TCM Herbs Zrození Fénixe 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 

Veškeré akutní a chronické záněty, opary, chlamydie, bakterie, zlatý stafylokok, streptokok, Crohnova choroba, borelioza, alergie, celiakie, cholesterol, tuky v krvi, tlak, migrény, hrozící potraty, neklid dítěte v matčině lůně....atd..

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
19.12.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení dle tradiční čínské medicíny:

 • Vylučuje vlhko a horko ze tří ohnišť SHI/RE SAN JIAO
 • Vylučuje oheň HUO a horké toxiny RE DU
 • Ochlazuje horko v krvi RE XUE Stahuje stoupající jang jater GANG YANG SHI
 • Vylučuje horko ze žlučníku DAN RE
 • Utišuje neklidný plod z horka RE v matčině lůně

Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř:

 • Univerzální detoxikační bylina pro současného člověka
  • Veškeré akutní a chronické záněty:
  • Kožní (akné, ekzémy, růžovka, opary, pásové a genitální opary, lupénka, furunkly, karbunkly, píštěle, bradavice…)
  • Plicní (záněty průdušek a plic s vykašláváním žlutých hlenů, sarkoidosa…)
  • Trávicí (záněty žaludku a střev, akutní a chronický průjem – salmonela, úplavice, Crohnova choroba, ulcerosní kolitida, vředová choroba, zánět jater a žlučníku, přítomnost Helicobactera, celiakie…)
  • Močové (infekce močových cest, záněty ledvin a močového měchýře…)
  • Gynekologické výtoky, záněty a mykózy,  kondylomata
 • Rezistentní kmeny baktérií (zlatý stafylokok, streptokok, chlamydie, borélie…)
 • Lymská borelióza
 • Alergie na různé druhy potravin, včetně celiakie
 • Zvýšený cholesterol a krevní tuky
 • Vysoký krevní tlak
 • Migrény
 • Krvácení z nosu, krev ve stolici, krev ve vykašlávaném hlenu, zvracení krve
 • Neklidný plod v matčině lůně, hrozící potrat

 

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jak praví jedno staré čínské přísloví: „Jeden obraz nad tisíce malířů, jedna bylina nad tisíce lékařů“, tak to platí v tomto případě více než dvojnásob. Bylina Huang qin je právě tou bylinou, jež pokrývá široké spektrum potíží současného člověka. Dnešní doba je zrychlená, hektická, turbulentní, jídlo jíme rychle – „fast food-ově“. Potraviny jsou geneticky urychlené, konzervované, chemicky ošetřené, aromatizované, emulgované, „prifarbené“ apod. a naše emoce nejsou také zrovna „cool“ (chladné), ale naopak jsou buď dosti silně vyjádřené či zase až moc potlačené… Toto vše má za následek dle TCM vznik tzv. vnitřního horka RE (a následně s tím jde i ruku v ruce i vlhko SHI), jež obojí sužuje a sžírá současného člověka různými civilizačními neduhy, potížemi a nemocemi. Jejich škála je pak rozsáhlá – od různých alergií na potraviny, celiakie, kožních nemocí (akné, ekzémy, lupénky), vysokého krevního tlaku, migrén, chronických zánětů střev s průjmy (Crohnova choroba či ulcerózní kolitida), zvýšeného cholesterolu a krevních tuků, chronického zánětu průdušek, močových infekcí až po opakované potraty u žen. Tento produkt by mohl užívat téměř každý člověkpro tzv. očistu těla, a sice 3 měsíce na podzim a 3 měsíce na jaře jako univerzální očistnou kůru organismu. Jediná kontraindikace je dle TCM tzv. vnitřní chlad ve slezině a v žaludku PI/WEI HAN XU, jež se projevuje zimomřivostí, studenými končetinami, nechutenstvím, bledým obličejem, preferencí teplých nápojů a řídkou vodovou stolicí. Nakonec i Pasteur na smrtelné posteli prohlásil (a je to i zaznamenáno): „Béchamp měl pravdupatogen není sám o sobě důležitý, ale terén je základ (Pathogen is nothing, but terrain is everything“).

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Tento bylinný prášek obsahuje pouze jednu bylinu, o to však pro dnešního člověka významnější – Huang qin. Kořen rostliny, používaný jako léčivo, má na řezu zlatě žlutou barvu, proto i čínský název v překladu znamená „žluté zlato čili zlaťásek“. Bylina je hořké a stahující chuti, ochlazující a vylučuje škodlivé horko a vlhko SHI/RE z dráhy plic FEI, žaludku WEI, žlučníku DAN, tlustého střeva DA CHANG, srdce XIN, tenkého střeva XIAO CHANG a jater GAN. Má podobné účinky jako Aspirin. Vyživuje a ukotvuje placentu, zklidňuje dělohu, zesiluje energii plodu, činí plod zdravějším a zabraňuje potratu. Dle posledních výzkumů tlumí i růst nádorových kancerogenních buněk.

