TCM Herbs Vidina pokojného odpočinku 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
epilepsie,tiky,noční děsy u dětí,hysterie,vnitřní neklid,třes
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
22.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Utišuje játra tím, že doplňuje čchi Qi a krev XUE jater
  Harmonizuje slezinu

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Epilepsie
  Tiky, noční děsy u dětí
  Hysterie, vnitřní neklid s třesem

 
 
Popis - Tato harmonizující bylinná směs se používá v čínské medicíně pro stavy nerovnováhy mezi dráhou jater a dráhou sleziny. Upravuje poměry mezi nadměrnou energií v dráze jater, která utiskuje a potlačuje dráhu sleziny.Nadměrná energie v dráze jater vede k turbulenci a posléze k vytváření tzv. vnitřního větru (lze přirovnat k přetlakovanému papiňáku, který čas od času musí vypustit páru). Tento tzv. vnitřní vítr pak čas od času způsobuje epileptické záchvaty a křeče, skřípání zubů či křeče, jež se objevují při horečce. Rovněž duch, který dle čínské medicíny sídlí přes den v srdci a v noci pak v játrech, je vlivem horka v dráze jater neklidný, což se projevuje kupř. nočními děsy, hysterií, neklidným spánkem, bušením srdce s úzkostí apod. V důsledku potlačení dráhy sleziny ani tato nefunguje optimálně, neboť nemůže produkovat dostatečně energie a krve, což se následně projeví nadýmáním a nechutenstvím. Povětšinou se tato harmonizující směs užívá hlavně u dětí. Podávání je dlouhodobé, nejméně 2-3 měsíce.

Rozbor bylin ve směsi - Chai hu zprůchodňuje játra a uvolňuje stísněnost (viz Legendy psané bylinami). Bai zhu a Fu ling zpevňují slezinu a prospívají Qi. Chuan xiong a Dang gui oživují krev, odstraňují blokádu. Chen pi a Ban xia regulují Qi, harmonizují střední ohniště, stahují vzbouřenou Qi dolů. Gou teng utišuje vítr, zastavuje křeče a urovnává játra. Gan cao doplňuje slezinu, reguluje Qi a harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi.

Dávkování - 3 x denně 4 tablety. Děti od 3 let 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Zlepšení nastává po 2. týdnu.
Upozornění: Nesmí se podávat těhotným ženám a dětem do 3 let

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.