TCM Herbs Jemnost nebeské víly 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
nedostatečná či slabá menstruace,vynechávání menstruace,špinění po menstruaci,častá menstruace
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
25.9.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Vyživuje krev XUE a upravuje její oběh
  Upravuje cyklus

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Nedostatečné či slabé menstruaci
  Vynechávání menstruace
  Špinění po menstruaci, opakovaná menstruace

 
 
Popis - Tato bylinná směs se používá při nedostatečnosti krve spolu se stagnací krve. Zvláště patrné je to u žen, jejichž menstruace je doprovázená bolestivými křečemi před menstruací či v prvních dnech menstruace. Někdy se objevují i tmavé krevní sraženiny. Rovněž se někdy po menstruaci objeví slabé krvácení, tzv. špinění. Tyto příznaky jsou zcela typické pro nedostatečnost krve s její stagnací, podobně jako když je v řečišti málo vody až se posléze tok zastaví. Bylinky ve směsi nejen že vyživují krev, ale zároveň i rozprouďují krev a tím upravují a harmonizují nejen menstruaci, ale i celý organismus. Nesmí se používat v případě nadbytku, tj. u žen, jejichž menstruace je silná a s nadměrným krvácením.

Rozbor bylin ve směsi - Směs je složena ze dvou skupin bylin. První skupina především doplňuje krev a patří sem Shu di huang a Bai shao. Shu di huang velmi silně doplňuje játra a ledviny tím, že vyživuje krev a rozhojňuje YIN. Je také částečně účinná v léčbě menstruačních obtíží. Bai shao doplňuje krev a ochraňuje YIN. Společně s Shu di huang představují velmi silnou kombinaci, která doplňuje krev jater. Protože jsou tyto byliny mastné a sladké, mají tendenci vyvolat stagnaci krve. Proto je součástí směsi i druhá skupina bylin, které mají nejen preventivní účinek, ale současně již odstraňují přítomnou stagnaci. Dang gui doplňuje a oživuje krev, někdy se hovoří o tom, že vyživuje YANG krve. Také zvlhčuje střeva a upravuje vzájemný vztah mezi játry a ledvinami. Chuan xiong oživuje krev a rozhýbává Qi, uvolňuje stísněnost (především jaterní Qi) a zastavuje bolest. Kombinace těchto bylin společně s první skupinou vede k posílení tvorby krve. Současně Bai shao ochraňuje YIN před poškozením aromatickou povahou posledních dvou bylin. V této variantě jsou přidány další dvě byliny, které mocně působí na stagnaci krve. Tao ren oživuje krev a odstraňuje stagnaci a Hong hua, která oživuje krev, zprůchodňuje menstruaci, odstraňuje sraženiny a zastavuje bolest.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 6ti let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).
Upozornění: Neužívat v případě nadměrného či silného krvácení!

Balení - 100 tablet/30 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.