým světem. Tím si dodává sebevědomí, protože v nitru mu hlodá nejistota. Neustále ze sebe sype módní slova, bydlí na těch nejlepších adresách, což mu dodává pocit větší hodnoty. Jestliže nepatříte k “lepší“ společnosti“, neuráčí se mu Vám říci ani „ dobrý den“. Chodí nosem nahoru a baví se jen s elitou. K ostatním se chová protektorsky a opovržlivě. Nafoukaní snobové patří ke stálým obyvatelům snobských klubů, kde přijímají za členy jen známé osobnosti s odpovídajícím vzhledem, chováním a kontem.
Nafoukaný snob bývá náladový a vyžaduje velmi ohleduplné zacházení. Dokáže jednat bezohledně a chovat se jako rozmazlené dítě. To vše jen proto, aby získal převahu nad ostatními lidmi. Postoj „ lepšího člověka“ kterou prezentuje navenek, je jen pózou, která má maskovat jeho vnitřní obavu, že je horší. Ve skutečnosti sžírá jeho nepřátelské ego neustálá nejistota. Stává se, že nafoukaný snob sice „ smrdí grošem“, ale díky pověsti, kterou si buduje, se může stýkat s lidmi bohatými a vlivnými. Typ nafoukaného snoba je velmi dobře předveden ve filmu Pretty Women. V jedné scéně kdy hrdinka v ošuntělých šatech, vejde do obchodu ne exkluzivní třídě Rodeo Drive. Snobské prodavačky usoudí, že nemá peníze a zacházejí s ní jako s kusem hadru. Ty prodavačky, které si ani v nejdivočejších snech nemohli dovolit oblečení, jaké nosí jejich zákazníci, jsou typické představitelky nafoukaných snobů.