TCM Herbs Hebkost labutí šíje 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
Zvětšené krční uzliny,zvětšená štítná žláza,zvětšená nosní mandle u dětí
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
24.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Upravuje oběh čchi Qi a krve XUE
  Rozpouští hlen TAN
  Vylučuje horkost RE
  Rozptyluje zduřeniny

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Zvětšené lymfatické krční uzliny
  Zvětšená štítnice (struma)
  Zvětšená nosní mandle u dětí

 
 
Popis - Tato bylinná směs zmenšuje otoky lymfatických uzlin a abscesy (boláky) v oblasti krku, stejně jako zmenšuje zvětšenou štítnou žlázu a nosní mandli u dětí. Dle tradiční čínské medicíny je tato patologie způsobena stagnací energie Qi a krve v oblasti krku,ke které se ještě navíc přidává stagnace patologického hlenu. Tento hlen je nejčastěji způsoben nadměrnou konzumací mléčných výrobků a sladkostí, zvláště pak u malých dětí, které mají obzvlášť tendenci k dlouhodobě zvětšeným krčním uzlinám i po běžných infektech. Každá taková stagnace se dříve či později přemění na horko, takže tendence k opakovaným zánětům je pak více než patrná a začarovaný kruh se uzavírá. Proto i účinek této bylinné směsi spočívá v ochlazení horka, rozproudění stagnace a odvedení nadbytečného hlenu z oblasti krku.

Rozbor bylin ve směsi - Hierarchie nebyla v této směsi určena. Xia ku cao pročišťuje horkost, rozptyluje zauzleniny a rozpouští TAN (viz Legendy psané bylinami). Tím odstraňuje bolestivé zduřeniny lymfatických žláz, zvláště pokud jsou začervenalé. Xuan shen pročišťuje horkost, odstraňuje jed, rozptyluje zauzleniny a zmenšuje tvrdé (zduřeniny). Dang gui doplňuje a oživuje krev. Mang xian, Da huang a Gan cao tvoří dohromady směs Tiao wei cheng qi tang, která pročišťuje horkost ze střeva, zprůchodňuje stolici, ochlazuje krev, odstraňuje jed, oživuje krev a rozptyluje zauzleniny. Zhi ke rozbíjí stagnující Qi, rozptyluje zauzleniny a rozpouští TAN. Zhi bei mu a Tian hua fen přeměňují horký TAN. Jie geng směřuje působení ostatních bylin do horních partií těla, přeměňuje TAN, vytahuje hnis a zmenšuje otoky. Lian qiao pročišťuje horkost, odstraňuje jed, vytahuje hnis, zmenšuje otoky a rozptyluje zauzleniny. Sheng di huang pročišťuje horkost, ochlazuje krev, rodí tekutiny a tím doplňuje Yin v organismu. Bo he napravuje bolesti v krku, pročišťuje hlavu a oči a odstraňuje horký vítr. Hai zao pomáhá normalizovat funkce štítné žlázy. Zmenšuje zvětšenou štítnou žlázu a lymfatické uzliny tím, že odstraňuje TAN a oživuje krev. Rong yan ochlazuje krev a hojí abscesy. Bai lian má protizánětlivý, analgetický a ochlazující účinek. Gan cao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi, upravuje zažívání.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 do 12 let poloviční dávku, zlepšení nastává po 1 měsíci (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.