O mně

Jmenuji se Naďa Rydlová a jsem terapeut detoxikační medicíny podle Mudr. Jonáše. Jako terapeut jsem začala pracovat v roce 2006 po absolvování všech základních kurzů pro terapeuty. V té době jsem měla za sebou už práci jako masér a terapeut Dornovy metody, kurzy baňkování, kurz Zen Touch Shiatsu s kanadským lektorem Seymourem Koblinem, kde jsem prošla i základními a pokračujícími kurzy v diagnostice podle čínské medicíny, souvislosti čínského pentagramu, zdravého stravování podle makrobiotických zásad. Spolu, s teď už bývalým manželem, jsem vedla od roku 1990 do roku 2003 velkoobchodní firmu a několik vlastních maloobchodů s potřebami pro psy a jiné domácí mazlíčky. 

Protože jsem maminkou 2 dcer ( 24 a 14 let ) s Aspergerovým syndromem a přidruženými poruchami typu úzkostí, sociálních fobií a elektivního mutismu, prošla jsem i kurzy práce s úzkostmi u dětí s autismem a jsem v každodenním styku s problémy, které tato porucha přináší. Moje dcery mě naučily velikému respektu a trpělivosti ke každé jinakosti lidí na světě. Tak se zkrátka svět a život vyvíjí a nemá velkou cenu hledat teď zoufale příčiny proč se to stalo, ale uchopit tu příležitost, kterou jsem právě já dostala a vytěžit z ní maximum informací, které se mi dostávají o fungování světa a lidského organismu. Je to fascinující dobrodružství a tak neztrácím čas zoufalstvím, ale hltám každý okamžik, kterým se snažím své dcery pochopit. Já si ani nemám proč zoufat. I když byly těžké chvíle, tak obě moje dcery se výborně učily, jedna už má za sebou vysokou školu a i když je to zatím mimo obor, který vystudovala ( znakový jazyk neslyšících ) začíná se pomaličku uplatňovat jako fotografka. Fotografii také 4 roky studovala. Samozřejmě především zvířat, protože jako autistka má potíže v komunikaci s lidmi vlivem  své křehké povahy. Druhá, mladší dcera má zatím ve škole asistentku a jde jí to už také dobře i když čím bude ona je ještě ve hvězdách. Mohla by pracovat v automobilovém průmyslu, protože tak dobře poznat značku auta podle tvaru jeho kapoty fakt nikdy nedokážu, a nebo se tu rýsují vizážistické sklony..:-) Vzhledem k třesu rukou v přítomností lidí a stresu ale ještě nevíme. 

Samozřejmě moje dcery a jejich zdravotní potíže, snížená imunita a častá nemocnost ve škole mě přivedli k detoxikaci a panu doktoru Jonášovi do jeho ordinace, i když o přírodní léčbu jsem se zajímala díky mamince snad od narození. Tuto nemocnost detoxikace hodně pozitivně ovlivnila, i když to byl postupný proces. Sníženou imunitu v našem případě dávám hodně do souvislosti s autismem. Ne zcela probádané  procesy v mozku, v centrech, která imunitu ovlivňují a poruchy nálad, stres, fobie dětí s autismem mají na imunitu velký až zásadní vliv. V momentě, kdy se nám podaří vytvořit pro dítě prostředí, které vyhovuje jemu a ne nám a jakýmsi staletým normám, změní se i obraz celkové nemocnosti. A to je boj..:-) Protože i naše mozky, nebo aspoň mozky některých ostatních jsou tak nějak autisticky zaseklé.:-) v chápání, že norma neexistuje a na prvním místě je hledat symbiozu s tím co máme okolo a ne jen měnit to okolo, aby nám to vyhovovalo.  

První detoxikační poradnu jsem si otevřela ještě v Litoměřicích a když šla starší dcera na střední a mladší na základní školu, přesunula jsem se zpět do svého rodiště - do Prahy. Tady jsem měla poradnu na Jižním městě a k tomu jsem začala pracovat v centrech ECC v Praze 10 Na Výhledech a tehdy ještě v i v Galerii Fenix a nyní na Floře v Křišťanově ulici. Nedávno, po smrti maminky jsem se přestěhovala do Senohrab a kromě centra v Křišťanově ulici na Praze 2 bych ráda otevřela ordinaci i tady v Senohrabech, jakmile se tu dokončí rekonstrukce prostor. Prostory jsou spojeny i s fotografickým atelierem dcery, takže se tu můžete dát dohromady zdravotně a hned se nechat v celé kráse vyfotit..:-D 

Velmi mě zajímá klasická homeopatie, kromě čínské medicíny a myslím, že jednou najdu čas se ji věnovat spolu s detoxikační medicínou. Sama jsem prošla homeopatickou léčbou a i dnes především v akutních stavech homeopatika využívám často. Celkově je pro mě objevování možností léčby a především souvislostí velkým a zajímavým dobrodružstvím a sama se při neúspěchu nějaké léčby u sebe a blízkých jen tak nevzdávám a v podstatě žádnou metodu nezavrhuji. Detoxikace také není cesta pro každého. Ne proto, že by byla neúčinná, ale proto, že má své zákonitosti se kterými se někteří nechtějí smířit. Hledají něco jiného. A tak je to v pořádku, každý má svou cestu a svůj spouštěcí bod zdraví. A někdy je tím spouštěcím bodem metoda, od které jsme na začátku utekli jako od neúčinné a ona účinkuje až když projdeme určitou cestu a vrátíme se na začátek. A někdy v určité chvíli není žádná metoda na světě schopna změnit cosi hluboce zakořeněného v nás samotných. Aby to ale nevyznělo negativně. S detoxikační medicínou podle Mudr. Jonáše mám ty nejlepší zkušenosti a proto se jí věnuji profesionálně už tak dlouho. Je to metoda v podstatě velmi jednoduchá a pro mě samotnou zcela pochopitelná a logická, jejíž souvislosti chápu a jsou mému myšlení blízké. 

To proč se vůbec zajímám o jinou léčebnou metodu než je klasická medicína je proto, že někdy Vám lékaři i při nejlepší vůli nedokáží pomoci. Nic zvláštního Vám nemusí být a přesto se necítíte zdraví. Nemají Vám pak co nabídnout než léky, antidepresiva nebo jiné, dle druhu Vašich potíží a hloubce slepé uličky kam se lékař dostal. Nikdy neodsuzuji lékařské metody a lékaře a nikdy nedoporučuji se od klasické medicíny odvrátit. Dokud nezjistíte, že Vám pomáhá jiná metoda stejně dobře, nebo lépe. Vedu i své děti k tomu, aby vždy hledali cestu ven z problémů zdravotních i jiných sami a nespoléhali se příliš na pomoc zvenčí. Vy se sami znáte nejlépe, Vy sami můžete nejlépe poznat co potřebujete. Kkdyž budete chtít. 

Na závěr bych ráda řekla, že jsem velmi nerada někde organizovaná a nucená k určitým způsobům myšlení, mám svou vlastní cestu, kterou chci jít a co chci aplikovat ve prospěch jiných. 

Naďa Rydlová

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.