TCM Herbs Posílení říše středu 100 tbl.

Neohodnoceno
 
 
žaludeční a duodendální vředy,akutní i chronický zánět žaludku a dvanácterníku,odbourává alkohol z organismu
Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
13.12.2018
350 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

Působení:
  Ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI ze středního ohniště
  Reguluje čchi Qi sleziny a žaludku

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Žaludeční a duodenální vředy
  Akutní či chronický zánět žaludku a dvanácterníku
  Odbourává alkohol z organizmu

 
 
Popis - Žaludeční vředy či záněty jsou dnes tak rozšířeny, že je až „normální“ mít v současnosti takovéto obtíže. důsledku stresu a špatné životosprávy dochází k nesouladu v tzv. středním ohništi „Říši středu“ (žaludek, slinivka, slezina, střeva, játra), což vede na jedné straně k blokádě, na straně druhé pak k oslabení funkcí trávicího systému. Výsledkem jsou pak ony známé záněty, bolesti a pocit nepohody v břišní krajině, které západní medicína shrnuje pod pojem vředová choroba žaludku či dvanácterníku. Patří sem jak akutní, tak chronické stavy, včetně zánětů žaludeční a střevní sliznice. Zajímavostí této směsi je fakt, že podstatně urychluje odbourávání alkoholu z organismu, proto se v Číně používá nejen po alkoholovém excesu (kdy velice rychle opět normalizuje trávicí funkce), ale i např. před předpokládanou zvýšenou konzumací alkoholu. V tomto případě se užívá 1 den před 8 kuliček 3x denně a stejně i tak 1-2 dny poté.

 

Zimomřivost, potíže s trávením, průjem, únava.

Hlavní zaměření
- nechutenství
- nesnášenlivost chladných jídel
- chladné končetiny
- průjem a tlak v břiše
- zimomřivost

Produkt je určen pro poruchy zažívání, zejména nedostatečné strávení potravy s následným průjmem. Je vhodná zejména pro oslabené zimomřivé osoby. Zažívací systém je jako kotlík. Aby přeměnil požitou potravu v potřebnou energii, potřebuje teplo. Směs je tedy určená pro zimomřivé lidi s trávicími problémy, vyvolanými nedostatečným "vnitřním vařením, tj. trávením". Výše uvedené příznaky jsou typické pro stav zachlazení žaludku a střev. V této situaci bývá zhoršení stavu po požití studených nápojů nebo jídel, postižený naopak vyhledává teplé potraviny a nápoje, bolesti žaludku se zmírňují aplikací tepla.

Poznámka
Směs používaná u jedinců se "špatně nastaveným trávením", projevujícím se výše uvedenými příznaky. Její funkcí je harmonizace trávicích procesů, jejichž porucha je podle čínské medicíny způsobena "zachlazeným žaludkem". Z moderního hlediska zesiluje směs funkci slinivky, žlučových cest a jater. Podporuje trávení a zlepšuje cirkulaci.


Rozbor bylin ve směsi - Hei zi posiluje střeva a zastavuje průjem, jak z chladu, tak i z horka, Shi gao ochlazuje horko a snižuje oheň v žaludku, Wu ling zhi rozptyluje krevní stagnaci a utišuje bolest, Ding xian zahřívá střední ohniště a stahuje vzbouřenou qi dolů, Hong hua rozptyluje krevní stagnaci a rozprouďuje krev a utišuje bolest.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, dávkování v případě prevence alkoholového delíria – viz popis výše. (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Výsledky u vředové choroby se dostavují cca po 1 měsíci užívání.

Balení - 100 tablet/30 g
 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.