Játra- růst stromu v nás

Játra - prvek dřevo, také strom

Neexistují nevyléčitelné nemoci

existují jen nevyléčitelní pacienti...  

1-1758512                       

 Játra a žlučník. Dva velmi důležité orgány v našem těle. Čtete správně, i když se bez žlučníku obejdeme,v našem těle je potřebný k udržení rovnováhy. Ostatně jako každý orgán. Příroda už ví, proč nám ty orgány naděluje a i když se obejdeme bez jejich fyzické přítomnosti, jejich energetická přítomnost je velmi důležitá a s fyzickým odstraněním vznikne určitá energetická nerovnováha. Játra plní v těle velice mnoho důležitých funkcí. Neustále kontrolují složení naší krve, produkují žluč, která je směsí žlučových solí, vody a žlučových barviv. Žluč mimo jiné pomáhá trávit tuky. K trávení tuků je třeba pružný a zdravý žlučník a volné nezdeformované žlučovody. Žlučník slouží jako zásobárna žluči a reaguje na povely hormonu ( cholecystokinin ) k vylučování. Podle skladby stravy je třeba vyloučit jinou dávku žluči a to právě zajišťuje zdravý žlučník. Bez něho máme problém. Játra také tvoří enzymy, které nás chrání proti přírodním toxinům. Kontrolují také hladinu glukózy v krvi, zpracovávají aminokyseliny, hromadí minerály a vitamíny. Tvoří bílkoviny z krevní plazmy a podílejí se na vytváření tepla, čímž kontrolují a vyrovnávají teplotu těla. 

K játrům patří

Barva: zelená až namodralá

Smysl: zrak, emoce agrese

Chuť: kyselá

Klima: vítr

Projev: vytrvalost, trpělivost, malichernost, tvrdohlavost, hněv a zlost, agrese

Období: 15.2. - 14.5.

Potíže: artritida, páteř

Ničí je: mléko a mléčné výrobky, vejce, sůl, léky, smažené, uzeniny, chemikálie

Za projevy onemocnění jater jsou považovány

Tvrdohlavost, agresivita, hlučnost, hrubé vtipy a obhroublost celkově, vztek, malichernost

V orientální medicíně se nazývá vztek a hněv bolestí jater.

Možná se Vám už stalo, že jste šli s partnerem či kamarádkou na skleničku a zaregistrovali jste vedle u stolu nadměrně hlučnou osobu. Většinou bývá hubenější postavy s hranatými rysy, případně s bílými či prošedivělými vlasy. To vše jsou základní diagnostické prvky poruchy jater. Diagnostická zóna jater a žlučníku se nachází mezi obočím NAD kořenem nosu. Najdete - li v této zóně vrásky ( rozhoduje i počet, délka a hloubka ) můžete diagnostikovat stažení v oblasti jater, nebo jejich tvrdnutí. Tato osoba většinou těžce komunikuje se svým okolím, zvláště jsou - li tyto vrásky hluboké a jsou spojeny s prošedivěním vlasů nebo třeba vousů a obočí. Je to osoba výbušná a často bez větších důvodů podrážděná. Když jsou vrásky dvě a jdou spíše vedle sebe nahoru od kořene k čelu, nám tato osoba říká, že je schopna vyslechnout názor druhého. I tak není jednoduché se s touto osobou domluvit, ale jde to. Čím více jdou tyto vrásky k sobě, tím horší komunikační schopnosti daná osoba má. Čím více se vrásky sbíhají a jsou hlubší, tím více jde o osobu despotickou a dogmatickou. Rozhodně se na těchto vráskách velmi výrazně podepisuje ego. Tito lidé mají nejraději svou vlastní pravdu. Někdy může k těmto znakům dojít třeba po prožité životní tragédii, kdy se člověk uzamyká do sebe, je zlý a vzteklý a obviňuje celý svět ze svého neštěstí. Navenek vypadá třeba i klidně, ale uvnitř je naštvaný a vzteklý. Chloupky vyrůstající mezi obočím ukazují na lidi, kteří za své neúspěchy vždy hledají viníka. Trpí stále pocity nespravedlnosti a nepochopení. Lížou si jen své rány a vůbec nevidí skutečnost v reálném světle. Myslí si, že v životě si musí vše vybojovat a tak zvyšují svou útočnost, agresivitu a tvrdost. A to jak vnějšími projevy ( hlučnost, malichernost, tvrdost, agrese ) tak i vnitřními ( nepřijímám, nejsem schopen, nesmířím se ). Obočí bývá nejen šedivé, ale i dost neuspořádané. Stejně jako život daného člověka. Základem poškození jater jsou ale naše emoce. Ty musíme mít pod kontrolou ať se nám v životě stalo cokoliv. Není důležité, co spustilo poškození jater, zda to byla infekce, léky, chemie, strava.....východiskem je vždy mít své emoce pod kontrolou. 

