O dávkování přípravků

Mohou se detoxikační přípravky kombinovat s klasickou lékařem předepsanou léčbou?

Ano, užívání jakýchkoliv lékařem předepsaných léků neovlivňuje účinnost detoxikačních preparátů a naopak ani detoxikační přípravky nijak neovlivňují účinnost klasické léčby.

Jak tedy detoxikační preparáty působí?

přípravky detoxikační medicíny do organismu nic nedodávají, pomineme-li ovšem informaci, kterou podají imunitnímu systému, naopak z organismu odvádějí toxické zátěže z různých tkání. Informují imunitní systém o problému (toxické zátěži) v organismu a ten se sám postará o jeho odstranění.

Jak dlouho celý proces detoxikace trvá?

Záleží na tom, jak vážný je Váš problém, jak dlouho trvá a také na tom jak Váš organismus bude reagovat. Můžete používat tyto přípravky jako součást svého životního stylu, což učiní člověk, který pochopí hlubší souvislosti ve fungování lidského organismu, nebo je můžete použít pouze dočasně

 

Jsou lepší sirupové přípravky např.Abelia, nebo spíše lihové?

Většina terapeutů dává přednost lihovým přípravkům. Jejich výběr je i mnohonásobně větší, ovšem i jakýkoliv uvedený lihový přípravek je možno na objednávku vyrobit ve fruktózové formě pokud je to z nějakých důvodů žádoucí. Lihové přípravky mají pohodlnější použití, menší lahvičky, které je možno brát s sebou. Někomu více chutnají právě sirupové komplexy, ale obecně je obliba lihových preparátů větší. Účinek je stejný.

Jak je to s lihovými přípravky u dětí, kojících a těhotných žen ? Je možno je používat?

Lihové přípravky je možno používat rozetřením na kůži dítěte do míst pulsace tepu, na zápěstí, krk, třísla, bříško. Alkohol se vypaří a tělo přijme informaci i přes kůži. U větších dětí,cca od 2-3 let je možno 3-7 kapek lihového preparátu nakapat do odměrky s trochou vody asi 5 ml a podat dítěti vypít. Ne do čaje, nebo jiné tekutiny. Informaci je schopna předat a plně vstřebat pouze voda, nebo fruktóza.  Lihové přípravky je dobré použít u dětí, které nemají sladkou chuť sirupu rádi, nebo u dospělých, kde je použití lihu nežádoucí . Stejně tak se používají přípravky u těhotných a kojících žen. 

Proč se vyrábí tolik přípravků? Nebylo by lepší sloučit přípravky do několika málo preparátů?

 Čím více částí organismu, které je potřeba detoxikovat je informační technologií nahráno najednou do jedné lahvičky s kapkami, tím menší pravděpodobnost, že imunitní systém bude schopen na všechny informace zareagovat. Pro základní detoxikaci byla vytvořena řada Bioharmoni, která má za úkol očistit v několika (8) lahvičkách organismus od mnoha ložisek a zátěží. Ale protože organismus není schopen na všechno ihned zareagovat a vše vyřešit, problémy a zátěže máme většinou ve více okruzích, je nutno tuto řadu doplnit většinou dalšími preparáty. I tak ale některé zátěže je mnohem vhodnější detoxikovat přesně cílenými preparáty. Tělo na ně pak mnohem lépe reaguje. Ideálem detoxikační medicíny je idea, dostat se postupně k jednomu základnímu kořeni problému a jedním preparátem spustit detoxikaci celého organismu. 

Jak užívat doporučované detoxikační přípravky?

Pokud si zakoupíte doporučené přípravky podle rozpisu, který Vám zadám jako odpověď na Váš dotaz, jsou většinou rozepsány po 3-4 odděleny znaménkem +. Tyto 3-4 preparáty znamenají vždy jednu kúru a berou se všechny najednou s časovým odstupem cca 0,5 - 1 minutu mezi jednotlivými přípravky bez určení pořadí až do vybrání všech. Pak, pokud máte rozepsáno, nastupuje další trojice či čtveřice preparátů jako další kůra. Bere se stejně jako první. a tak dále podle toho kolik jsem přípravků rozepsala. Pokud si nemůžete dovolit koupit všechny přípravky do jedné kůry najednou a pokud neuvedu, že je to nutné, kupte si je po jednom po dvou v pořadí jak jsem Vám je napsala. Snažím se je vždy psát v pořadí, jaké je důležité pro účinek. V detoxikační medicíně je skutečně velmi důležité dodržovat smysluplné pořadí preparátů. 

Pokud si koupíte celý detoxikační balíček z naší nabídky, máte přiložen buď přesný návod jak užívat, pokud ne, znamená to, že užíváte všechny přípravky(jsou 3-4) najednou.

