TCM Herbs Pilulka hořce 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
migréna,opary,záněty jater,žloutenka,vysoký tlak,ekzémy
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
24.10.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Ochlazuje horko a vlhko z jater a žlučníku GAN/DAN SHI/RE
  Odvádí horkou vlhkost SHI/RE ze tří ohnišť, zvláště dolního
  Odvádí oheň jater HUO

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Migréna
  Opary (genitální, pásové, labiální)
  Záněty jater, žloutenka
  Vysoký krevní tlak
  Ekzémy

 
 
Popis - Tato formule čistí horko z jater, což znamená, že vylučuje horké vlhko a oheň z jater. V naší společnosti je horko v játrech velmi častým problémem díky stresu a potlačovaným emocím, které blokují játra. Horko v játrech buď klesá dolů do genitální oblasti (výtoky, záněty, genitální opary, moč. a ledvinové infekce) či stoupá nahoru do hlavy (bolesti hlavy, zarudlé oči, opary, podrážděnost). Původně byla tato směs užívána pro těžké nemoci typu zánětu jater, žloutenky, zánětu žlučníku a žlučníkových kamenů, dnes se však užívá i pro migrény zapříčiněné horkem v játrech. Tyto se vyznačují bolestmi hlavy, lokalizovanými na jedné půlce hlavy nebo na vrcholu hlavy či za očima, pískáním v uších či nevolností až zvracením.
 

Podrážděnost, bolesti hlavy, poruchy spánku. Pálení a bolesti očí. Močové a gynekologické záněty s pálením. Kožní záněty, opar.

Hlavní zaměření
- velká škála potíží spojených s podrážděností
- bolesti hlavy, nespavost, velká nervozita
- zvýšení nitrooční tlak
- zelený zákal
- opakující se opary
- zvýšený krevní tlak v počátečné fázi
- močové infekce
- gynekologická infekce s pálením

Bylinná směs se podává pro zchlazení organizmu a to na úrovni jak psychické, tak fyzické. Po stránce duševní uklidňuje stres a povzbuzuje regeneraci. Po tělesné stránce působí na širokou škálu zánětů, hyperfunkcí, podráždění. Pro výše popsané stavy je společným jmenovatelem "převaha jangu" - tedy aktivního, horkého principu, který organizmus přehřívá a vyvolává přehnané reakce. Tyto se nejčastěji projevují zánětem či zvýšenou funkcí (zvýšený krevní tlak, nitrooční tlak apod.). Směs má velký léčebný záběr a patří k nejznámějším recepturám čínské bylinné léčby. Klasicky se daná směs předepisovala pro stav nahromadění vlhkého horka v dráze jater a žlučníku. Z moderního pohledu se jedná o zánětlivé stavy postihující oči, uši, oblast pohlavních orgánů, obvykle bývá stav provázen podrážděností, neklidem a nespavostí. Z pohledu symptomů jde o gynekologické výtoky (převážně žluté), dále různé záněty uší, záněty spojivek nebo záněty močových cest spojené s pálením a řezáním při močení Příznaky se mohou zhoršovat stresem.

Soudobý pohled
Směs je kombinací devíti bylin, které zajišťují velmi široký záběr účinku. Patří k recepturám velmi komplexně působícím na různé části organizmu. Protizánětlivá aktivita u zánětů jakéhokoliv původu (virového u herpesů, bakteriálního či kvasinkového u dalších jmenovaných zánětů) je vyjádřená vybuzením imunitní reakce i dezinfekčním působením. Tyto byliny jsou provázeny harmonizačními bylinami, které však netlumí, spíše „posilují klid“, regeneraci.

 

 


Rozbor patentní medicíny z pohledu tradiční čínské medicíny - Long dan cao vylučuje horko z jater a žlučníku a vylučuje vlhko a horko ze spodního ohniště, Huang qin a Zhi zi ochlazují oheň a vylučují vlhko, Chai hu (viz Legendy psané bylinami) a Qing pi odblokovávají jaterní stagnující Qi, čímž odstraňují horko, Che qian zi a Ze xie vylučují horko z horního ohniště a zároveň i močením vlhké horko z dolního ohniště, Gou teng ochlazuje horko jater a stahuje stoupající jaterní YANG, Ye ju hua vylučuje oheň, Dang gui vyživuje a rozprouďuje krev, Sheng di huang vyživuje YIN, jež je horkem vysušen, Gan cao ochraňuje žaludek před silně ochlazujícími bylinami a harmonizuje střední ohniště, stejně tak jako účinek bylin ve směsi.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 2–3 týdnech.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

 

 

Kombinace s dalšími produkty
U vyjmenovaných příznaků, které jsou zhoršovány nervozitou se kombinuje s produkty ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY u žen, či UKLIDNĚNÍ ZNESVÁŘENÝCH u mužů. Při nespavosti, jakožto hlavního problému lze podávat spolu se směsí ELIXÍR NEBESKÉHO CÍSAŘE či KŘEHKOST SAKUROVÉHO KVĚTU. Směsi dáváme v poloviční či plné dávce od obou. Někdy lze rovněž vyzkoušet podávání dvou jmenovaných produktů pouze na noc v dávce 16 kuliček. U gynekologických oparů kombinujeme se směsí ZKLIDNĚNÍ ZČEŘENÉ HLADINY, kterou dáváme dlouhodobě a PILULKA HOŘCE přidáváme týden před menstruací po dobu jednoho týdne. Směs se podává rovněž v kombinaci s produktem ZASTAVENÍ TOKU ŽLUTÉ ŘEKY u gynekologických výtoků spojených se svěděním a pálením sliznic. U migrén, projevujících se pálením i výraznou bolestí, kombinujeme se směsí STEZKY PALÁCOVÉHO PARKU. Pro zelený zákal (glaukom) s postižením sítnice, kombinujeme spolu se směsí LESK NEFRITOVÉHO ŠPERKU. PILULKA HOŘCE snižuje nitrooční tlak, zatímco další jmenované směsi ochraňují sítnici. Při akutním záchvatu podáváme pouze PILULKU HOŘCE, po stabilizaci kombinujeme v polovičních dávkách, které pozvolna snižujeme v závislosti na naměřených hodnotách a příznacích.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.