O mně

119449999_3469864609730668_5869635674773655824_o_1

Jmenuji se Naďa Rydlová a jsem terapeut detoxikační medicíny podle Mudr. Jonáše. Jako terapeut jsem začala pracovat v roce 2006 po absolvování všech základních kurzů pro terapeuty. V té době jsem měla za sebou už práci jako masér a terapeut Dornovy metody, kurzy baňkování, kurz Zen Touch Shiatsu s kanadským lektorem Seymourem Koblinem, kde jsem prošla i základními kurzy v diagnostice podle čínské medicíny, souvislosti čínského pentagramu, zdravého stravování podle makrobiotických zásad. Spolu, s teď už bývalým manželem, jsem vedla od roku 1990 do roku 2003 velkoobchodní firmu a několik vlastních maloobchodů s potřebami pro psy a jiné domácí mazlíčky. Pěstovali jsme akvarijní ryby, chovali belgické ovčáky, jednoho koně, berana, kozy a ovce, nějakou tu husu, kachnu a slepičku a bydleli jsme za svoje manželství i po něm na 14 trvalých bydlištích. Dnes chovám naši  kočku a ještě fenku Vipeta. Mým koníčkem je sestavování rodokmenů. Baví mě vykládání karet pro svou zábavu a především pro napojení na své podvědomí než k předpovědím budoucnosti, siderické kyvadlo, které si ovšem často kývá co chce, ale kupodivu jsem s ním velmi úspěšná v hledání svých ztracených věcí. Ale nejsem žádná čarodějka..:-) škoda..:-) Také hraju trochu na kytaru jako celá naše rodina a občas maluju. Portréty uhlem, tužkou, ale malířka ze mě nebude i když jsem nad tím na základní škole uvažovala. Jen toho času kdyby bylo víc. Prošla jsem také základními kurzy Budhismu a budhistický pohled na fungování světa je mi velmi blízký, mé myšlení s ním souzní, můj mozek ho dobře chápe a celkově je moje rodina orientována " vírou " východním směrem. Východní filosofie jsou nám zkrátka blízké. Můj bratr je dlouholetým instruktorem bojových sportů a Tai Chi. Můj otec sice není instruktorem ničeho, zato se mnou vede dlouhé filosofické debaty o smyslu žití. Najdete u mě ale i symboly křesťanské víry. V tom mě zase ovlivnila dnes již zesnulá maminka, které bylo bližší toto vysvětlení smyslu žití. Sama se ale nemohu prohlásit za příslušnici žádné víry, na to jsem asi příliš svéhlavá. Čerpám ze všech a mám v tom pro někoho příliš velkou svobodu myšlení. 

                                               43952592_2220353461568981_1648630205956227072_n

Protože jsem maminkou 2 dcer ( 28 a téměř 18 let ) s Aspergerovým syndromem, nízkofunkčním autismem  a přidruženými poruchami typu úzkostí, sociálních fobií a elektivního mutismu, prošla jsem i kurzy práce s úzkostmi u dětí s autismem  a jsem v každodenním styku s problémy, které tento typ mozku přináší. Moje dcery mě naučily velikému respektu a trpělivosti ke každé jinakosti lidí na světě. Tak se zkrátka svět a život vyvíjí a nemá velkou cenu hledat teď zoufale příčiny proč se to stalo, ale uchopit tu příležitost, kterou jsem právě já dostala a vytěžit z ní maximum informací, které se mi dostávají o fungování světa a lidského organismu. Je to fascinující dobrodružství a tak neztrácím čas zoufalstvím, ale hltám každý okamžik, kterým se snažím své dcery pochopit. Já si ani nemám proč zoufat. I když byly těžké chvíle, tak obě moje dcery se výborně učily, jedna už má za sebou vysokou školu a i když je to zatím mimo obor, který vystudovala ( znakový jazyk neslyšících ) začíná se pomaličku uplatňovat jako fotografka. Fotografii také 4 roky studovala. Samozřejmě především zvířat, protože jako autistka má potíže v komunikaci s lidmi vlivem  své křehké povahy. Druhá, mladší dcera měla na základní škole asistentku a díky tomu se z dívky, která téměř propadala, protože dobře nerozuměla stala dívka studující s vyznamenáním. Bohužel její problém je mnohem větší, přechod na střední školu se nám už i přes výborné výsledky nepodařil a deficit komunikace je velký. Na všechen pohyb po světě potřebuje mít jakéhosi " podpůrce a tlumočníka " Přijímačky na střední školy sice udělala, byla přijata, ale změnu školy, spolužáků, učitelů , asistentky a vůbec prostředí tak těžce nesla, že nebylo možné ani po několikaměsíčním snažení nás všech dceru zařadit do studia. I to je autismus a zrovna tento se tak špatně vysvětluje a chápe, kde je vlastně problém toho člověka.  

Samozřejmě moje dcery a jejich zdravotní potíže, snížená imunita a častá nemocnost ve škole mě přivedli k detoxikaci a panu doktoru Jonášovi do jeho ordinace, i když o přírodní léčbu jsem se zajímala díky mamince snad od narození. Tuto nemocnost detoxikace hodně pozitivně ovlivnila, i když to byl postupný proces. Sníženou imunitu v našem případě dávám hodně do souvislosti s autismem. Ne zcela probádané  procesy v mozku, v centrech, která imunitu ovlivňují a poruchy nálad, stres, fobie dětí s autismem mají na imunitu velký až zásadní vliv. V momentě, kdy se nám podaří vytvořit pro dítě prostředí, které vyhovuje jemu a ne nám a jakýmsi staletým normám, změní se i obraz celkové nemocnosti. A to je boj..:-) Protože i naše mozky, nebo aspoň mozky některých ostatních jsou tak nějak autisticky zaseklé.:-) v chápání, že norma neexistuje a na prvním místě je hledat symbiozu s tím co máme okolo a ne jen měnit to okolo, aby nám to vyhovovalo. Sama u sebe a svého zdraví bych jako největší úspěch a definitivní orientaci na detoxikaci vyzdvihla svou vyléčenou štítnou žlázu, se kterou jsem měla brát léky až ...navždy..:-D   

První detoxikační poradnu jsem si otevřela ještě v Litoměřicích a když šla starší dcera na střední a mladší na základní školu, přesunula jsem se zpět do svého rodiště - do Prahy. Tady jsem měla poradnu na Jižním městě a k tomu jsem začala pracovat v centrech ECC v Praze 10 Na Výhledech a tehdy ještě v i v Galerii Fenix a nyní na Floře v Křišťanově ulici. Nedávno, po smrti maminky jsem se přestěhovala do Senohrab a kromě centra v Křišťanově ulici na Praze 2 jsem  otevřela poradnu i tady v Senohrabech. Zatím věřím, že Bůh ví, k čemu mě chce na světě použít a naučit a tak důvěřuji, že vše bude správně načasované až budu připravena :-)   

Velmi mě zajímá klasická homeopatie, kromě čínské medicíny a myslím, že jednou najdu čas se ji věnovat spolu s detoxikační medicínou. Sama jsem prošla homeopatickou léčbou a i dnes především v akutních stavech homeopatika využívám často. Celkově je pro mě objevování možností léčby a především souvislostí velkým a zajímavým dobrodružstvím a sama se při neúspěchu nějaké léčby u sebe a blízkých jen tak nevzdávám a v podstatě žádnou metodu nezavrhuji. Detoxikace také není cesta pro každého. Ne proto, že by byla neúčinná, ale proto, že má své zákonitosti se kterými se někteří nechtějí smířit. Hledají něco jiného. A tak je to v pořádku, každý má svou cestu a svůj spouštěcí bod zdraví. A někdy je tím spouštěcím bodem metoda, od které jsme na začátku utekli jako od neúčinné a ona účinkuje až když projdeme určitou cestu a vrátíme se na začátek. A někdy v určité chvíli není žádná metoda na světě schopna změnit cosi hluboce zakořeněného v nás samotných. Aby to ale nevyznělo negativně. S detoxikační medicínou podle Mudr. Jonáše mám ty nejlepší zkušenosti a proto se jí věnuji profesionálně už tak dlouho. Je to metoda v podstatě velmi jednoduchá a pro mě samotnou zcela pochopitelná a logická, jejíž souvislosti chápu a jsou mému myšlení blízké. 