Lidé s poškozením jater či žlučníku také nemají velkou chuť žít. Játra značí naše dlouhodobé cíle a směřování v životě a žlučník naše krátkodobé cíle v řádech dnů či týdnů. Nejlepší regenerací pro jaterní tkáň a žlučník, je nalezení dětské radosti v sobě a změna vnímání života kolem nás. To ostatně platí pro každý orgán. Je to spojený kruh. Fyzické poškození a naše emoce. Poškození fyzické někdy nemůžeme změnit, ale naše emoce k lepšímu můžeme začít bez výmluv měnit hned. dalším diagnostickým znakem přetížených jater je začervenání bělma v oku. Vzpomeňte si co udělá s Vaším bělmem pár vypitých sklenic piva či vína. Tento signál ukazuje na akutní přetížení jater. Při dlouhodobém přetěžování přechází barva bělma postupně do šedé včetně lehkého zešednutí kůže. Trochu jiným příkladem je cholesterol. Cholestreol můžeme diagnostikovat na kůži v podobě býlích zatvrdlých kuliček na obličeji. Nejprve hlavně kolem očí, při těžším postižení i dále v obličeji, někdy i hrudkami v bělmu. Při dlouhodobě zvýšené hladině cholesterolu se může tvořit po těle stříbřité ochlupení, nebo zv.miminkovské chloupky na čele. Z duševního hlediska má zvýšený cholesterol člověk, který rád bere a není schopen, nebo ochoten dávat. Myšleno obecně na vše, na štěstí i na lásku. 

V zóně jater nad kořenem nosu můžeme také diagnostikovat zvětšení jater a to zduřením této zóny. Zvětšení jater je vlastně výsledkem snahy jater pomoci v těle jinému orgánu. Touto pomocí se pak játra přetíží a následně dojde k jejich zvětšení. Příčinu zvětšení jater musíme tedy hledat v jiném orgánu. Často třeba v ledvinách. dalšími ukazateli přetížení jater jsou třeba stařecké skvrny, které se tvoří nejčastěji na hřbetech rukou, ale i jinde na kůži. Suché vlasy - dehydratace těla.  Mastné vlasy - u těch je to nejčastěji důsledek přetížení jater přemírou tuků a bílkovin. Šedivé vlasy - extrémní jang, snížená aktivita jater a žlučníku. Malichernost, tvrdohlavost, nepružnost. Lupy ve vlasech - ledviny a játra, špatné vylučování a přemíra stravy.  Vypadávání vlasů v oblasti temene hlavy. Bílé konečky prstů na rukou - hromadění tuků, vznik cyst a tumorů. Svislé rýhy na nehtech, které signalizují přetížení jater a zvýšenou únavu. Suchost, tvrdost  žluté zbarvení centrální zóny dlaně signalizuje přetížení jater a žlučníku nebo nenormální cirkulaci žluče. Žlutý povlak na jazyku může signalizovat nadměrnou sekreci žluče. Zežloutnutí pokožky, trudovitá pokožka, kzémy a lupénka jsou způsobeny nesprávnou funkcí jater a žlučníku. Špatný zrak a jakékoliv problémy se zrakem mají prvotní příčinu v játrech. Věkem samozřejmě játra oslabují svou funkci a určité potíže se zrakem se objeví u každého. Čím menší ale jsou a čím později nastoupí, tím to značí lepší kondici jater. Pokud milujete zelenou barvu, nebo i naopak nemůžete ani vidět, hledejte příčinu v disharmonii svých jater. Pokud nemůžete spát mezi 1. - 3. hodinou ranní, nebo se v té době budíte, měli byste uvažovat o regeneraci jater. 

Z duchovního hlediska mají potíže s játry lidé, kteří se starají o věci, po nichž jim nic není. Je třeba si uvědomit, že nelze řešit všechny starosti světa, plést se do života příliš ostatním a to ani svým dětem. Je třeba respektu ke každému jako k jedinečné bytosti ať už se jeho představy o životě shodují s našimi nebo ne. Každý má svou vlastní cestu a její správnost můžeme soudit jen z našeho světského pohledu. Pak je ještě ale pohled z jiného úhlu a z jiné než světské spravedlnosti a tam už si nemůžeme být jisti zda je správná či ne. Každému z nás je tu nějaká cesta přisouzena a nějaký úkol v celé společnosti dán. Důležitý je dokonce i ten špatný úkol, tedy špatný z podledu našeho.:-) Věci je třeba nechat vlastnímu vývoji a čas ukáže co bylo dobré a co špatné.

