TCM Herbs Tibetský klenot cordyceps 30 g

Neohodnoceno
 
Tip
 

alergie, rýma, astma, ekzém, snížená imunita, časté infekce, záněty, autoimunitní onemocnění, impotence, nádorová onemocnění, stavy po chemoterapii a radioterapii

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do
19.12.2018
500 Kč    
Značka patentní medicína
Kategorie Tabletky - pilulky
 

 

Působení:
  Posiluje esenci ledvin JING
  Posiluje YANG ledvin a YIN plic
  Rozpouští hlen TAN a zastavuje krvácení
  Posiluje povrchovou obranou energii WEI QI

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je kupř.:
  Alergická onemocnění (alergické rýmy, astma apod.)
  Ekzémy
  Snížená obranyschopnost s častými infekcemi či záněty
  Autoimunní onemocnění
  Impotence
  Nádorová onemocnění, stavy po chemoterapii a radioterapii

 
 
Výběr produktů

 

Není zvykem tradiční čínské medicíny, aby používala pouze jeden produkt při sestavování bylinných směsí, neboť se řídí zásadou, že „jedna bylina jaro nedělá.“ Cordyceps sinensis (Housenice čínská) je však opravdovým klenotem a patří ke zlatému fondu čínské farmakopei a v tomto případě i tradiční čínská medicína ráda činí výjimku. Cordyceps se totiž skládá jak z houby (představující rostlinnou říši), tak i z larvy (představující živočišnou říši), čili přeloženo do dnešní mluvy: 2 v 1. Díky tomu tak může účinně posilovat jak YANG, tak i YIN a obzvláště pak ledvinnou esenci JING, což je ta nejdůležitější část našeho organismu, odpovídající za stav těla, ducha a mysli. Ledvinná esence JING je, obrazně řečeno, vosk na naší svíčce života, jež postupně, ale nezadržitelně ubývá a vyčerpává se. Není mnoho produktů v tradiční čínské medicíně, jež doplňují a rozhojňují esenci ledvin JING, aniž by zároveň přitom neoslabovaly jiné orgány. Cordyceps tyto vlastnosti splňuje a vzhledem ke svým neobyčejným schopnostem regeneruje náš organismus, vyčerpaný buď nemocemi a léky nebo fyzickou či duševní prací (tzv. dobíjí baterky). Rovněž i pro zdravého člověka je vhodný pro udržování zdraví a to nejen v otázce kvantity (dlouhověkosti), ale hlavně jeho kvality. Mnoho dnešních „moderních“ nemocí, jako jsou stavy se sníženou imunitou (časté a opakované infekce, astma) či naopak stavy se zvýšenou imunitou (veškerá alergická onemocnění, ekzémy, autoimunní onemocnění, nádorová onemocnění - viz Rakovina), jsou dle tradiční čínské medicíny způsobeny právě nedostatkem vrozené esence ledvin JING a YANG ( tzv. chladu v dolním ohništi), jež vede postupně k nedostatečnosti YIN v plicích ( tzv. pseudohorka v horním ohništi), způsobujícím pak ony známé infekce, záněty, alergie a ekzémy. Tento „chlad dole a horko nahoře“ se projevuje kupř. jako pocit studených nohou s narůžovělými tvářemi. Antibiotika, chemoterapeutika či syntetické kortikoidy sice „ochladí“ horko v plicích (v horním ohništi) a tím utlumí zánět, avšak současně s tím „ochladí“ již tak skomírající ledvinou esenci JING (v dolním ohništi) a přiloží tak mokré dříví na dohasínající oheň a začarovaný kruh má pak před sebou ty nejlepší perspektivy… Žádný chemický lék totiž nemá v sobě „černobílé“ účinky – buď je „černý nebo bílý“, ale Cordyceps v tomto případě tyto ideální, harmonizující „černobílé“ vlastnosti, tolik potřebné pro náš organismus, v sobě má.
V Číně se totiž Cordyceps užívá i všude tam, kde západní medicína nasazuje léky nejtěžšího kalibru jako třeba hormonální kortikoidy. Tyto syntetické kortikoidy, jak známo, mají celou řadu negativních vedlejších účinků a hlavně neléčí příčinu (pouze potlačují příznaky), ale jsou často aplikovány u celé řady nemocí. Cordyceps má rovněž účinky podobné kortikoidům, avšak bez těchto nežádoucích vedlejších účinků na zdraví člověka, čímž se stává opravdu unikátním bylinným prostředkem. Další velkou předností Cordycepsu je fakt, že jej lze užívat dlouhodobě a to bez rozdílu pohlaví a věku, aniž by byly pozorovány vedlejší účinky.


Rozbor bylin ve směsi - Dong chong xia cao (Cordyceps) znamená v překladu „ zimní tráva, letní červ“, jedná se tedy o jakýsi podivný dvojorganizmus. Z hlediska tradiční čínské medicíny posiluje a rozhojňuje esenci ledvin JING a YANG, vyživuje YIN plic, rozpouští hlen TAN, zastavuje krvácení a posiluje povrchovou obrannou energii WEI QI. Cordyceps je jedna z nejtajemnějších a nejpodivuhodnějších hub, v zimním období se chová jako houba v zemi, která v létě vyrůstá a vystřeluje spory, které se usazují na housence motýla a na ní parazitují. Nakažená housenka se na zimu zahrabává do země, ale Cordyceps stále pokračuje ve své destruktivní činnosti a pomalu, ale jistě ničí vnitřní orgány housenky, aniž by přitom narušil chitinový obal housenky, až ji houba postupně celou vyplní. A celý cyklus se tak může opakovat. Sama housenka, na které Cordyceps parazituje, má extrémně vysokou schopnost přežití a žije v krajinách Tibetu v nadmořských výškách kolem 3 500 m. Živí se oddenky vysokohorských rostlin a během svého dvouletého vývoje v zemi snáší dlouhé hladovění, chlad a nedostatek kyslíku. Díky tomu je i tělo této houby mimořádně bohaté na glukany, esenciální aminokyseliny, specifické enzymy, vitamíny a mnoho dalších látek. Proto se používá i jako přirozený povolený doping ve sportu, koneckonců jsou známy stále častější světové rekordy čínských sportovců, obzvláště pak ve vytrvalostních sportech.

Nejsou známy žádné kontraindikace při užívání !

Balení - prášek s odměrkou

 

 

 

 

 

 

 

 
CORDYCEPS POD LUPOU


Dle posledních výzkumů ( MD Ray Sahelian, Biochem Cell Biol. Jan. 2005 ) vykazuje Cordyceps tyto efekty:

  1. Stimuluje produkci steroidů a má kortikoidní účinky ( alergie, ekzémy, nefrotický syndrom, autoimunní onemocnění jako je lupus, sklerodermie, vaskulitida, apod. )
  2. Zabraňuje růstu nádorových buněk ( rakovina, leukémie )
  3. Imunostimulační a imunomodulační účinky ( opakované infekce, autoimunní onemocnění )
  4. Antioxidační a život prodlužující účinky ( zabraňuje tvorbě volných radikálů, snižuje LDL cholesterol a krevní tuky )
  5. Protiúnavové a protistresující účinky ( přirozený doping u sportovců, u fyzicky či duševně vyčerpaných lidí )
  6. Stimuluje produkci testosteronu ( impotence, ztráta libida, nemožnost erekce či orgasmu )
  7. Regeneruje jaterní tkáň ( chronický zánět jater, cirhóza, hepatitis B )
  8. Zlepšuje metabolismus glukózy ( diabetes )
  9. Nemá vedlejších účinků na organismus ani při dlouhodobém podávání


 

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.