 

Mohu zvířeti aplikovat lidské preparáty Joalis, nebo jen zvířecí ?

lidské preparáty lze u zvířat používat. Můžeme využít oba způsoby – buď orálně například nakapáním do tlamy nebo je lze nakapat na kostku cukru a podat zvířeti. Druhý způsob je aplikací na kůži, je třeba rozhrnout srst a aplikovat přímo na citlivou pokožku. Dávkování u drobnějších zvířat je jako u lidí – přibližně deset kapek. Zvýšené dávkování je doporučeno jen u velkých zvířat jako například koně – tam přibližně zdvoj až ztrojnásobit dávkování. U preparátů nezáleží úplně tak na množství jako na pravidelné aplikaci. Dávkování u veterinárních preparátů Joalis podle váhy je dáno legislativou a musí být na preparátech uvedeno tímhle způsobem. UPOZORNĚNÍ: použití cukru je krajní řešení! Když nejde jinak podat lihové kapky do tlamy. Cukr byl zvolen proto, že výborně nese a drží informační složku, která je v preparátech nesmírně důležitá. Vždy můžete zvolit druhý způsob, a to aplikaci na neosrstěnou kůži nebo tam, kde je srst co nejřidší, aby kapky pronikly až na kůži. Lehce je vetřete do kůže a pak máte jistotu, že informace pronikne do těla zvířátka.

 Jak užívat čínské bylinné tablety?


  Čínské bylinné koncentrované tablety jsou vyráběny tak, že dle určité receptury se připraví žádaná směs ze syrových bylin, která se pak dlouze vaří, aby tak byly zachovány veškeré žádoucí interakce mezi jednotlivými bylinami. Ze zbytkového "lógru" se pak vytváří instantní koncentrovaný prášek (v poměru 1:5, tzn. že 1g tablet odpovídá účinnosti 5g sušených bylin), který je dále slisován do tablet. Tablety se užívají v obvyklé dávce 3 x denně 4 tablety, u dětí se pak řídíme věkem a sice 1 rok - 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že "na velkou díru velká záplata" čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů jako jsou chřipky, virózy, veškeré akutní záněty, bolestivé stavy apod., proto v Číně používají dávku až 2 - 3 x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. ("Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš" říká zase jedno české přísloví a ta variabilita je pak už na každém z vás). Důležité je i po odeznění těchto akutních nemocí (chřipky, angíny apod.) ještě 3 dny užívat dávku 3x4 tbl, jinak se nemoc ráda vrací ! Vyšší dávkování se týká obzvláště těchto kódů: 002, 003, 004, 007, 010, 011, 012, 014, 015, 016, 017, 020, 031, 032, 054, 061, 062, 064, 079, 091, 101, 102, 108, 127, 153, 198, 199, 200, 201, 202, 205, 206.

Tablety se užívají nejlépe na lačno a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk poté nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) a nebo 30 minut po jídle a vždy se zapíjejí vlažnou vodou, nejlépe bez bublinek, nechlórovanou…Lepší je vždy požití tablet na lačno před jídlem, ale toto je individuální, každý si musí vyzkoušet sám, co mu vyhovuje. V případě, že si zapomene vzít jednu dávku, je dobré si další dávku zdvojnásobit. Někdo může mít potíže s polykáním tablet, v tom případě lze tablety rozpustit v horké vodě a vypít jako čaj. Rovněž u malých dětí je občas problém spolknout tablety, neboť jsou většinou hořké či velké, takže je můžeme rozdrtit na prášek a zamíchat do ovocné přesnídávky, džusu, polévky …V tomto směru se vaší fantazii meze nekladou. V Číně používají tablety již od útlého věku, kupř. u kojenců tak, že rozdrcené tablety na prášek potřou kolem prsní bradavky kojící matky, jež kojenec následně spolu s mateřským mlékem spolkne.

Často se také jednotlivé tablety mezi sebou kombinují, neboť v praxi málokdy nastane "čítanková situace" z učebnice čínských syndromů TCM o jednoduchém, čistě loženém nekomplikovaném případu, ba opak je naneštěstí pravdou. Většinou se jedná o kombinaci yinu a yangu, chladu a horka, nedostatku a nadbytku, mohou nastat další krkolomné situace kupř. blokády spojené s nedostatkem apod. - prostě vše, co si můžete představit a co život s sebou přináší. V tom případě je namístě porůznu mezi sebou vhodné tablety (doporučují se většinou pouze 2 druhy!) zkombinovat a to jak kvalitativně (výběr patřičných kódů), tak kvantitativně (výběr vhodného dávkování). Výběr kódů je dán odstraněním největších potíží a příčin nemoci ( kupř.vyživit a rozproudit krev v případě ženské sterlity - kódy 055 + 062 ).

Dávkování tablet pak se řídí dle stavu, kupř. v našem případě je zapotřebí více vyživit krev v děloze a méně rozproudit stagnaci, proto zvolíme takovéto denní dávkování : 055 - 3x3 tbl + 062 - 3x1 tbl. V jiném případě, kdy je současný nedostatek yangu a yinu (a to třeba chybí cca 2/3 yang a 1/3 yin) lze dávkovat tak, že yang doplňujeme ráno a v poledne (kód 172 - 4 tbl ráno a v poledne), večer pak vyživujeme yin (kód 182 - 4 tbl večer) apod. Nejčastěji se však užívají 2 druhy tablet v denní dávce 3x2 tbl od každého druhu současně. Opět záleží pak už jen a jen na vás, jak si s tím pohrajete, na vaší zkušenosti a odvaze nebát se vyzkoušet něco nového, na vaší kreatibilitě a tvůrčím přístupu .

Bylinné tablety jsou 100 % přírodní produkty, které jsou vyrobeny z koncentrovaných extraktů bylin. Každá šarže bylin (183 druhů) je testována v renomované akreditované laboratoři EU Kneipp Forschung v německém Würzburgu a to na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny).

Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů, neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem.