TCM Herbs Obnova spálené země 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
pálení žáhy,kyselé říhání,afty,bolesti v krku,potíže s trávením,bolesti žaludku,bulimie
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
26.9.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Ochlazuje a odvádí horkost RE jater
  Stahuje vzbouřenou čchi Qi
  Zastavuje zvracení

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Pálení žáhy
  Kyselé říhání

 
 
Popis - Tato směs čistí horko v játrech, stahuje „vzbouřenou“ Qi dolů a zastavuje zvracení. Horko v játrech je způsobeno jaterní a žaludeční disharmonií. Bolesti se objevují v podžebří. Horko v játrech narušuje žaludeční Qi, což způsobuje kyselé říhání, pálení žáhy, nejasné pocity hladu, roztažení břicha až zvracení a hořko v ústech.

 

OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ

Pálení žáhy, bolesti žaludku, říhání. Afty v ústech.

Hlavní zaměření
- pálení žáhy
- pálení žaludku
- bolesti a pálení v krku, na které nezabírá běžná léčba
- krvácení dásní
- afty v ústech
- zápach z úst

Jednoduchý a účinný předpis skládající se pouze ze dvou bylin má širokou škálu uplatnění pro stavy spojené s ústy, hrdlem a žaludkem. Společným jmenovatelem je zánět v této oblasti. Dráha žaludku probíhá od nohy přes břicho, žaludek, jícen a krk do úst a na dásně. Všechny popsané příznaky odpovídají tomuto průběhu a rovněž odpovídají přebytku horka v dráze. Tradiční čínská medicína považovala výše uvedené obtíže za důsledek tzv. "ohně žaludku", čímž se myslelo nahromadění horka v oblasti žaludku a sleziny, které má za následek narušení sestupného pohybu obsahu žaludku. To se projevuje pálením žáhy, bolestí v žaludku a nadbřišku, zvracením, říháním apod.

Poznámka
Jde o jednoduchou směs užívanou při pálení či bolestivosti v podžebří a v nadbřišku, což může být dále provázeno říháním, zvracením, pálením žáhy a nadměrnou potřebou jídla až žravostí. V ústech bývá pocit hořkosti a sucha.

Soudobý pohled
Velmi známá kombinace dvou bylin, které se navzájem potencují ve svém účinku - jedna upravuje peristaltiku, pohyb svaloviny trávicí trubice směrem shora dolů, zatímco druhá bylina, jak je popsáno i ve směsi STÍN BROKÁTOVÉHO ZÁVOJE, je protizánětlivá a působí rovněž proti hyperreaktivitě - nadměrné vylučování žaludečních šťáv, či zánětu. Jícnová kýla, vředy žaludku, gastritida, záněty nosohltanu, krku, paradentóza, záněty dásní, afty v ústech.

Kombinace s dalšími produkty
U nevýrazného pálení žáhy, ale typicky zhoršeného stresem, raději ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY, nebo obě směsi kombinujeme. U mužů spíše s produktem UKLIDNĚNÍ ZNESVÁŘENÝCH. Při aftech podáváme směs OBNOVA SPÁLENÉ ZEMĚ tehdy, když jsou afty spíše na sliznicích dutiny ústní a MISTROVSKÉ ODVEDENÍ RUDÉHO spíše u aftů na jazyku. U obou lokalizací podáváme preparáty současně. U aftů se podávání kombinuje s lokálně působícím sprejem POHLAZENÍ RANNÍ ROSY

Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Císařským produktem je chladný a hořký Huang lian, který odvádí horkost z jater a pročišťuje horkost ze žaludku. Aby bylo možno odstranit horkost ze žaludku, je nutné obrátit protipohyb Qi žaludku (WEI QI NI) opět směrem dolů a nastolit normální koloběh Qi. Tomuto napomáhá ministerská bylina Wu zhu yu, horká, ostrá a hořká bylina, která napravuje protipohyb Qi žaludku směrem dolů a uvolňuje stísněnou jaterní Qi. Horká povaha ministra vyrovnává chladnou povahu císaře.

Dávkování - 3x denně 8 kuliček (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Zlepšení nastává po 1. měsíci.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.