Zhruba uprostřed čela vodorovně se může vyskytovat vráska. Ta do věku 50 let značí přetížení jater značí přetížení jater a nervového systému. Zkrátka přetíženou psychiku.Játra již nejsou schopna udržovat harmonii v těle ani v nervovém systému. Tělo je potřeba řádně odkyslit, detoxikovat, a doplnit vitamíny a minerály. Je třeba také upravit střevní mikrofloru, aby toxiny ze střev nepoškozovaly játra. 

K detoxikaci jater kromě Ostropestřce mariánského můžete použít preparáty Joalis, které mají silný drenážní účinek a uvolní tak z jater ložiska infekce a umožní jim lépe plnit svou funkci. Odměnou bude Vám a především Vašemu okolí klid a pohoda v duši...-) Vhodnými preparáty jsou

ActivCol, Biosalz nebo ActivAcid, liverDRen, LiverHelp, Antichemik, Antidrog, Antivex a další

K játrům jsou také přiřazeny špičáky. Máme - li s nimi nějaké problémy, kazy apod. je pravděpodobné, že se také něco nekalého odehrává v našich játrech. Špičáky také mohou být nápadně ostré a nebo nesymetrické. 

K prvku jater můžeme dodat, že je třeba život brát takový jaký je, nezlobili se pro jeho nedokonalost, pro nedokonalost druhých, pro to, když nejsou podle našich představ. Každý je nějaký a má nějaké schopnosti, názory, směr. Po pětiletém dítěti také nechceme, abyopravovalo televizi. Jako lidé nejsme všichni stejní a nejsme na stejném stupni vývoje. Přijímejme ostatní takové jací jsou, respektujme jejich názor, jejich vývoj, jejich důvody ať se nám zdají jakkoliv podivné a nesmyslné. To, že mi je nechápeme ještě neznamená, že jejich důvody nemají smysl a hlubší podstatu. 

tedy shrnutí

Játra a žlučník

Prvek Dřevo, nebo možná lépe řečeno strom. To přiřazení stromu k játrům namísto dřeva lépe vyhovuje vysvětlení čím pro nás játra z duchovního a životního hlediska jsou. Strom roste do výšky, je li správně zaléván vodou ( ledviny - pohoda  aplynutí života ) raduje se ze slunce ( slunce představuje šťastné srdce, které se v pentagramu zobrazuje většinou nahoře v pozici 12 hod a znamená poledne a šťastné srdce vyjadřuje radost z díla ) a je dobře živen zemí, kterou představuje slezina a přiměřeně ořezáván kovem, aby se strom příliš nerozrostl - ten představují plíce a jejich stav zklidnění a sklizně z dosažených cílů.

člověk se zdravými játry vyzařuje rozumné řízení situací a života, svěžest a spontánost

přirozenými schopnostmi takového člověka je vyvíjení nových činností a přirozenými obtížemi pocit ztráty svobody. 

Extrémní reakcí je hněv, pokud je člověk kontrolován, frustrace, netrpělivost až zuřivost.

Svobodné vyjádření je spontánost, organizování, trpělivost, svěžest

Schopnosti ve vztazích se projevují objevováním nových společných věcí, posilňování a udávání nového směru

Nedostatky ve vztazích se projevují hledáním síly a nadvlády

Na emocionální úrovni se problémy s játry či naopak jejich zdraví projeví silou stisku. Měl by být přiměřený, ani ne násilný ani ne chabý. Vstřícný a vyjadřující jistotu.

Hlas je přikazující, hlučný, huláká

Klima narušující játra -vítr

Část dne ráno, část života -dospívání, mládí až střední věk

roční období Jaro

tělesné tkáně ovládané játry - především svaly, šlachy, vazy ( něco i slezina ale )

Části těla - nehty

Tělesné tekutiny - slzy

Smysly zrak

Chuť kyselá

zabarvení pleti tmavě hnědé, žlutavé, nazelenalé

dignostická oblast v obličeji oči a mezi obočím

harmonizující obiloviny Ječmen, pšenice, žito

Harmonizující zelenina vzhůru rostoucí, např. pórek, zelená cibulka, celerová nať, růžičková kapusta

Prospěšné ovoce jarní plody

harmonizující barvy jasné, svěží, zelené

doporučení odpočinek, relaxace, rekreace, vyvarování se nátlaku např. závodění. 

 

A nezapomeňte, že zdravá játra tvoří zdravé srdce, protože dobré dřevo tvoří dobrý a stabilní oheň radosti.....a to je naše srdce...:-) 

játra jsou naše plány a cíle, chuť do života a nových věcí a srdce je zdrojem radosti z těchto věcí, cílů, lásek....

1-11123455