Dle TCM funkce této byliny se odvíjí v 9 směrech:

 1. Ochlazuje horko plic FEI RE
 2. Vylučuje napadení letním horkem WEN BING – SHU WEN
 3. Vylučuje horký vítr z horního ohniště a z kůže SHANG JIAO FENG RE
 4. Ochlazuje všechny typy horka RE
 5. Vyživuje nedostatečný jin YIN XU a stahuje stoupající jang YANG SHI po porodu
 6. Rozprouďuje stagnující energii čchi v hrudi QI ZHI
 7. Rozpouští hlen TAN v oblasti pod bránicí
 8. Ochlazuje horko v horním ohništi SHANG JIAO RE a vylučuje vlhko ve slezině PI SHI
 9. Uklidňuje plod v matčině lůně

Široký záběr působení při vylučování škodlivého horka a vlhka SHI/RE z organismu činí z této byliny jakousiuniverzální detoxikační bylinu současnosti, vhodnou téměř pro každého člověka. Tato bylina má i dle posledních výzkumů synergický efekt (vhodně se doplňující) s betalaktamovými antibiotiky jako je Ampicilin, Amoxacilin, Cefotaxin apod., kdy svým účinkem zabraňuje vytvoření rezistentních kmenů zlatého stafylokoka Staphylococus Aureus.

Fénix je bájný mytologický pták, který zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí. Je univerzálním symbolem znovuzrození. Najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a neobjevitelná. Jeho brky mají magické vlastnosti a využívají se k výrobě lektvarů (...) – tak toto píší moudré knihy o Fénixovi a čínské moudré knihy pak zase podobně píší o bylině Huang qin. Roku 1624 napsal klasik Bencaojing o této bylině: Zlaťásek je povahy pročišťující, proto odstraňuje horkost, chuti hořké, proto odstraňuje vlhkost, je jinový a chladný, proto vítězí nad horkostí, a dokáže tedy obhospodařovat veškerou horkost. Veškerou horkostí se míní škodlivá horkost a vlhká horkost. Krvavé stolice a úplavicové průjmy jsou všechno onemocnění z převahy vlhké horkosti. Když se přesekne jejich kořen, pak se onemocnění vyléčí sama sebou. Hořkost a chlad dokáží odstranit vlhkou horkost, proto se tenké střevo zprůchodní a voda sama odtéká – když se vyčistí pramen, pak je tok čistý. Zlé vředy a boláky znamenají, že v krvi je horkost a dochází ke stagnaci a zauzlování se, a z toho se tvoří hnisavé zduřeniny a vředy. Když se krev ochladí a horkost odstraní, vyléčí se samy sebou. Je hlavním léčivem u všech nemocí napůl v povrchu, napůl uvnitř. Huang qin je božským léčivem na uklidnění plodu. Obvykle lidé ho považují za chladný, a proto se jej neodvažují použít. Nevědí ovšem, že u plodu je dobré pročišťovat horkost a ochlazovat krev. Krev pak neproudí chaoticky a následně dokáže vyživovat plod.

Dávkování - 2x denně 2 odměrky bylinného prášku (děti od 3 let pak 2 x denně 1 odměrku), které se zalijí 2 dcl horké vody a poté teplé vypijí. Optimální je tento bylinný prášek přidat do ranního Nápoje čínských MUDRců (kód 900), čímž vznikne i docela chutná hořkosladká káva. V Číně v případě akutních či dlouhodobých potíží užívají dávku 2 – 3 x větší. Lze užívat společně i s antibiotiky a to jak v akutním či v chronickém stádiu nemoci a to i dlouhodobě, pokud si to stav organismu vyžaduje, kupř. i 3 měsíce. U tzv. detoxikační kůry se doporučuje, každoročně 3 měsíce na jaře (počínaje od Popeleční středy) a 3 měsíce na podzim (od 15.srpna), tuto bylinu přidávat do Nápoje čínských MUDRců.

Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - chladu z nedostatku ve slezině a v žaludku PI/WEI HAN XU.

Balení - 30 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).

Každá šarže bylinných tablet a nápojů je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 460 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi".  Byliny v našich tabletách nejsou ionizovány a bylinné tablety neobsahují žádné chemické a konzervační látky (jako jediná pojivová látka je používaná přírodní mikrokrystalická celulóza v obsahu do 1%) ani lepek (kromě kódů 025 a 113) a kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům syrových bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec, představit a dopřát!
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
L Avatar autora Davkovani 10.12.2018 20:57
Dobrý den, při doporučeném dávkování vydrží balení na jak dlouho? Týden? Ráda bych objednala najednou na 3 měsíční kůru. Děkuji za odpověď
Odpovědět
PL Avatar autora Davkovani 10.12.2018 21:12
dobrý den Lucie, ano na 7 dní při dávkování 2x denně 2 odměrky.
RC Avatar autora Zrození fénixe 21.11.2017 06:45
Dobrý den, je to prášek nebo i tablety? Díky za informaci R.Coufalová
Odpovědět
PL Avatar autora Zrození fénixe 21.11.2017 11:31
dobrý den, jedná se o prášek s odměrkou...
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.