Zdravá pokožka a její dobrá funkce

Zdravá kůže není důležitá jen pro náš dobrý pocit z toho jak vypadáme, jak nám to sluší. Zdravá kůže také výrazně ovlivňuje naši imunitu. Málokdo dokáže správně odpovědět na otázku, jaký orgán je v těle největší. Ano je to kůže. 

Nejdůležitější funkcí kůže je kůže ochranná. Tvoří mechanickou zábranu, ohraničuje náš organismus. Je i bariérou chemickou - zdravá kůže je kyselá, mastná a odpuzuje vodu. Zabraňuje tak průniku látek a řady toxinů rozpustných ve vodě. Pozor na mastné látky, které kožní bariérou pronikají. Nejčastějším problémem kůže je její zánět, nazývaný jako ekzém. Velmi typickým problémem je atopický ekzém: Chronické zánětlivé onemocnění kůže, způsobené alergickou reakcí na potraviny, nebo látky přicházející do kontaktu s kůží a s dýchacími sliznicemi. Často se na kůži projevuje i nesnášenlivost lepku a jiných potravin či citlivost na přídatné látky. Kvalita naší kůže záleží na nepoškozených kožních buňkách. Zdravá kůže také potřebuje dobře fungující lymfatický systém. Součástí detoxikace kůže je proto také preparát Lymfatex

Pro samotnou detoxikaci kůže od toxinů používáme preparát CutiDRen, který zbavuje kůži ložisek mikrobů. Umožní tak kůži její regeneraci. Dále při narušení kožní bariéry nás obtěžuje svědění, suchá, olupující se pokožka, může být na omak hrbolatá a drsná. V dalších fázích může docházet k jejímu zarudnutí vlivem zánětu. Vznikají bolestivá praskliny, kůže je osídlena patologickými mikroorganismy, plísněmi a vytváří se tak další záněty. Kůže reaguje i na situaci v nervovém systému. Stres, emoce, psychická nepohoda, to vše ovlivňuje činnost kožních buněk. Častým problémem je porušený kožní mikrobiom a přemnožení určitých mikroorganismů v kůži. Nejčastěji je to Staphylococcus aureus a Candida. Oba mikroorganismy se sice v kůži běžně vyskytují, při přemnožení ale mohou způsobit problémy. Dalším mikroorganismem bývá parazit, roztoč Trudník tukový a Trudník mazov. Vyskytuje se hlavně v blízkosti mazových žláz a vlasových váčků. ( okolo očí, nosu, úst, brady, ve zvukovodu). Živý se mrtvou kůží a mazovými sekrety. Často ho nechtěně krmíme i obličejovými krémy. Je typický spíše pro starší generaci, častěji pro ženy. Přenáší se i kontaktem se zvířaty. Projevem je zarudnutí kůže, svědění, rozšířené kožní cévky, akné, pupínky, pálení kůže, svědění očí, zvětšené kožní póry, nadměrná tvorba mazu. Kromě detoxikace je vhodné i použití lokální přírodní desinfekce. Potírání Tee tree olejem a sirným mýdlem například. V kůži se také často nacházejí borelie. Může se projevit zvýšenou či naopak lokálně sníženou pigmentací, lymfocytomy, atrofií, ztenčením kůže. Zároveň bývají poškozeny i klouby. Někdy nás na přítomnost borelie mohou upozornit loupající se bříška prstů na rukou a nohou. Tento příznak se ale může projevit u jiných mikroorganismů. Na kůži se projevuje i napadení viry, bakteriemi, alergie a další nemoci a poruchy. 

Při detoxikaci nestačí detoxikovat jen všechny struktury kůže, ale je potřeba zaměřit se také na tělesné struktury s vlivem na kůži. Jde hlavně o játra, plíce, střevo, slezinu. Často je také třeba detoxikovat nervový systém- periferní nervy, emocionální i stresový a také samozřejmě lymfatický. Nemalou roli hraje detoxikace gliového systému, který slouží především k odvodu odpadních látek v nervovém systému v celém organismu. 

Kůže spolu s plícemi je první vstupní branou pro informace z okolí. Plíce pomocí vdechovaného vzduchu plného alergenů, virů, bakterií, chemických látek z okolí a kůže pomocí doteků a vjemů přijímaných nervovým systémem. Této schopnosti kůže se využívá i v detoxikaci, kdy se mohou informační preparáty se stejným účinkem jako při podání ústy, podávat vtíráním někam do pokožky. Kůže je zkrátka orgán s mnoha důležitými vlastnostmi pro náš život v tomto světě. 

Různé přípravky z naší nabídky přispívající k dobré kvalitě pokožky najdete na

https://www.prirodaleci.cz/kuze-a-lymfa/

V případě pochybností napište dotaz do naší poradny. Podle časových možností se všem dotazům postupně věnuji. 

přípravky pro detoxikaci kůže

  • Ekzex
  • CutiDren
  • Lymfatex
  • LiverDRen
  • Embrion
  • VelienDren
  • RespiDren
  • Bambi Cutis pro děti