To proč se vůbec zajímám o jinou léčebnou metodu než je klasická medicína je proto, že někdy Vám lékaři i při nejlepší vůli nedokáží pomoci. Nic zvláštního Vám nemusí být a přesto se necítíte zdraví. Nemají Vám pak co nabídnout než léky, antidepresiva nebo jiné, dle druhu Vašich potíží a hloubce slepé uličky kam se lékař dostal. Nikdy neodsuzuji lékařské metody a lékaře a nikdy nedoporučuji se od klasické medicíny odvrátit. Dokud nezjistíte, že Vám pomáhá jiná metoda stejně dobře, nebo lépe. Vedu i své děti k tomu, aby vždy hledali cestu ven z problémů zdravotních i jiných sami a nespoléhali se příliš na pomoc zvenčí. Vy se sami znáte nejlépe, Vy sami můžete nejlépe poznat co potřebujete. Když budete chtít. Já jsem tu proto, abych Vám pomohla otevřít to, co Vy uvnitř sebe už víte, ale jen si to pro nemoc, pro bolest, pro emoce, právě nemůžete přečíst. Pokud budou lidé ochotni si naslouchat, mohou být tyto vztahy klient - terapeut velmi obohacující pro oba zúčastněné. Nebudu Vás tlačit do čehokoliv, u mě NIC NEMUSÍTE. Setkání u mě vždy probíhají podle Vaší nálady, na základě hovoru mezi námi a cílem je otevřít něco co je hluboko skryto v každém z nás a co nám může pomoci ke zdraví. I já se během těchto hovorů měním a přemýšlím. Je to uzdravování na základě interakce mezi lidmi, která nemá za cíl jakkoliv kohokoliv zesměšnit a problémy zjednodušit. V poradně Vám někdy ale doporučím i metody, které sama nepoužívám, jejichž produkty neprodávám, ale mám s nimi zkušenosti, že byly na něco dobré. Mým cílem, a to ani v eshopu, není udělat dobrý obchod. To je snadné. Mým cílem je obklopit se lidmi podobného myšlení a cítění a pomoci jim jak nejlíp dokážu k dobrému šťastnému životu a to i pomocí rad jak si sestavit svou terapii bez návštěvy u mě. Cílem je klient, který se vrací když to znovu potřebuje. Proto Vás ani nenutím do dalších návštěv, vše je na dohodě. Ovšem detoxikace má opravdu postupný nástup, s tím je třeba počítat. 

                                              45829442_2237162076554786_5841666971560574976_n

 

Na závěr bych ráda řekla, že jsem velmi nerada někde organizovaná a nucená k určitým způsobům myšlení, mám svou vlastní cestu, kterou chci jít a co chci aplikovat ve prospěch jiných. Nejsem ale neomylná a to je právě na celém životě to úžasné. Jak se můžeme neustále učit a tvárně měnit..:-) 

A máme tu v poradně taky dost legrace..:-D jak řekla jedna moje úžasná téměř stoletá klientka...

".mám Alzheimera ? No a co ? aspoň mě netrápí co mě trápilo dřív. Ani nevím, že jsem měla zlomenou nohu a tak běhám jakoby nic. Mám motolice ? No tak nezáviďte, však se jich taky dočkáte :-D miluju život a žít mě baví i když moc nevidím, moc neslyším a moc si nepamatuju. Život je dobrodružství..Štěstí není závislé na okolnostech. Štěstí máte v sobě....:-)  "

Miluju moudrost starých lidí, kterým se podařilo zestárnout do MOUDROSTI. Protože stáří není zárukou moudrosti..:-)

Naďa Rydlová

Informace o konzultacích ZDE